Přeposlat Canon Pixma MX372

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma MX372

19.04.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 1 |

V dnešní recenzi se podíváme na dostupnou multifunkční tiskárnu od společnosti Canon, a to na model s označením Pixma MX372. Tato tiskárna je určena hlavně méně náročným zákazníkům, čemuž odpovídá jak výbava, tak výkony.

Canon Pixma MX372

Canon Pixma MX372 je jedna ze základních tiskáren modelové řady MX, takže nabídne hlavně dobrý poměr ceny a možností. Tato tiskárna zvládne jak tisk, tak kopírování, skenování a umí i faxovat, což je v této cenové kategorii docela příjemná vlastnost. Design je velmi jednoduchý a docela elegantní. Za to můžou hlavně zaoblené linie, které dodávají tiskárně na atraktivitě. Po stránce rozměrů se jedná o docela kompaktní model, takže nalezení vhodného místa na stole není žádný problém a jednoduchá je i manipulace, protože hmotnost také není nikterak vysoká. Dominantou těla tiskárny je rozměrný ovládací panel, který obsahuje množství funkčních tlačítek, alfanumerickou klávesnici pro obsluhování faxu a kopírky a nechybí ani malý monochromatický displej. Na něm se zobrazují informace o tisku a nastavení tiskárny. Na ovládacím panelu nechybí ani dioda signalizující zaseknutý papír. Celkově jsme neměli s ovládacím panelem vůbec žádné potíže, rychle jsme si na něj zvykli a jakékoliv nastavení a ovládání probíhalo bez problémů.

Canon Pixma MX372

Tato tiskárna je jedna z prvních, která je vybavena systémem výměny náplní zepředu, který je označený jako FastFront. Funguje to dobře, výměna náplní je rychlá, jednoduchá a intuitivní. Co se týče základní výbavy, tak ta je opravdu pouze základní, ale žádné extra věci jsme za ty peníze ani čekat nemohli. Vstupní zásobník má kapacitu 100 listů papíru a o připojení k počítači se postará klasické rozhraní USB 2.0. Věci jako automatický duplexer nebo rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu ve výbavě chybí. Uvedení tiskárny do provozu je opravdu jednoduchý a rychlý úkon, který bez problémů zvládnete i bez listování manuálem. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do elektrické sítě a po spojení s počítačem se můžete pustit do práce. Jak jsme se již zmínili, připojení k počítači má na starosti port USB 2.0 a co se týče ovladačů, tak ty dostanete na přiloženém CD a samozřejmě si je můžete stáhnout také z webu výrobce.

Canon Pixma MX372

Podpora operačních systémů je velmi dobrá a tato tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných operačních systémů. Kromě uživatelů Windows XP / Vista / 7 můžou tuto tiskárnu používat také uživatelé systémů MAC OS X 10.4.11 – 10.7.x. Rychlost tisku spadá do průměru, nicméně většině uživatelů budou výsledky zcela jistě stačit. Při našem testu jsme dosáhli rychlosti 5.63 stránek za minutu (ppm) při tisku textu, 1.8 ppm při tisku barevné grafiky a 2.57 ppm při tisku prezentací. Kvalita tisku je docela solidní a v této cenové kategorii patří určitě k tomu lepšímu. Při tisku textu jsme ocenili dobrou ostrost jednotlivých písmen a při tisku barevných fotografií je potěšující zase slušné podání barev. Samozřejmě nemůžete čekat výkony srovnatelné s profesionálními tiskárnami, ale pro domácí použití jsou výsledky naprosto dostatečné. Kopírka i skener fungovaly bez problémů, podávaly dobré výkony a žádné výtky jsme k nim neměli.

Canon Pixma MX372

Canon Pixma MX372 je dobrá a levná multifunkční tiskárna, která je vhodná spíše pro domácí použití a svému majiteli nabídne hlavně solidní kvalitu tisku a jednoduchý systém výměny náplní. Za zhruba 86 dolarů (v přepočtu asi 1640 Kč bez DPH) se tento model opravdu vyplatí a pro méně náročné uživatele je to určitě jedna z nejlepších možností.
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma MX372


počet příspěvků: 1

Tomáš Jarek

27.02.2016 v 16:11

Dobrý den. Jaká z těchto náplní Canon : http://www.naplne-do-tiskaren.com/naplne-do-tiskaren-canon-c1/ je vhodná pro utot tiskárnu? Předem moc díky.

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.