Přeposlat Brother MFC-L3750CDW: Základní LED multifunkce s dobrou výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-L3750CDW: Základní LED multifunkce s dobrou výbavou

12.02.2020 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Brother MFC-L3750CDW, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, spadá mezi základní multifunkce určené do kancelářského i domácího prostředí. Kromě dobré mobilní podpory nabízí tento model také kvalitní tisk či automatický podavač, ale bez několika málo nedostatků se to neobešlo.

Brother MFC-L3750CDW: Základní LED multifunkce s dobrou výbavou

Tato základní multifunkční tiskárna umí jak tisknout, tak kopírovat, skenovat a je vybavena i jednotkou faxu, přičemž k tisku používá LED technologii namísto klasického laseru. Tato technologie je velmi podobná té laserové a LED tiskárny jsou většinou oproti svým laserovým sourozencům nepatrně kompaktnější, lehčí, levnější a také disponují o něco málo nižší spotřebou elektřiny. Co do kvality tisku jsou si obě tyto technologie velmi podobné a u většiny prodejců jsou umístěny ve stejné kategorii, takže LED a laserové tiskárny jsou opravdu velmi blízcí sourozenci. Toliko k použitým technologiím a můžeme se vrátit k tomu, co všechno tento model může nabídnout a začneme mobilním tiskem. Ten je totiž v případě tohoto modelu velmi dobrý a o přímou komunikaci s mobilním telefonem nebo tabletem se stará klasické rozhraní WiFi Direct. Tiskárna si pak poradí i s Apple AirPrint, Google Cloud Print a neschází jí ani Mopria certifikace pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Pochopitelně pak nechybí ani podpora aplikace iPrint & Scan od Brotheru, která je k dispozici zdarma pro iOS i Android a chválíme také schopnost tiskárny skenovat do a tisknout z USB flash disku, který se připojuje do USB portu na levém boku šasi.

Brother MFC-L3750CDW: Základní LED multifunkce s dobrou výbavou

Co do alternativních zdrojů tisku si tedy u tohoto modelu víceméně není na co stěžovat a jedinou nevýhodu vidíme v tom, že ve výbavě schází NFC čip, který by spárování s telefonem ještě usnadnil. Design moc řešit nemusíme, před sebou máme klasickou multifunkční tiskárnu tradičního střihu, ale na chvíli se zastavíme u rozměrů. Ty čítají 475 x 414 x 410 mm, takže se jedná o (v rámci třídy) docela kompaktní kousek, u kterého nebudou s nalezením vhodného místa žádné zásadnější problémy. Hmotnost pak dosahuje hodnoty 23 kg, což je, v rámci třídy, opět docela málo, ale při přenášení si k sobě stejně budete muset pozvat někoho na pomoc. Ovládací panel je zastoupený barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 3.7 palce, který je doplněný o alfanumerickou klávesnici a několik dalších tlačítek. Uživatelské rozhraní je docela povedené, přejde rychle do krve a s jeho používáním tedy nejsou vůbec žádné problémy. Stejně jako u většiny tiskáren tohoto typu, i tuto je možné spravovat a ovládat pomocí vestavěného webového serveru, který je přístupný z jakéhokoliv internetového prohlížeče, a to dokonce i z toho v telefonu. Pomocí tohoto rozhraní je možné provádět různá bezpečnostní i jiná nastavení či například tisknout všemožné reporty.

Brother MFC-L3750CDW: Základní LED multifunkce s dobrou výbavou

Co se týče vstupní kapacity, tak tato tiskárna zvládne pojmout 250 listů v hlavním zásobníku a další list se dá vložit do manuálního podavače, přičemž ten si poradí i s obálkami a podobnými typy papíru. Výstupní zásobník pak zvládne pojmout 150 výtisků. Maximální měsíční výtěžnost této tiskárny je 30 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum čítá 1500 výtisků. Konektivní výbava je slušná a zahrnuje USB port, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct. Ve výbavě samozřejmě neschází automatický duplexer pro snadný oboustranný tisk a ani automatický podavač (ADF), jehož kapacita je 50 dokumentů, nicméně tento podavač je bohužel pouze jednostranný. To znamená, že když budete chtít kopírovat, skenovat nebo faxovat více oboustranných dokumentů zároveň, budete je muset otáčet manuálně. Uvedení tiskárny do provozu je snadný a nekomplikovaný úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa pro uložení, zapojení nezbytné kabeláže, naplnění zásobníku a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete doprovodný software a samozřejmě i ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální.

Brother MFC-L3750CDW: Základní LED multifunkce s dobrou výbavou

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je poměrně solidní a výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost 25 stránek za minutu (ppm). Toho tiskárna v reálném světě dosahuje a umí to dokonce i o trochu líp, protože při tisku textu s minimálními úpravami byla průměrná rychlost tisku 25.6 ppm. Při kombinovaném tisku, který zahrnoval výstupy z Excelu, PowerPointu a Adobe, už byla rychlost pochopitelně horší a pohybovala se okolo 9.9 ppm. Jedné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se pak dočkáte po 20 sekundách, což je v této třídě víceméně standardní výsledek. Kvalita tisku je pak výborná a vyniká hlavně text, u kterého potěší výtečná ostrost a tím pádem bezproblémová čitelnost i při použití menšího fontu. Problémy nejsou ani s grafikou, tiskárna si dobře poradila i s tenkými linkami a výsledky se bez problémů dají použít také pro pracovní nasazení. Co se týče fotografií, tak u nich chválíme jak příkladnou ostrost, tak dobré podání barev a vysokou úroveň detailů, přičemž výsledky jsou stejné nebo i lepší než to, co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu. Provozní náklady jsou, v rámci třídy, vesměs průměrné, takže v tomto ohledu tato tiskárna sice nevyniká, ale vyloženě špatná také není.

Brother MFC-L3750CDW: Základní LED multifunkce s dobrou výbavou

Brother MFC-L3750CDW je povedená LED multifunkční tiskárna, která boduje jak co do celkové kvality tisku, tak v oblasti mobilní konektivity a potěší také automatický podavač se slušnou kapacitou. Tento podavač ale bohužel není oboustranný, což bereme jako poměrně velkou nevýhodu a do nich řadíme také absenci NFC čipu. Chválíme naopak kompaktní rozměry i povedený ovládací panel. Co se týče ceny, tak tento model je na našem trhu dostupný a stojí 11 945 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-L3750CDW: Základní LED multifunkce s dobrou výbavou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.