Přeposlat Canon imageClass LBP226dw: Výborná laserová tiskárna s levným provozem a rychlým, kvalitním tiskem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass LBP226dw: Výborná laserová tiskárna s levným provozem a rychlým, kvalitním tiskem

25.03.2020 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na laserovou tiskárnu od společnosti Canon, a to konkrétně na model s označením imageClass LBP226dw. Tento kousek vyniká hlavně výbornou kvalitou tisku textu a nabídne i dobrou rychlost a nízké provozní náklady.

Canon imageClass LBP226dw: Výborná laserová tiskárna s levným provozem a rychlým, kvalitním tiskem

Tento model umí tisknout pouze černobíle a jedná se o jednoúčelovou tiskárnu, takže na kopírování, skenování a fax můžete v tomto případě zapomenout. Výrobce tímto modelem cílí hlavně na středně velké kanceláře, kde je důležitá jak kvalita tisku, tak rychlost a pochopitelně i nízké provozní náklady, což jsou prvky, které tato tiskárna nabízí. Kromě klasického tisku tento model nabídne pochopitelně i mobilní tisk a o přímou komunikaci s mobilním telefonem / tabletem se stará klasické rozhraní WiFi Direct. To ale samozřejmě není všechno a lze použít i protokoly třetích stran, a to konkrétně Apple AirPrint a Google Cloud Print. Zmínit bychom určitě měli také Mopria certifikaci pro snadný tisk z telefonů s Androidem, podporu softwaru Canon Print Service a tiskárna si pochopitelně poradí i s aplikací Canon PRINT Business, která je k dispozici pro telefony s Androidem a iOS. Tisknout lze také z některých online datových úložišť (cloudů), takže v ohledu alternativních zdrojů tisku si určitě není na co stěžovat. Design moc řešit nemusíme, před sebou máme naprosto typickou kancelářskou tiskárnu, ale určitě se zastavíme u rozměrů, které jsou, na model střední třídy, poměrně příjemné.

Canon imageClass LBP226dw: Výborná laserová tiskárna s levným provozem a rychlým, kvalitním tiskem

Tento kousek měří 401 x 373 x 250mm a váží 8.8 kg, takže není nijak extrémně velký a dá se s ním poměrně bez problémů sdílet i takový středně velký pracovní stůl. Ani hmotnost není zbytečně vysoká a manipulace bude příjemná i pro jednoho člověka. Ovládací panel umístěný na horní straně šasi je poměrně jednoduchý a skládá se z pětiřádkového monochromatického displeje, který je doplněný o směrové tlačítko s potvrzovacím středem, několik funkčních tlačítek a neschází ani alfanumerická klávesnice. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, přejde rychle do krve a s ovládáním tak nejsou žádné zásadní problémy. Stejně jako u většiny podobných tiskáren, i tuto je možné spravovat, ovládat a nastavovat prostřednictvím vestavěného webového portálu, což je praktické a velmi dobře využitelné. Základní vstupní kapacita je 350 listů papíru s tím, že 250 listů je v hlavním a zbývajících 100 listů se vkládá do víceúčelového zásobníku. Kapacita to ale není konečná a k dispozici je ještě jeden zásobník, který zvládne pojmout dalších 550 listů papíru a ve výsledku tedy tato tiskárna zvládne pojmout až 900 listů papíru, což určitě není špatné a můžeme to zařadit k takovému lepšímu nadprůměru.

Canon imageClass LBP226dw: Výborná laserová tiskárna s levným provozem a rychlým, kvalitním tiskem

Výstupní zásobník zvládne pojmout 65 výtisků a co se týče měsíční výtěžnosti, tak maximum je 80000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum čítá 4000 výtisků. Konektivní výbava zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a neschází ani port Ethernet. Tiskárna je pochopitelně vybavena také automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk, což nemůže v této třídě scházet. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně jednoduchý a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku papírem, zapojení nezbytné kabeláže a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou pak dostanete i doprovodný software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější. V oblasti podpory operačních systémů je na tom tento model docela dobře a kromě klasických Windows (7, 8 / 8.1 a 10) si poradí také s Windows Server (2008, 2012 a 2016) a zkrátka nepřijdou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu a Linuxu. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je výborná a celkově spadá určitě do nadprůměru.

Canon imageClass LBP226dw: Výborná laserová tiskárna s levným provozem a rychlým, kvalitním tiskem

Přímo výrobce na svých stránkách uvádí jako maximum 40 stránek za minutu (ppm) při jednostranném tisku a v reálném světě je to ještě o trochu lepší. Tisk 12 stránkového dokumentu z Wordu zvládla tiskárna průměrnou rychlostí 42.3 ppm, přičemž v oboustranném módu byla rychlost pořád výborných 23.5 ppm. Ve velmi dobrých výsledcích pokračovala tiskárna také při tisku kombinovaného obsahu (Excel a PowerPoint) a v tomto režimu zvládla pracovat rychlostí 21.6 ppm. Ve své třídě je tedy Canon imageClass LBP226dw jeden z nejrychlejších modelů. V oblasti kvality tisku si pak není víceméně na co stěžovat a jak text, tak grafika jsou kvalitativně na skvělé úrovni. U tisku nejvíc oceníte perfektní ostrost jednotlivých písmen, díky čemuž je čitelnost výtečná i při použití malého fontu. U grafiky nebyly problémy ani s jednolitým pozadím, ani s velmi tenkými linkami a výsledky se dobře hodí i pro náročné pracovní nasazení. Fotografie jsou pak, v rámci třídy, velmi slušné a nabídnou solidní detaily a hezkou ostrost. Na závěr zmíníme také velmi nízké provozní náklady, které patří v této třídě k těm nejnižším a jedná se o jednu z hlavních předností tohoto modelu.

Canon imageClass LBP226dw: Výborná laserová tiskárna s levným provozem a rychlým, kvalitním tiskem

Canon imageClass LBP226dw je povedená laserová tiskárna, která vyniká jak vysokou rychlostí, tak velmi kvalitním tiskem a pochvalu si zaslouží i nízké provozní náklady. Zmínit bychom měli také velmi dobrou vstupní kapacitu, skvělou podporu mobilního tisku nebo vysokou měsíční výtěžnost. Co se týče nedostatků, tak těch tento model moc nemá a jako jediný takový výraznější zmíníme absenci podpory USB flash disku a paměťové karty. 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass LBP226dw: Výborná laserová tiskárna s levným provozem a rychlým, kvalitním tiskem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.