Přeposlat Nejlepší kompaktní fototiskárny na trhu

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nejlepší kompaktní fototiskárny na trhu

16.09.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní zajímavosti ze světa tiskáren se podíváme na žebříček čtyř nejlepších přenosných fototiskáren, jaké si můžete v současné době pořídit. Tato kategorie sice není příliš rozšířená, ale její obliba v poslední době opravdu hodně stoupá, takže si pozornost určitě zaslouží.

Nejlepší kompaktní fototiskárny na trhu

1. Epson PictureMate Show
První místo pro sebe zcela po právu ukořistila tato povedená tiskárna od společnosti Epson, která se mimo jiné obsahuje také integrovaný digitální rámeček pro pohodlné prohlížení fotografií. To je opravdu skvělé a doslova jsme byli tímto rámečkem unešení. Zcela jistě se jedná o jeden z hlavních prodejních artiklů. Tiskárna má také svou vlastní paměť, a to 270 MB a spoustu konektivních možností. Najdete zde například USB porty, rozhraní PictBridge, čtečku paměťových karet a za příplatek si můžete dopřát i bluetooth, takže tisk z mobilního telefonu je také pohodlný. Kvalita tisku je špičková a spokojeni jsme byli také s rychlostí, která činí 1.4 stránek za minutu (ppm). Jediný nedostatek tohoto modelu je možnost pojmout papír pouze o rozměru 4 x 6, jiný sem nedostanete. To je trochu omezující, ale tímto neduhem trpí spousta podobně zaměřených přístrojů.

Nejlepší kompaktní fototiskárny na trhu

2. Canon Selphy CP790
Tento model si nás pro změnu získal velmi roztomilým designem, protože vypadá jako kyblík na pískoviště. A díky praktickému madlu je tato tiskárna také opravdu mobilní. Má to ale jeden háček, a to baterii. Tu totiž nedostanete v základu a budete si ji muset dokoupit. Stejné je to i s adaptérem bluetooth, ale to jsou jediné dva komponenty, které jsou nezbytně nutné a za které musíte extra zaplatit. Velmi nás potěšil přehledný a jednoduchý ovládací panel, který se nachází na horní straně těla tiskárny a obsahuje také 3 palcový barevný LCD displej pro jednoduché nastavení a obsluhu. Konektivita je standardní, najdete zde USB, čtečku paměťových karet a rozhraní PictBridge pro přímý tisk z digitálního fotoaparátu. Rychlost tisku je dostatečná, ale výše umístěnému modelu se nevyrovná a stejné je to také s kvalitou tisku fotografií. V několika případech byly výsledky znatelně a nepříjemně nažloutlé, což celkové hodnocení lehce srazilo.

Nejlepší kompaktní fototiskárny na trhu

3. Epson PictureMate Charm
Společnost Epson tyto malé a kompaktní tiskárny prostě umí, což potvrdil hned dvěma modely v našem žebříčku. Charm je trochu jednodušší a méně vybavený, než jeho bratr Show, ale pořád je velmi dobrý a řadí se k nadprůměru. Tělo tiskárny je vyloženě praktické, má příjemné rozměry, nízkou hmotnost a díky integrovanému madlu se pohodlně přenáší. Konektivní výbava je také slušná, najdete zde USB rozhraní, PictBridge, čtečku paměťových karet a stejně jako u modelu Show, i zde si můžete dokoupit Bluetooth adaptér. Barevný LCD displej s úhlopříčkou 2.5 palce je sice trochu malý, ale po stránce ostrosti a barevnosti je na tom dobře. Spokojeni jsme byli také s celkovým ovládáním a jednoduchým nastavením tiskárny. Procházet manuál určitě nebude třeba. Jediné výraznější zklamání se dostavilo s rychlostí tisku, kdy tiskárna zvládne fotografii o rozměru 4 x 6 za dlouhých 70 sekund. Konkurence je na tom v tomto ohledu lépe.

Nejlepší kompaktní fototiskárny na trhu

4. HP Photosmart A646 Compact Photo Printer
A náš žebříček uzavírá tato atraktivní tiskárna od společnosti HP. Jedná se zcela jistě o nejpohlednější model z naší hitparády, ale je zde několik aspektů, které se nám příliš nezamlouvaly. Ten hlavní je nemožnost dokoupit si k této tiskárně baterii. Takže, ať je po velikostní stránce jakkoliv kompaktní, pořád budete odkázáni na napájení ze sítě. Dále nás trochu zklamalo zobrazení barev, které mohlo být o trochu lepší. Pokud ale tyto vlastnosti překousnete, čeká na vás skutečně slušná tiskárna. Konektivní výbava je skvělá, najdete zde všechny nezbytně nutné věci jako USB nebo čtečku paměťových karet a dokonce také vestavěný Bluetooth. Další skvělá věc je dotykový displej s úhlopříčkou obrazu 3.45 palců, díky kterému je ovládání a nastavení opravdu hračkou. Potěšila nás také možnost používat jiný papír, než ten o rozměru 4 x 6. Tiskárna v pohodě zvládne také rozměry 4 x 12 a 5 x 7, takže její využití je vskutku dobré. Rychlost tisku je průměrná a byli jsme s ní spokojeni. Mít tento model možnost baterie, zcela jistě by se umístil výš.

Nejlepší kompaktní fototiskárny na trhu


 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Nejlepší kompaktní fototiskárny na trhu


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.