Přeposlat Lexmark MC3224dwe: Slušná základní tiskárna s dobrou konektivitou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark MC3224dwe: Slušná základní tiskárna s dobrou konektivitou

04.03.2020 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes zavítáme ke společnosti Lexmark a trochu podrobněji si proklepneme tiskárnu s označením MC3224dwe, která spadá mezi základní laserové multifunkce. Tento kousek zaujme velmi slušnou kvalitou tisku i dobrou konektivitou, ale bez několika nedostatků se to samozřejmě neobešlo.

Lexmark MC3224dwe: Slušná základní tiskárna s dobrou konektivitou

Lexmark MC3224dwe spadá mezi barevné laserové multifunkce a je to základní model, který umí jak tisknout, tak kopírovat a skenovat. Jednotka faxu ve výbavě tentokrát schází a výrobce tímto modelem cílí na menší až středí pracovní skupiny, kde není nutný fax nebo nějaká extra vysoká měsíční výtěžnost. Kromě klasického tisku z počítače tento model pochopitelně podporuje i mobilní a online tisk, což je v dnešní době víceméně nezbytná věc jak u kancelářských, tak u domácích tiskáren. Přímou komunikaci mezi tiskárnou a mobilních telefonem obstarává klasické rozhraní WiFi Direct, přičemž tento kousek podporuje také protokoly třetích stran v podobě Apple AirPrint, Google Cloud Print a neschází ani Mopria certifikace pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Prakticky všichni výrobci mají v dnešní době svou vlastní mobilní aplikaci a Lexmark pochopitelně není výjimkou, přičemž jeho aplikace se jmenuje Lexmark Mobile Print a je zdarma ke stažení přes Google Play i Apple App Store. Podpora mobilního tisku je tedy na velmi dobré úrovni a v tomto ohledu si není víceméně na co stěžovat. Design je vyvedený v poměrně jednoduchém duchu, šasi je dvoubarevné a na přední straně vlevo se nachází ovládací panel zastoupený barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 2.8 palce a doprovodných senzorových tlačítek.

Lexmark MC3224dwe: Slušná základní tiskárna s dobrou konektivitou

Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché, přejde rychle do krve a pomocí hlavního panelu je ovládání docela intuitivní, přičemž stejně jako u většiny tiskáren tohoto typu, i u této najdeme vestavěný webový server. Jeho prostřednictvím je možné tiskárnu ovládat a spravovat pomocí přístupu přes jakýkoliv webový prohlížeč, což je velmi pohodlné a lze použít dokonce i mobilní prohlížeč na telefonu. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 411.2 x 394.1 x 306.9 mm, takže je o kousek menší než většina hlavních konkurentů a na větší pracovní stůl se dá docela pohodlně usadit. Hmotnost čítá 18.2 kg a manipulace bude pro jednoho člověka poměrně dost náročná, tudíž bude určitě lepší si k sobě někoho přizvat na pomoc. Maximální vstupní kapacita této tiskárny je 251 listů papíru a tento objem je rozdělený mezi 250 listů v hlavním zásobníku a 1 list v podavači, do kterého se dají vložit třeba obálky, nálepky a podobná média, kvůli kterým byste museli hlavní zásobník přenastavovat. Vstupní kapacita rozšiřitelná není a co se týče výstupního zásobníku, tak ten zvládne pojmout 100 výtisků. Maximální měsíční výtěžnost této tiskárny je 30000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum se pohybuje mezi 600 a 1500 výtisky a to jsou v této třídě víceméně standardní hodnoty.

Lexmark MC3224dwe: Slušná základní tiskárna s dobrou konektivitou

Součástí výbavy je pochopitelně automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což v této třídě nesmí scházet, ale co už bohužel chybí, je automatický podavač (ADF) pro práci s více dokumenty zároveň. Pokud tedy tento prvek nutně potřebujete, budete muset sáhnout po dražším modelu MC3224adwe. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a neschází ani port Ethernet. Uvedení do provozu je velmi snadný a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa, zapojení nezbytné kabeláže a po prvotním nastavení a naplnění zásobníku papírem se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou samozřejmě dostanete doprovodný software i ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Když už jsme nakousli ty ovladače, na chvíli se zastavíme také u operačních systémů a jejich podpory, v čemž platí tato tiskárna mezi nejlepší modely ve své třídě. Kromě klasických Windows (7, 8 /  8.1, 10) podporuje tiskárna také systémy od Apple (přes AirPrint a AirScan), pracovní Windows Server (2003, 2008 a 2012) a umí pracovat i pod systémy Citrix MetaFrame a Novell, takže na své si přijdou opravdu všichni.

Lexmark MC3224dwe: Slušná základní tiskárna s dobrou konektivitou

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je poměrně slušná a celkově spadá do takového lepšího průměru. Přímo výrobce na svých stránkách udává maximální rychlost 24 stránek za minutu (ppm) pro jednostranný a 13 ppm pro oboustranný tisk, přičemž v reálném světě je tiskárna vlastně ještě o kousek lepší (17.3 ppm při tisku na obě a 24.4 ppm při tisku na jednu stranu). Při kombinovaném tisku, který zahrnoval výstupy z Acrobatu, Excelu a PowerPointu, pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 11 ppm, což je opět takový normální průměr. Kvalita tisku je pak velmi dobrá a nejlépe je na tom tisk textu, který tento model zvládá opravdu na výbornou a vynikne hlavně skvělá ostrost, díky čemuž je všechno dobře čitelné i při použití malého fontu. Také grafika je na vysoké úrovni, tiskárna si poradila dobře i třeba s tenkými linkami a výsledky se hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Fotografie pak vykazovaly hezké detaily, věrné barvy a příkladnou ostrost, takže ani v tomto ohledu si není na co stěžovat a celkově je kvalita tisku více než slušná. Provozní náklady jsou, stejně jako u většiny základních barevných laserových tiskáren, vysoké a to bude před koupí nutné uvážit.

Lexmark MC3224dwe: Slušná základní tiskárna s dobrou konektivitou

Lexmark MC3224dwe je povedená laserová tiskárna, která boduje hlavně co do mobilního tisku a celkově výborné konektivní výbavy. Rychlost tisku je lehce nadprůměrná a pochvalu si zaslouží i jeho velmi dobrá kvalita, a to hlavně v oblasti textu. Co se týče nedostatků, tak ty hlavní vidíme ve vyšších provozních nákladech a nepotěšila nás ani absence automatického podavače. Na našem trhu se dá tato laserová multifunkční tiskárna sehnat za zhruba 5000 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark MC3224dwe: Slušná základní tiskárna s dobrou konektivitou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.