Přeposlat Canon imageClass MF267dw: Základní multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass MF267dw: Základní multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

26.02.2020 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi zavítáme do vod monochromatických laserových multifunkcí a trochu podrobněji se podíváme na model imageClass MF267dw od společnosti Canon. Ten nabídne kombinaci kompaktních rozměrů, velmi dobré kvality tisku a v neposlední řadě i dobrou konektivní výbavu.

Canon imageClass MF267dw: Základní multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

Tato tiskárna spadá mezi základní laserové multifunkce a je to levnější, hůře vybavený sourozenec povedeného modelu MF269dw, který patří mezi nejlepší tiskárny ve své třídě. Výrobce tímto modelem cílí hlavně na menší kanceláře či pracovní skupiny s takovým středním měsíčním nátiskem, kde jsou důležité také rozumné provozní náklady. Co se týče schopností, tak kromě tisku umí MF267dw jak kopírovat, tak skenovat a je vybavený také jednotkou faxu, což odkazuje právě na zacílení na kanceláře. Nezůstalo ale samozřejmě pouze u obyčejného tisku z počítače, s tím by si žádná moderní tiskárna dnes už nevystačila a výrobce na mobilní tisk nezapomněl. O přímou komunikaci s mobilním telefonem / tabletem se stará rozhraní WiFi Direct a tiskárna podporuje i protokoly třetích stran, a to jak Apple AirPrint, tak Google Cloud Print. Neschází ani Mopria certifikace pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem a zmínit musíme i aplikaci Canon Print Business, která je k dispozici pro telefony s operačními systémy Android a iOS. Podpora mobilního tisku je tedy velmi dobrá a je trochu škoda, že tiskárna nepodporuje tisk z a skenování do USB flash disku, tedy věc v kanceláři velmi praktickou. Design moc řešit nemusíme, před sebou máme klasickou kancelářskou tiskárnu tradičních tvarů, ale na chvíli se zastavíme u rozměrů.

Canon imageClass MF267dw: Základní multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

Ty jsou poměrně příjemné a právě kompaktní rozměry čítající 406.4 x 391.1 x 375.9 mm patří mezi hlavní přednosti tohoto modelu. S nalezením vhodného místa by tedy neměly být žádné zásadní problémy a k pohodlnému usazení bude stačit i menší pracovní stůl. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 12.3 kg a co do rozměrů je model  F267dw stejný, jako jeho sourozenec MF269dw, jen je o něco málo lehčí. Ovládací panel usazený ne přední straně šasi je poměrně rozměrný a hodně komplexní. Skládá se z alfanumerické klávesnice, několika dalších funkčních tlačítek a monochromatického dotykového displeje se šesti řádky. Velký monochromatický displej působí v dnešní době už trochu archaicky, takže barevný bychom uvítali a u stejně velkého barevného displeje by určitě byla lepší jak čitelnost, tak přehlednost. Stejně jako u většiny tiskáren tohoto typu, i u této je možné dělat různá nastavení, monitorovat náplně nebo vyjíždět reporty prostřednictvím vestavěného webového portálu. Vstupní kapacita tohoto modelu je 250 listů papíru a neschází ani manuální podavač, do kterého se vkládají třeba obálky, různé štítky a podobná média, takže můžete používat i jiné typy papíru bez nutnosti přenastavovat hlavní zásobník.

Canon imageClass MF267dw: Základní multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

Vstupní kapacita je víceméně stejná, jako u hlavní konkurence a podobné je i výrobcem doporučené měsíční maximum čítající 2500 výtisků. Celkové měsíční maximum výrobce už neudává. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct, port Ethernet a USB port, přičemž ve výbavě pochopitelně neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a automatický podavač (ADF). Ten zvládne pojmout 35 dokumentů a bohužel není oboustranný, takže při kopírování nebo skenování více oboustranných dokumentů bude nutné jednotlivé listy obracet ručně, což není zrovna dvakrát pohodlné a ani rychlé. A právě to je jeden z hlavních rozdílů oproti dražšímu modelu MF269dw, ten má automatický podavač na 50 listů a navíc je duplexní, takže funguje oboustranně. Uvedení tiskárny do provozu je snadné a nekomplikované, stačí najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější.

Canon imageClass MF267dw: Základní multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna si poradí jak s klasickými Windows, tak s verzí Server a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je poměrně slušná a přímo výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost 30 stránek za minutu (ppm). To platí pro jednostranný tisk a v reálném světě tiskárna této hodnoty opravdu dosáhla, přičemž při duplexním tisku pracovala rychlostí 21.3 ppm. Při tisku kombinovaného obsahu (Excel, PowerPoint, Adobe Acrobat) se rychlost pohybovala okolo 18 ppm, takže v tomto ohledu si není moc na stěžovat a v celkovém pohledu je Canon imageClass MF267dw nadprůměrně rychlou tiskárnou. Kvalita tisku je pak výborná a nejlépe je na tom pochopitelně text, u kterého vyniká hlavně ostrost jednotlivých písmen a tím pádem dobrá čitelnost i při použití malého fontu. Žádné problémy nejsou ani co se týče grafiky, tiskárna zvládá dobře i tenké linky a výsledky se tedy hodí pro náročnější pracovní nasazení. Fotografie jsou takové, jaké lze od laserové monochromatické tiskárny očekávat a ocenili jsme hlavně velmi dobrou ostrost. V této třídě tiskáren jsou velmi důležité provozní náklady a v tomto ohledu tiskárna Canon imageClass MF267dw nezklamala, protože nabízí poměrně nízké náklady na jeden výtisk, které jsou plně srovnatelné s konkurencí.

Canon imageClass MF267dw: Základní multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

Canon imageClass MF267dw je povedená základní laserová multifunkce, která boduje hlavně v oblasti kvality tisku, konektivní výbavy a provozních nákladů. Určitě musíme pochválit také kompaktní rozměry a obstojnou rychlost tisku. Co se týče negativ, tak tím největším je to, že automatický podavač není oboustranný a trochu zamrzí i neschopnost pracovat s USB flash diskem. Ani ovládací panel není úplně ideální a působí na dnešní dobu až archaickým dojmem, ale na to se dá zvyknout.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass MF267dw: Základní multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.