Přeposlat Panasonic KX-MB2030

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Panasonic KX-MB2030

10.10.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na monochromatickou laserovou tiskárnu od společnosti Panasonic, kterou oceníte hlavně v kanceláři. Jedná se o model s označením KX-MB2030 a potěší hlavně celkem slušnými schopnostmi.

 

Panasonic KX-MB2030

 

Sice se nejedná o vlajkovou loď Panasonicu v této kategorii (tou je model KX-MB2061), ale za docela slušnou cenu nabídne až na pár výjimek takřka shodné vlastnosti. Jedná se o monochromatickou laserovou multifunkční tiskárnu, která zvládne jak tisk, tak kopírování, skenování a nechybí samozřejmě ani fax. Design tiskárny je vcelku povedený a potěšily nás také relativně kompaktní rozměry, takže najít pro tiskárnu vhodné místo je docela jednoduché. Problémy jsme neměli ani s manipulací a na přenesení stačí jeden člověk. Přední straně těla tiskárny dominuje velký ovládací panel, který sice na první pohled vypadá trochu složitě, ale jeho ovládací prvky jsou dobře rozvrženy a s ovládáním jsme neměli vůbec žádné problémy. Kromě klasických funkčních tlačítek je ovládací panel osazen také malým monochromatickým displejem, na kterém se zobrazují informace o tisku a stavu tiskárny.

 

Panasonic KX-MB2030

 

Co se týče výbavy, tak ta je spíše průměrná, nicméně do menších kanceláři bude určitě dostatečná. V základu dostanete vstupní zásobník na 250 listů papíru, rozhraní USB a nechybí ani Ethernet pro zapojení tiskárny do sítě. Maximální měsíční výtěžnost je 10 000 výtisků, což opět stačí spíše do menší kanceláře. V základní výbavě bohužel schází automatický duplexer pro oboustranný tisk a není zde ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Uvedení tiskárny do provozu je jednouché, rychlé a neměli jsme s tím vůbec žádné potíže. Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do elektrické sítě a tento model můžete používat jako samostatnou kopírku. Abyste mohli tiskárnu používat naplno, budete ji samozřejmě muset zapojit do počítače a nainstalovat. Tento úkon je také vcelku jednoduchý, přičemž ovladače dostanete na přiloženém CD, ale samozřejmě si je můžete také stáhnout z webu.

 

Panasonic KX-MB2030

 

O propojení s počítačem se stará USB port a jak jsme se již zmínili, najdeme zde také Ethernet rozhraní, které slouží pro zapojení tiskárny do sítě. Co se týče operačních systémů, při našem testu jsme používali systém Windows 7, ale tiskárna podporuje většinu dnes běžně používaných systémů (Windows XP, Vista, MAC OS). Co se týče rychlosti tisku, tak ta není nijak zázračná a v tomto ohledu patří tiskárna spíše mezi průměrné stroje. Výrobce uvádí nejvyšší rychlost tisku 24 stránek za minutu (ppm), ale při našem testu jsme se dostali maximálně na 11,3 ppm. Kvalita tisku je už o poznání lepší a vynikne hlavně velmi dobrá kvalita tisku textu. Jednotlivá písmenka jsou dobře čitelná i při použití malého fontu, za což může hlavně dobré zobrazení černé barvy. Spokojeni jsme byli také s kvalitou tisku grafiky. Kvalita tisku fotografií je průměrná, ale není to primární vlastnost tohoto modelu, takže to stačí a líbila se nám slušná ostrost. Kopírka, skener i fax odvádí svou práci dobře a nezaznamenali jsme s nimi žádné problémy.

 

Panasonic KX-MB2030

 

Panasonic KX-MB2030 je vcelku slušná multifunkční tiskárna, kterou oceníte hlavně v menší kanceláři. Tam nejvíce vynikne opravdu kvalitní tisk textu, možnost zapojit tiskárnu do sítě a celkově jednoduchá ovladatelnost. Rychlost tisku je průměrná, stejně tak jako výbava a absence automatického duplexeru vyloženě zamrzí. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 5300 Kč.

 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Panasonic KX-MB2030


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.