Přeposlat Kyocera Mita FS-C5300DN

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Kyocera Mita FS-C5300DN

01.09.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se podíváme na barevnou laserovou tiskárnu Kyocera Mita FS-C5300DN, která nás zaujala hned v několika směrech. V první řadě se jedná o jednu z nejrychlejších tiskáren na trhu, ale samozřejmě má i jiné výhody.

V dnešní recenzi se podíváme na barevnou laserovou tiskárnu Kyocera Mita FS-C5300DN, která nás zaujala hned v několika směrech. V první řadě se jedná o jednu z nejrychlejších tiskáren na trhu, ale samozřejmě má i jiné výhody.

Kyocera Mita FS-C5300DN

Po velikostní stránce se jedná o celkem velkou tiskárnu, takže najít pro ni vhodné místo by mohl být trochu problém, stejně tak jako případná manipulace. Jedná se o přístroj určený pro použití v kanceláři, čemuž odpovídá jak výbava, tak výkony. Zásobník na papír pojme celkově až 650 listů papíru (základní zásobník pojme 150 listů papíru a za mírný příplatek si můžete dokoupit další zásobník na 500 listů papíru) a tento model je také vybaven automatickým duplexerem, který slouží pro pohodlný oboustranný tisk. O propojení s počítačem se stará klasický vysokorychlostní port USB 2.0. Tělo je vyrobeno celkem kvalitně a tiskárna působí odolným a hodnotným dojmem, přední straně tiskárny dominuje ovládací panel, který obsahuje monochromatický LCD displej, na kterém se zobrazují informace o tisku a tiskárně. Není úplně špatný, je celkem přehledný a rychle jsme se v něm zorientovali, ale možná mohl být trochu rozsáhlejší a ocenili bychom více tlačítek. Menu se zobrazuje na dvouřádkovém displeji a díky malým rozměrům není příliš přehledné. Další věc, která prozrazuje určení modelu pro použití v kanceláři, je velká výdrž tonerů a s tím spojené celkem nízké provozní náklady. Při koupi dostanete černý toner, který zvládne 6000 výtisků a barevné tonery zvládnou výtisků 5000. Po jejich vypotřebování si můžete dokoupit větší tonery, které vydrží 12000 výtisků u černé a 10000 výtisků u barevné náplně.

Kyocera Mita FS-C5300DN

Kyocera Mita FS-C5300DN

Uvedení tiskárny do provozu je opravdu velmi jednoduché a pokud jste již někdy něco podobného dělali, určitě nebudete mít žádné problémy. Stačí pro tiskárnu najít vhodné místo, což by možná mohlo být trochu obtížnější, poté odstranit balicí a ochranné materiály, nainstalovat tonery, propojit tiskárnu s počítačem a zapojit ji do elektrické sítě, naplnit zásobník papírem a po samotné instalaci do počítače můžete začít tisknout. Instalace do počítače je rychlá a bezproblémová, můžete použít takřka všechny současné operační systémy, jako jsou například Windows Vista, XP, MAC OS nebo i některé variace Linuxu. Při našem testu jsme používali systém Windows Vista, a to bez jakýchkoliv problémů. Jestli tento model v něčem opravdu vyniká, tak je to rychlost tisku. Jedná se vlastně o jednu z nejrychlejších tiskáren na trhu a jen tak nějaký konkurent se jí rovnat nemůže. Tisk černobílého textu probíhá rychlostí 27.1 stránek za minutu (ppm) a barevný tisk je na tom po rychlostní stránce také opravdu velmi dobře. Kvalita tisku barevné grafiky sice není nejlepší, ale plně odpovídá zařazení tohoto modelu a v rámci laserových tiskáren se jedná o průměr. Kvalita tisku černobílého textu je špičková, jednotlivá písmenka jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu a určitě se jednalo o jednu z nejlepších vlastností tohoto modelu.

Kyocera Mita FS-C5300DN

Kyocera Mita FS-C5300DN

Kyocera Mita FS-C5300DN je výborná laserová tiskárna, která vyniká hlavně bleskovou rychlostí tisku a špičkovou kvalitou tisku textu. Kvalita tisku grafiky a fotografií je sice o trochu horší, ale na to jsme si u laserových tiskáren zvykli. Nízké provozní náklady jsou příjemné, ale pořizovací cena patří spíše k těm vyšším.

Kyocera Mita FS-C5300DN

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Kyocera Mita FS-C5300DN


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.