Přeposlat Canon Selphy ES2 - recenze

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Selphy ES2 - recenze

10.12.2008 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Minulý rok nás velmi zaujala tiskárna Canon Selphy ES1, a to hlavně kompaktními rozměry a kvalitou tisku. Dnes se podíváme na jejího nástupce, a sice na model Canon Selphy ES2, který pokračuje v zaběhnutých vlastnostech.

Minulý rok nás velmi zaujala tiskárna Canon Selphy ES1, a to hlavně kompaktními rozměry a kvalitou tisku. Dnes se podíváme na jeho nástupce, a sice na model Canon Selphy ES2, který pokračuje v zaběhnutých vlastnostech.

Canon Selphy ES2 - recenze

Po designové stránce se od sebe oba modely moc neliší. Vypadají na první pohled skoro stejně a jediný rozdíl je v rozměrech a hmotnosti. No, vlastně rozměry 19.9x17.67x11.33cm jsou takřka stejné, ale hmotnost 2.1 kg je vyšší a od takových rozměrů jsme čekali hmotnost trochu menší. Integrovaná ručka zlepšuje mobilitu a ulehčuje manipulaci a pokud si připlatíte za výkonnější baterii, dostanete skutečně mobilní tiskárnu. Celá horní strana je jeden velký ovládací panel, kterému dominuje LCD displej s úhlopříčkou 3 palce (předchůdce měl displej ,,pouze" 2.5 palce). Displej je výklopný, což zaručuje skvělý náhled z každé pozice. Můžete si na něm prohlížet a upravovat fotografie před tiskem. Samotný ovládací panel je jednoduchý, přehledný a nastavení zvládnete i bez pročítání manuálu.

Canon Selphy ES2 - recenze

Canon Selphy ES2 - recenze

Pokud budete chtít propojit tiskárnu s počítačem, musíte to udělat pomocí USB portu nebo bezdrátového WiFi příjimače. Můžete ale tisknout i přímo z digitálního fotoaparátu, a to prostřednictvím systému PictBridge. Pro tisk můžete využít i flash disk. Co se týče tisku, tak proti svému předchůdci to překvapivě není o moc lepší. Kvalita tisku je sice opravdu velmi dobrá, ale čekali jsme výraznější změnu v rozlišení nebo v ostrosti fotografií. Rozlišení tisku je 300 x 600 dpi. Canon Selphy ES2 je ale příjemně rychlá a jedna fotografie o rozměru 4x6 trvá neclou minutu, což je na tak kompaktní přístroj dobrý výkon. Největší nevýhoda je, že musíte používat speciální papíry od společnosti Canon a speciální cartridge, který je velmi drahý. Šetrnost není zrovna nejlepší stránkou této tiskárny takže provozní náklady jsou spíše vyšší. Na druhou stranu, kvalita fotografií je velmi dobrá, uživatelské rozhranní jednoduché a pokud si pořídíte větší baterii, budete moct tisknout skutečně kdekoliv a kdykoliv. Cena se na našem trhu pohybuje okolo 4 tisíc kč.

Canon Selphy ES2 - recenze

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Selphy ES2 - recenze


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.