Přeposlat Lexmark C792de

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark C792de

07.04.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Pokud potřebujete rychlou laserovou barevnou tiskárnu, je model Lexmark C792de přesně pro vás. Tato tiskárna patří ve své kategorii mezi ty nejlepší, a pokud jste nároční na výkony, určitě ji do svého výběru zařaďte.

 

Lexmark C792de

 

Po designové stránce se nám tento model příliš nelíbil, tělo je celé šedé, vypadá jako nevzhledná krabice a je takové nezajímavé. Na druhou stranu je tiskárna velmi dobře zpracovaná, použité jsou kvalitní a na dotek příjemné materiály a otisky prstů nikde neulpívají, což hodnotíme pozitivně. Méně pozitivně už hodnotíme velikost a hmotnost. Tiskárna je vcelku velká, váží značných 49 kg, takže pro přesun z místa na místo budete potřebovat někoho, nebo ještě lépe další dva, kdo vám s tím pomůže. Vzhledem k rozměrům je také problém najít pro tiskárnu místo. Na horní straně těla tiskárny se nachází přehledný ovládací panel, kterému dominuje skvělý barevný LCD displej s úhlopříčkou 4.3 palců. Ten je navíc dotykový, což ovládání ještě ulehčuje a velmi rychle jsme se s ním sžili. Dotykové rozhraní je přesné, rychlé a doplňkový ovládací panel má po ergonomické stránce dobře rozmístěná tlačítka, takže ovládání této tiskárny je intuitivní a určitě s ním nebudete mít problémy.

 

Lexmark C792de

 

V základní výbavě dostanete užitečný automatický duplexer, který se stará o oboustranný tisk a nechybí ani rozhraní PictBridge pro přímý tisk fotografií z fotoaparátu. Trochu nás zklamala absence čtečky paměťových karet, u tak drahého a vyspělého přístroje jsme ji prostě očekávali. Zásobník na papír může pojmout až 650 listů papíru a měsíční cyklus tohoto modelu je 150 000 výtisků, což je více než dostatečné a stačí to i do velmi vytížené kanceláře. Uvedení tiskárny do provozu je vcelku jednoduché a zvládli jsme to rychle. Jediný problém je najít vhodné místo a samotná manipulace, což jsme již jednou zmiňovali. Poté stačí naplnit zásobník papírem, zapojit tiskárnu do počítače a po instalaci se můžete pustit do práce. Instalace je standardní, ovladače dostanete na přiloženém CD a můžete si je samozřejmě také stáhnout z webu výrobce. Podporované jsou snad všechny dnes běžně používané operační systémy a ochuzení nebudou ani uživatelé systému MAC OS X. My jsme testovali na operačním systému Windows 7 a všechno probíhalo po celou dobu dobře a bez jakýchkoliv záseků.

 

Lexmark C792de

 


O propojení s počítačem se stará klasické rozhraní USB a najdeme zde samozřejmě také rozhraní Ethernet, které se stará o připojení k internetu a bezdrátový tisk. Jedna z nejlepších vlastností tohoto modelu je zcela jistě rychlost tisku. Ta může při vhodném nastavení dosáhnout až 50ti stránek za minutu (ppm), což je více než dostatečné pro drtivou většinu uživatelů. Kvalita tisku je také na velmi dobré úrovni, a to jak textu, tak různé grafiky. Při tisku textu vynikne nejvíce skvělá ostrost a výrazná černá barva. Díky těmto aspektům je text bez potíží čitelný i při použití malého fontu. Kvalita barevných fotografií se pohybuje lehce nad průměrem, ale na profesionální modely zaměřené pouze na tisk fotografií samozřejmě nemá. Nicméně, barvy jsou podány vcelku realisticky a spokojeni jsme byli také s ostrostí. Provozní náklady se bohužel řadí k těm vyšším, a to hlavně díky drahým náplním.

 

Lexmark C792de

 

Lexmark C792de je velmi dobrá a výkonná laserová tiskárna, která si vás získá hlavně rychlostí tisku a skvělým dotykovým displejem. Díky němu je ovládání jednoduché, intuitivní a praktické. Základní výbava je celkem slušná, ale absence čtečky karet bereme jako výraznou nevýhodu. Tiskárna to ale nahrazuje rozhraním PictBridge. Provozní náklady patří mezi ty vyšší a stejné je to také s pořizovací cenou, která se pohybuje okolo 42 tisíc Kč.
 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark C792de


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.