Přeposlat Konica Minolta magicolor 1600W

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Konica Minolta magicolor 1600W

19.06.2009 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 4 |

Dnes se podíváme na novou laserovou barevnou tiskárnu od společnosti Konica Minolta s označením magicolor 1600W. Tento model nás zaujal hlavně svou velmi nízkou cenou a provozními náklady, ale samozřejmě ani tato tiskárna se nevyhnula některým přešlapům.

Dnes se podíváme na novou laserovou barevnou tiskárnu od společnosti Konica Minolta s označením magicolor 1600W. Tento model nás zaujal hlavně svou velmi nízkou cenou a provozními náklady, ale samozřejmě ani tato tiskárna se nevyhnula některým přešlapům.

Konica Minolta magicolor 1600W

Po designové stránce se jedná o jednu z nejpovedenějších tiskáren na trhu, tělo vypadá elegantně a je vyrobeno celkem bytelně, takže Konica navíc působí také kvalitně. Rozměry jsou sice trochu větší, než u konkurence a činí 27.68 x 39.6 x 38.1, ale přenášení zvládnete pořád bez problémů i sami a najít pro tiskárnu vhodné místo na stole nám také nedělalo potíže. Na horní straně těla je umístěný opravdu velmi jednoduchý a přehledný ovládací panel, díky kterému je práce s tiskárnou hračka a zvládnete to i bez nutnosti pročítat manuál. Tento model je určený převážně pro použití v domácnosti, čemuž odpovídá také zásobník na papír o kapacitě 200 listů. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduché a zvládne to určitě každý, stačí odstranit balicí materiály, najít pro ni vhodné místo, zapojit elektrický a USB kabel a spustit automatický instalační program, který dostanete na CD. Velmi nás potěšilo, že cartridge se v této tiskárně dodávají už uvnitř, takže je nemusíte rozbalovat a zapojovat, což vám ušetří čas. Samotná instalace byla bezproblémová a hlavně rychlá a na CD najdete ovladače pod operační systémy Windows Vista, XP (obojí 32 i 64bit), Windows 2000 a Windows Server 2003. Tiskárnu jsem testovali pod operačním systémem Vista a vše bylo naprosto bez problémů.

Konica Minolta magicolor 1600W

Levné tiskárny většinou nebývají nějak závratně rychlé a to samé platí i pro tento model. Její rychlost sice není úplně nejhorší, ale některé konkurenční přístroje to zvládají lépe. Takže, co se týče černobílého tisku, ten zvládá Konica rychlostí 20 stránek za minutu (ppm) a barevný rychlostí 5 ppm. To jsou pořád lepší výsledky, než jakých dosahuje většina inkoustových tiskáren. Bohužel, automatický duplexer tu nenajdete, takže oboustranný tisk je trochu nepohodlný. S kvalitou tisku jsme byli spokojeni o poznání víc, než s jeho rychlostí. Nejvíce vynikne hlavně tisk černobílého textu, ten je skutečně špičkový a v této kategorii se jedná určitě o jeden z nejlepších výsledků. Jednotlivé písmena jsou bez problémů čitelná i při použití velikosti okolo 5 bodů a ocenili jsme hlavně ostrost a dobrou černou barvu. Spokojeni jsme byli i s extrémně malými písmeny o velikosti 4, čitelnost byla opět výtečná. Tisk grafiky je také nadprůměrný a pro použití v domácnosti nebo v méně vytížené kanceláři je určitě dostatečný, ocenili jsme hlavně dobré zobrazení barev a slušnou ostrost. Kvalita tisku barevých fotografií je sice o trochu horší, ale pro většinu běžných uživatelů by měla bez problémů stačit. Na některých větších formátech jsme si všimli horšího zobrazení barev. Provozní náklady jsou na průměrné úrovni a zcela v normě této kategorie.

Konica Minolta magicolor 1600W

Konica Minolta magicolor 1600W

Konica Minolta magicolor 1600W je nadprůměrná a levná laserová tiskárna, která vyniká hlavně výtečnou kvalitou tisku textu a bezproblémovým provozem. Mezi nevýhody patřila horší rychlost tisku, menší kapacita zásobníku a absence automatického duplexeru. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 3800 Kč.

Konica Minolta magicolor 1600W

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 11

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Konica Minolta magicolor 1600W


počet příspěvků: 4

Jarmila Daňková

18.05.2010 v 16:22

tuto tiskárnu jsem si koupila cca před čtvrt rokem, používám ji denně - spokojenost VELIKÁ, ALE : když \\\\\\\"došla\\\\\\\" žlutá barva, není k nalezení servis - v centru Brna, dále pak POTŘEBUJI náplň do toneru - NE NOVÝ ORIGINÁL TONER !! Poradíte, prosím ?

Odpovědět

Runner

19.05.2010 v 08:28

Co se týče Prahy, tak bych Vám určitě poradila, ale Brno, to bohužel. Každopádně, zkuste si vygooglovat \"repasování tonerů\" a určitě něco najdete i tam u Vás

tomkul

22.11.2012 v 13:10

tuto tiskárnu vlastím, vše v pořádku až jednu podstatnou maličkost, podavač papíru a to nemluvě o obustraném tisku stále se stává, že se tisk. zasekne při podání papíru uměl by někdo poradit v čem je chyba ještě před tím než ji odnesu do servisu?

Odpovědět

Pavel Berka

18.08.2014 v 23:40

Já kupuju levné tonery do Minolty MC1600 tady http://www.inkoust-toner.cz/724-mc-1600-mc-1650

Odpovědět

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.