Přeposlat Epson EcoTank ET-3710: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady a kompaktními rozměry

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson EcoTank ET-3710: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady a kompaktními rozměry

18.03.2020 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes si trochu podrobněji proklepneme inkoustovou tiskárnu EcoTank ET-3710 od společnosti Epson, která svým zařazením spadá do střední třídy. Kromě opravdu velmi kvalitního tisku tento model nabídne i kompaktní rozměry a velmi dobrou konektivitu.

Epson EcoTank ET-3710: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady a kompaktními rozměry

Tato barevná inkoustová multifunkce je určena pro použití ve středně velkých kancelářích, pracovních skupinách a všude, kde není třeba fax. Tímto prvkem totiž EcoTank ET-3710 vybavený není a kromě tisku tedy umí ještě kopírovat a skenovat. Nezůstalo ale samozřejmě pouze u klasického tisku z počítače, s tím by si žádná moderní tiskárna dneška nevystačila a výrobce se na mobilní tisk v tomto případě zaměřil opravdu poctivě. O přímou komunikaci mezi mobilním telefonem a tiskárnou se stará klasické rozhraní WiFi Direct a tiskárna si poradí i s protokoly třetích stran, takže s Apple AirPrint a Google Cloud Print. Neschází ani Mopria certifikace pro přímý tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android a tato tiskárna umí pracovat i s přístroji postavenými na systému Fire OS od Amazonu. Tiskárna pochopitelně zvládne spolupracovat s aplikací Epson Connect, která obsahuje několik modulů (Scan to Cloud, Remote Print, Email Print a iPrint), přičemž iPrint je k dispozici pro telefony se systémy Android a iOS a umí také tisk z populárních online datových úložiště, neboli cloudů (Box, Dropbox, Evernote, Google Drive a Microsoft OneDrive). V oblasti alternativního tisku si tedy není moc na co stěžovat a zmínit bychom měli také podporu hlasových asistentů Amazon Alexa a Google Home.

Epson EcoTank ET-3710: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady a kompaktními rozměry

Kromě nich lze použít všechny další hlasové asistenty, kteří jsou postaveni na IFTTT skriptování, což jsou například Cortana od Microsoftu nebo Siri od Apple. Naše jediná výtka v tomto ohledu míří k neschopnosti tiskárny pracovat s USB flash diskem. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 502.9 x 375.9 x 187.9 mm, takže je to docela kompaktní kousek, s jehož usazením nebudou žádné zásadnější problémy a klidně s ním budete moct sdílet i menší pracovní stůl. Ani hmotnost čítající 5.9 kg není nějak zásadně vysoká, takže manipulace bude snadná i pro jednoho člověka. Ovládací panel je umístěný na přední straně a skládá se z 2.4 palcového, nedotykového displeje a ten je obklopený dalšími funkčními tlačítky. Uživatelské rozhraní je poměrně snadné, přejde rychle do krve a celkově je ovládání docela intuitivní, takže si na něj rychle zvyknete. Pokud byste vyloženě vyžadovali dotykový displej, budete se muset poohlédnout v dražších vodách a sáhnout minimálně po modelu ET-4760. Vstupní kapacita této tiskárny je 150 listů papíru, které pojme hlavní zásobník a to je zároveň jediný zdroj, přičemž kromě klasického papíru zásobník pojme také 10 obálek nebo 20 listů fotopapíru. Kapacita je to spíše horší a některé konkurenční tiskárny umí v pohodě i o 100 listů víc.

Epson EcoTank ET-3710: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady a kompaktními rozměry

Spíše skromná je pak také výtěžnost čítající 5000 výtisků za měsíc s tím, že výrobcem doporučené maximum je 800 výtisků. V rámci třídy je to možná i podprůměr a vyšší výtěžnost by v tomto případě určitě nebyla na škodu. Konektivní výbava zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a neschází ani port Ethernet. Tiskárna je osazena také automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk, bez čehož by to v této třídě vůbec nešlo, ale automatický podavač ve výbavě chybí a právě to je jeden z největších nedostatků této tiskárny. I kdyby měl být pouze jednostranný, u multifunkční kancelářské tiskárny střední třídy by tento prvek zkrátka neměl scházet. Uvedení tohoto modelu do provozu není nijak zvlášť problematické, stačí najít vhodné místo pro usazení, naplnit zásobník papírem, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou samozřejmě dostanete i nezbytný doprovodný software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče podpory operačních systémů, tak tento model umí pracovat jak pod klasickými Windows (7, 8 / 8.1, 10), tak pod pracovními Windows Server a ochuzeni pochopitelně nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu.

Epson EcoTank ET-3710: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady a kompaktními rozměry

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která spadá do takového normálního průměru a přímo výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost čítající 15 stránek za minutu (ppm). V reálném světě je rychlost ještě o trochu lepší a tiskárna umí základní text bez formátování rychlostí až 15.7 ppm, přičemž kombinovaný tisk textu, grafiky a prezentací probíhal rychlostí 7.4 ppm, což je opět takový průměr. Stejně je na tom i tisk fotografií a jedné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za 30 sekund. Kvalita tisku je výborná a při tisku textu se dočkáte příkladně ostrých písmen, díky čemuž je čitelnost všeho bezproblémová i při použití malého fontu. Problémy nejsou ani s grafikou, tiskárna si dobře poradila i s tenkými linkami a u fotografií zase vynikne dobré podání barev a výborná ostrost. Výsledky jsou celkově bez problémů zcela použitelné i pro náročné pracovní nasazení. Na závěr bychom měli v rychlosti zmínit také provozní náklady, které jsou příjemně nízké a plně konkurenceschopné ostatním tankovým systémům. Součástí základního balení je inkoust na 7500 monochromatických nebo 6000 barevných stránek, takže zhruba na dva roky provozu (při nějakém rozumném nátisku).

Epson EcoTank ET-3710: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady a kompaktními rozměry

Epson EcoTank ET-3710 je povedená inkoustová multifunkční tiskárna, která vyniká hned v několika ohledech. Nabídne kompaktní rozměry, dobrou podporu mobilního tisku, výbornou kvalitu tisku a nízké provozní náklady. Bez nedostatků se to ale samozřejmě neobešlo a ten největší vidíme v absenci automatického podavače, který by u tohoto typu tiskáren zkrátka scházet neměl. Dále je určitě škoda, že tiskárna neumí pracovat s USB flash diskem a má pouze průměrnou měsíční výtěžnost.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson EcoTank ET-3710: Inkoustová multifunkce s nízkými provozními náklady a kompaktními rozměry


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.