Přeposlat Brother HL-L6400DW: Laserová monochromatická tiskárna do kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L6400DW: Laserová monochromatická tiskárna do kanceláře

11.03.2020 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Brother HL-L6400DW je klasický zástupce laserových monochromatických tiskáren, takže je to model jako stvořený pro použití v kanceláři. Kromě příjemně kompaktních rozměrů tento kousek nabídne také kvalitní tisk, vysokou výtěžnost a nízké provozní náklady.

Brother HL-L6400DW: Laserová monochromatická tiskárna do kanceláře

Pokud hledáte rychlou tiskárnu s vysokou výtěžností a rozumnými provozními náklady, dál už hledat nemusíte, protože Brother HL-L6400DW přesně tohle splňuje. Jedná se o klasickou, jednoúčelovou, monochromatickou, laserovou tiskárnu, takže je určena v první řadě do pracovního prostřední, takže ideálně do nějaké větší kanceláře, kde je potřeba nabídnout právě kombinaci vysoké výtěžnosti a nízkých provozních nákladů. To ale samozřejmě není všechno, tato tiskárna nabídne i výtečnou kvalitu tisku, nicméně na to se podíváme až v závěru. Začneme možnostmi co do zdrojů tisku a v tomto ohledu toho nabízí Brother HL-L6400DW také opravdu hodně. Podpora mobilního tisku samozřejmě neschází a o přímou komunikaci mezi mobilním telefonem / tabletem a tiskárnou se stará klasické rozhraní WiFi Direct. Výrobce pak tiskárnu osadil i NFC čipem, který vše ještě usnadňuje a jeho přítomnost určitě chválíme. Kromě toho tento model podporuje Apple AirPrint, Google Cloud Print a neschází ani Mopria certifikace pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Zmínit určitě musíme také podporu aplikace Brother iPrint&Scan a tiskárna samozřejmě umí pracovat s populárními online datovými úložišti, tedy cloudy (Google Drive, OneDrive, Evernote, OneNote, Dropbox a Box).

Brother HL-L6400DW: Laserová monochromatická tiskárna do kanceláře

Co do alternativního tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku a na vysoké úrovni je také zabezpečení, které zahrnuje platformu Secure Function Lock umožňující nastavení limitů pro až 200 uživatelů. Kromě toho umí zde přítomný NFC čip načítat NFC karty, takže je možný přístup k funkcím na základě nastavení na kartě. Ovládací panel je zastoupený barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 1.8 palce a tiskárnu je možné ovládat i nastavovat také prostřednictvím webového portálu, což je v této třídě klasika. K tomu lze použít každý, dokonce i mobilní prohlížeč a tiskárna umí spolupracovat také se softwarem BRAdmin Professional, ve kterém je možné provádět různé konfigurace také. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 531 x 497 x 492 mm, takže je to, v rámci třídy, relativně kompaktní kousek a potěší i příjemná hmotnost čítající 16 kg. Drtivá většina konkurenčních tiskáren je větší i těžší. Základní vstupní kapacita čítá 570 listů papíru a je rozdělena mezi 520 listů v hlavním zásobníku a 50 listů v deskovém podavači, přičemž ten zvládne pojmout také 10 obálek do šířky až 10 mm. Kapacita to ale není konečná a tiskárna pochopitelně umožňuje její rozšíření, bez čehož by to v této třídě nešlo a maximální možná kapacita může být až 2650 listů papíru.

Brother HL-L6400DW: Laserová monochromatická tiskárna do kanceláře

Další zásobníky jsou už ale pochopitelně za příplatek. Celkově je kapacita tohoto modelu tedy velmi dobrá a pochvalu si zaslouží i maximální měsíční výtěžnost čítající 150 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 10 000 výtisků. V rámci třídy to není úplně to nejlepší (třeba Ricoh 5300DN má 250 000  / 16 600 výtisků), ale pořád jsou to vysoce nadprůměrná čísla, která obstojí i v hodně vytížených kancelářích. Výbava této tiskárny zahrnuje USB port, rozhraní Ethernet, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a pochopitelně neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, bez kterého by to v této třídě ani nešlo. Uvedení do provozu je poměrně snadné a stačí najít vhodné místo, zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete doprovodný software a pochopitelně i ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je, už dle maxima udávaného výrobcem o hodnotě 52 ppm, nadprůměrná a této hodnoty lze dosáhnout i v reálném světě.

Brother HL-L6400DW: Laserová monochromatická tiskárna do kanceláře

Co dosáhnout, ona je tato tiskárna ve skutečnosti ještě o trochu rychlejší a při tisku 12 stránkového dokumentu z Wordu pracovala průměrnou rychlostí 55 ppm. Velmi rychlý je také kombinovaný tisk, který zahrnoval tisku dokumentů z Acrobatu, PowerPointu a Excelu a v tomto režimu se rychlost tisku pohybovala okolo 21.4 ppm, což je opět hezký nadprůměr lepší než u většiny hlavních konkurentů. Rychlost je tedy výborná, ale jak je na tom kvalita? Podobně dobře a nejlépe na tom je, zcela nepřekvapivě, tisk textu. Jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá, takže čitelnost je naprosto bezproblémová i při použití malého fontu, řekněme okolo 4 – 5 bodů a výsledky se tedy hodí i do náročného prostředí. Grafika je velmi dobrá, ale zde už se pár nedostatků našlo a při tisku tmavého pozadí si šlo všimnout občasného páskování a lehkého šumu. Přesto jsou ale výsledky bez pochyb vhodné i pro náročnější pracovní nasazení. Fotografie jsou takové, jaké lze u laserové monochromatické tiskárny očekávat a vhodné jsou spíše pro interní použití. U tohoto typu tiskáren jsou velmi důležité provozní náklady a ty jsou u tohoto modelu na velmi nízké úrovni, přičemž v rámci třídy platí za jedny z těch úplně nejnižších.

Brother HL-L6400DW: Laserová monochromatická tiskárna do kanceláře

Brother HL-L6400DW je velmi dobrá laserová tiskárna, která je přímo určena do kancelářského prostředí a od toho se odvíjí také její vlastnosti. Nabídne kombinaci vysoké rychlosti s výbornou kvalitou tisku, kompaktní rozměry, nízké provozní náklady, vysokou měsíční výtěžnost a také dobrou vstupní kapacitu. Moc nevýhod tento model nemá a jako jednu z těch větších zmíníme absenci podpory USB flash disku. Co se týče ceny, tak na našem trhu tato tiskárna stojí od 15 749 Kč s DPH.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L6400DW: Laserová monochromatická tiskárna do kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.