HP


Přeposlat HP Smart Tank Plus 551: Kompaktní tiskárna s tankovým systémem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Smart Tank Plus 551: Kompaktní tiskárna s tankovým systémem

05.02.2020 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Smart Tank Plus 551 od společnosti HP je dalším přírůstkem mezi modely, které jsou postaveny ne na klasických cartridgích, ale na tankovém systému. Díky tomu nabídne velmi nízké provozní náklady a nezůstalo pouze u toho, tato tiskárna umí tisknout nejenom levně, ale i kvalitně.

HP Smart Tank Plus 551: Kompaktní tiskárna s tankovým systémem

Tato tiskárna spadá mezi multifunkční modely a umí jak tisknout, tak kopírovat a v její výbavě se nachází pochopitelně i skener. Jednotka faxu už ale ve výbavě schází, z čehož je dobře patrné, že výrobce tímto modelem cílí spíše na domácnosti či menší pracovní skupiny, kde není fax důležitý a kde se naopak ocení nízké provozní náklady. Řada Smart Tank je relativně nová a aktuálně obsahuje dvě tiskárny, a sice výše postavený kousek s číselným označením 651 a levnější verzi 551, která může plnit funkci takového vstupního modelu do této řady. Co se týče funkčnosti, tak samozřejmě nezůstalo pouze u klasických úkonů zadávaných z počítače a tento model si poradí i s mobilním tiskem, bez kterého se v dnešní době neobejdou už ani ty nejlevnější tiskárny. O přímou komunikaci s mobilním telefonem či tabletem se stará rozhraní Wireless Direct, což je ekvivalent HP k technologii WiFi Direct a používat lze i Bluetooth LE. Z protokolů třetích stran pak tento model podporuje rozhraní Apple AirPrint a disponuje i Mopria certifikací pro přímý tisk z mobilních telefonů s Androidem. Neschází ani podpora aplikace HP ePrint, která je dostupná pro Android, iOS a také pro Windows, a to jak pro stolní verzi, tak pro mobilní Windows 10 Mobile.

HP Smart Tank Plus 551: Kompaktní tiskárna s tankovým systémem

V oblasti alternativních zdrojů tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku a všechny hlavní kanály jsou pokryty. Co se týče designu, tak před sebou máme vcelku pohlednou a stylovou tiskárnu moderního vzezření a pochválit musíme i příjemné rozměry, které čítají 447 x 373 x 158 mm. Jedná se tedy o vcelku kompaktní kousek, který na stole moc místa nezabere a k usazení bude stačit i menší pracovní stůl. Také hmotnost 5.14 kg je hezky nízká a manipulace je tak jednoduchá i pro jednoho člověka. Ovládací panel umístěný na horní straně je velmi jednoduchý a skládá se pouze z několika funkčních tlačítek a malého, dvouřádkového monochromatického displeje. Ovládání je celkově velmi jednoduché, přičemž stejně jako u většiny ostatních tiskáren tohoto typu, i zde je možné provádět nastavení pomocí vestavěného webového serveru přes jakýkoliv internetový prohlížeč. Přes něj je možné tiskárnu také monitorovat, nastavovat zabezpečené přístupy, tisknout různé reporty a podobné věci, takže ovládání je v naprostém pořádku a všechno je uživatelsky vcelku přívětivé. Vstupní kapacita této tiskárny čítá 100 listů papíru a zásobník se nachází v zadní části šasi tiskárny, přičemž kromě klasického papíru umí pojmout až 10 obálek nebo 30 listů s lepícími štítky.

HP Smart Tank Plus 551: Kompaktní tiskárna s tankovým systémem

Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 1000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 200 – 500 výtisků. Jak vstupní kapacita, tak měsíční výtěžnost spadají do průměru a na trhu lze najít tiskárny jak s lepšími, tak horšími hodnotami. Konektivní výbava je víceméně standardní a zahrnuje USB port, WiFi s rozhraním Wireless Direct a Bluetooth LE, přičemž zmínit bychom měli také podporu hlasových asistentů a tiskárna si poradí jak s Alexou od Amazonu, tak s Google Assistant, Apple Siri či Cortanou od Microsoftu. Automatický duplexer ve výbavě bohužel schází, tiskárna podporuje jenom manuální oboustranný tisk a výrobce tento model neosadil ani automatickým podavačem, což je určitě škoda, protože se jedná o praktickou věc dobře využitelnou v jakémkoliv prostředí. Spolu s tiskárnou pak dostanete jak ovladače, tak doprovodný software a minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak tento model podporuje jak Windows (7, 8 / 8.1 a 10), tak Mac OS X, takže ochuzeni nebudou ani uživatelé počítačů Apple.

HP Smart Tank Plus 551: Kompaktní tiskárna s tankovým systémem

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je vesměs pouze průměrná a přímo výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost 11 stránek za minutu (ppm). S 12ti stránkovým dokumentem ve Wordu si tiskárna poradila průměrnou rychlostí 10.8 ppm a při kombinovaném tisku, který zahrnoval výstupy z Excelu a PowerPointu, pracovala rychlostí 5.4 ppm. Jedné barevné fotografie o rozměru 4x6 palce se pak dočkáte za 28 sekund, což je takový lepší průměr s v oblasti rychlosti tisku tedy tento model moc nezaujme. Co do jeho kvality už ale ano a nejlépe jsou na tom barevné fotografie, které se pyšní parádními detaily, výbornou ostrostí a dobrými barvami. Výsledky jsou určitě nadprůměrné a to platí také pro text, u kterého je čitelnost bez připomínek i při použití malého fontu okolo šesti bodů a grafiku, ta je také velmi dobrá. Od tankového systému náplní se tak nějak očekávají nízké náklady na jeden výtisk a těch se v případě tohoto modelu také dočkáte, přičemž celkové provozní náklady jsou víceméně srovnatelné s hlavními konkurenčními systémy (EcoTank od Epsonu a MegaTank od Canonu).

HP Smart Tank Plus 551: Kompaktní tiskárna s tankovým systémem

HP Smart Tank Plus 551 je povedená multifunkční tiskárna se systémem tankových náplní, která boduje, mimo jiné, velmi nízkými provozními náklady. K tomu nabídne i velmi kvalitní tisk, kompaktní rozměry a v neposlední řadě také dobré možnosti co do ovládání a nastavení. Nedostatky vidíme hlavně v absenci automatického podavače a také v duplexeru, který je pouze manuální. Co se týče ceny, tak ta se pohybuje okolo 400 dolarů (cca 9 100 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Smart Tank Plus 551: Kompaktní tiskárna s tankovým systémem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.