Přeposlat Epson EcoTank ET-4700: Základní multifunkční tiskárna se systémem tankových náplní a nízkými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson EcoTank ET-4700: Základní multifunkční tiskárna se systémem tankových náplní a nízkými provozními náklady

19.02.2020 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní novince se podíváme na multifunkční tiskárnu EcoTank ET-4700 od společnosti Epson, která spadá mezi základní modely postavené na systému tankových náplní. Kromě velmi nízkých provozních nákladů se tento kousek pyšní i hezky kompaktními rozměry či kvalitním tiskem, takže má určitě co nabídnout.

Epson EcoTank ET-4700: Základní multifunkční tiskárna se systémem tankových náplní a nízkými provozními náklady

Tato tiskárna spadá mezi barevné inkoustové multifunkce a kromě tisku, kopírování a skenování umí také faxovat, takže se hodí jak do domácího, tak do pracovního prostředí. Výtěžností se tento model hodí spíše do menších či středních kanceláří a nejlépe se bude cítit v prostředí, kde se bude výtěžnost pohybovat mezi 400 a 800 výtisky. Jak jsme se již zmínili, jedná se o tiskárnu s tankovým systémem náplní, což je dnes poměrně populární věc a znamená to, že čerpá inkoust z malých rezervoárů, které jsou v tomto případě umístěny na pravé straně šasi. Tento systém náplní platí za jeden z nejlevnějších a tiskárny, které ho používají, se většinou pyšní velmi nízkými provozními náklady a platí to i pro Epson EcoTank ET-4700. Jak jsme se již zmínili, jedná se o tiskárnu 4v1 a pochopitelně nezůstalo jenom u tisku z počítače, tento model si poradí i s mobilním a online tiskem a je v tomto ohledu velmi dobrý. O přímou komunikaci s mobilním telefonem / tabletem se stará klasické rozhraní WiFi Direct a z protokolů třetích stran tato tiskárna podporuje Apple AirPrint, Google CloudPrint a je vybavená také Mopria certifikací pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Na své si pak přijdou také uživatelé systému Fire OS a lze použít i balíček služeb Epson Connect s moduly Email Print, Remote Print, Scan to Cloud a iPrint.

Epson EcoTank ET-4700: Základní multifunkční tiskárna se systémem tankových náplní a nízkými provozními náklady

Je trochu škoda, že tiskárna neumí pracovat s USB flash diskem, ale zase si rozumí s hlasovými asistenty a umí pracovat se všemi, kteří používají technologii IFTTT (třeba Amazon Alexa, Google Assistant nebo Microsoft Cortana). Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 558 x 355.6 x 254 mm, takže je to příjemně kompaktní kousek a k pohodlnému uložení by měl stačit i menší pracovní stůl. Hmotnost se zastavila na hodnotě 5 kg a ani manipulace tak nebude nijak zvlášť obtížná, zvládne to pohodlně i jeden člověk. Ovládací panel je poměrně komplexní, zabírá takřka celou přední část šasi tiskárny a skládá se z 1.44 palcového barevného displeje, alfanumerické klávesnice a několika dalších ovládacích prvků. Displej není dotykový, ale systém ovládání je celkově velmi příjemný, snadný a přejde rychle do krve, takže v tomto ohledu určitě nebudou žádné zásadní obtíže. Vstupní kapacita této tiskárny je 100 listů papírů, ty se vkládají do hlavního zásobníku umístěného v zadní části šasi a tento zásobník zvládne pojmout také 10 obálek nebo 20 listů fotopapíru. To jsou vesměs průměrné hodnoty a to můžeme s klidem prohlásit také o maximální měsíční výtěžnosti, která čítá 5000 stránek s tím, že výrobcem doporučené měsíční maximum je 800 výtisků.

Epson EcoTank ET-4700: Základní multifunkční tiskárna se systémem tankových náplní a nízkými provozními náklady

Co se týče výbavy, tak jeden z největších nedostatků vidíme v absenci automatického duplexeru, což znamená, že při oboustranném tisku budete muset papír vždy v polovině cyklu vzít z výstupního zásobníku, ručně ho přetočit a vložit ho zpět do zásobníku. Pokud tisknete hodně a oboustranné dokumenty tvoří většinu vašeho tištěného obsahu, určitě se raději podívejte po modelu, který má automatický duplexer a tohle všechno dělá automaticky. Automatický podavač (ADF) ve výbavě neschází a zvládne pojmout 30 dokumentů, ale pochopitelně není oboustranný, takže budete muset papíry opět otáčet ručně a to se stane velmi rychle otravné a značně zdržující. Konektivita zahrnuje USB port, WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a neschází ani port Ethernet. Uvedení do provozu je poměrně snadný a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku papírem, zapojení nezbytné kabeláže a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou pak dostanete doprovodný software a přiložené ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální.

Epson EcoTank ET-4700: Základní multifunkční tiskárna se systémem tankových náplní a nízkými provozními náklady

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která víceméně odpovídá zařazení tohoto modelu jako základní tiskárny a je tedy spíše horší. Při tisku textu s minimálními úpravami pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 8.4 ppm a při kombinovaném tisku, který zahrnoval výstupy z Excelu, Acrobatu a PowerPointu se rychlost tisku zhoršila na 5 ppm. Jedné barevné fotografie o rozměru 4x6 palce se pak dočkáte za 28 sekund, což už je poměrně solidní výsledek a nic, za co by se měla tiskárna stydět. Kvalita tisku je velmi dobrá a víceméně odpovídá vysokému standardu řady EcoTank. Při tisku textu vynikne velmi dobrá ostrost jednotlivých písmen, díky které je všechno dobře čitelné i při použití malého fontu okolo 6 bodů a velmi dobrý je také tisk grafiky. Tiskárna si dobře poradila s tenkými linkami, přechody mezi tmavými a světlými odstíny a výsledky se bez problémů hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Nejlépe na tom byly fotografie, které vykazují výborné podání barev, spoustu detailů a příkladnou ostrost. Provozní náklady jsou, jak jsme se ostatně na začátku již zmínili, velmi nízké a víceméně jsou shodné s tím, co nabízejí konkurenční tankové systémy (Canon MegaTank a HP Smart Tank Plus), takže v tomto ohledu je všechno v nejlepším pořádku.

 

Zdroj: YouTube

Epson EcoTank ET-4700 je povedená multifunkční tiskárna, která boduje hlavně co do nízkých provozních nákladů, kompaktní velikosti a kvalitního tisku. Potěší také dobrou podporou mobilního tisku a povedeným ovládacím panelem. Co se týče nedostatků, tak ten největší vidíme v absenci automatického duplexeru, kvůli čemuž je i automatický podavač pouze jednostranný a ideální není ani rychlost tisku. Na našem trhu se dá tento model sehnat za 7 650 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson EcoTank ET-4700: Základní multifunkční tiskárna se systémem tankových náplní a nízkými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.