Přeposlat Canon Pixma TS6320: Dobrá multifunkce excelující hlavně v oblasti tisku fotografií

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS6320: Dobrá multifunkce excelující hlavně v oblasti tisku fotografií

29.01.2020 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes si trochu podrobněji proklepneme tiskárnu Pixma TS6320 od společnosti Canon, která spadá mezi multifunkce zaměřené na tisk fotografií. Kromě precizního tisku tento model nabídne i dobrou výbavu a ovládání pomocí hlasových příkazů.

Canon Pixma TS6320: Dobrá multifunkce excelující hlavně v oblasti tisku fotografií

Barevná inkoustová multifunkční tiskárna Canon Pixma TS6320 je přímým konkurentem modelu Epson Expression Premium XP-7100, což je jeden z nejlepších přístrojů v rámci této třídy. Pixma TS6320 umí tisknout, kopírovat a skenovat, přičemž jednotka faxu ve výbavě schází a jedná se tedy o tiskárnu určenou spíše do domácího prostředí. Samozřejmě je to model plně použitelný i v kancelářích, ale kvůli vysokým provozním nákladům se v tomto prostředí pravděpodobně moc nacházet nebude. Co se týče tisku, tak pochopitelně nezůstalo pouze u tisku z počítače a tiskárna podporuje také mobilní tisk, bez kterého by to v dnešní době samozřejmě vůbec nešlo. O přímou komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem či tabletem se stará rozhraní Wireless Direct, což je jen jinak označená technologie WiFi Direct a ve výbavě tohoto modelu neschází ani rozhraní Apple AirPrint, Google Cloud Print či Mopria certifikace pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Zmínit bychom určitě měli také podporu aplikací Cannon PRINT a Print Service, které jsou zdarma ke stažení pro telefony se systémy iOS a Android či schopnost bezdrátového tisku fotografií přímo z digitálního fotoaparátu, o což se stará rozhraní Wireless PictBridge.

Canon Pixma TS6320: Dobrá multifunkce excelující hlavně v oblasti tisku fotografií

Co se tedy týče alternativního tisku, tato tiskárna je na tom opravdu výborně a schází víceméně pouze podpora tisku / skenování přes USB flash disk a nějakou paměťovou kartu. Jak jsme se již zmínili, tento model podporuje i hlasové ovládání a poradí si s těmi nejrozšířenějšími domácími asistenty typu Alex od Amazonu, Cortany od Microsoftu a zvládá i Google Home Assistant a Apple Siri. Design je vyvedený v poměrně moderním, líbivém stylu a dobře vypadá také minimalistický ovládací panel. Ten se skládá z OLED displeje o úhlopříčce 1.44 palce, který je doplněný o několik málo funkčních tlačítek a celkově je ovládání i nastavení této tiskárny velmi snadné a nekomplikované. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 378.4 x 360.6 x 142.2 mm, takže je o trochu větší než předchůdce v podobě tiskárny TS6220, ale zase je kompaktnější než konkurenční XP-7100 a oproti této tiskárně od Epsonu je s hmotností 6.3 kg také lehčí. S nalezením vhodného místa by tak neměly být žádné větší obtíže a tuto tiskárnu pohodlně usadíte i na menší pracovní stůl. Vstupní kapacita tohoto modelu je 200 listů papíru a ta je rozdělena mezi 100 listů v hlavním, předním zásobníku a dalších 100, které se vkládají do zadního zásobníku.

Canon Pixma TS6320: Dobrá multifunkce excelující hlavně v oblasti tisku fotografií

Tento zásobník zvládne pojmout také až 20 kusů prémiového fotopapíru a tiskárna umí sama rozpoznat, co za typ papíru používáte, takže to nemusíte nastavovat ručně. Stejně jako většina výrobců v poslední době, ani Canon u tohoto modelu neuvádí maximální měsíční výtěžnost a tento údaj tedy schází. Konektivní výbava zahrnuje USB port, WiFi přijímač s technologií Wireless Direct, port Ethernet a ve výbavě se nachází i Bluetooth 4.0. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk neschází, ale co už bohužel schází, je automatický podavač, který by usnadnil život při kopírování nebo skenování více dokumentů zároveň. Již několikrát zmiňovaný konkurenční model XP-7100 od Epsonu tímto prvkem disponuje a je tedy o chlup praktičtější tiskárnou. Uvedení do provozu je poměrně snadný a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, naplnění zásobníku papírem a po zapojení nezbytné kabeláže a prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou pak dostanete i doprovodný software a přiložené ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů doporučujeme provést přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější.

Canon Pixma TS6320: Dobrá multifunkce excelující hlavně v oblasti tisku fotografií

Co se týče podpory operačních systémů, tak tato tiskárna si poradí jak s klasickými Windows (7, 8.1 a 10), tak s Mac OS X od Applu a z mobilních systémů podporuje Android, iOS, Fire OS i Windows 10 Mobile. Rychlost tisku je víceméně standardní a určitě nijak nevyniká, přičemž přímo výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost 15 ppm pro monochromatický a 10 ppm pro barevný tisk. V reálném světě je tisk o trochu pomalejší a 12 stránkový dokument z Wordu zvládla tiskárna vytisknout rychlostí 12.7 ppm, přičemž kombinovaný tisk probíhal rychlostí 4.7 ppm. To také není žádná velká sláva, ale u fotografií už se tiskárna polepšila a jednu fotku o rozměru 4 x 6 palce zvládla za velmi slušných 20 sekund. Rychlost je tedy lehce pod průměrem, no kvalita tisku už je vysoko nad a Pixma TS6320 je v rámci třídy jeden z nejlépe tisknoucích modelů. Hlavně barevné fotografie vypadají opravdu perfektně a nabídnou jak skvělé podání barev, tak příkladnou ostrost a vysokou úroveň detailů. Výsledné fotografie jsou minimálně stejné nebo i lepší než když si je necháte vytisknout v profesionálním fotolabu. V oblasti kvality tiskárna bodovala i v co se týče textu a grafiky, takže jediné, na co si lze trochu postěžovat, jsou vysoké provozní náklady, které patří v rámci této třídy k těm nejvyšším.

Canon Pixma TS6320: Dobrá multifunkce excelující hlavně v oblasti tisku fotografií

Canon Pixma TS6320 je povedená multifunkční tiskárna, jejíž hlavní předností je naprosto perfektní kvalita tisku, a to jak fotografií, tak grafiky a také text je vysoce nadprůměrný. Kromě toho potěší i dobrými možnostmi v oblasti mobilního tisku, podporou hlasových asistentů a dvojicí zásobníků. Co se týče nedostatků, tak ten hlavní vidíme v absenci automatického podavače a pochválit nemůžeme ani opravdu vysoké provozní náklady platící v této třídě k těm nejvyšším.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS6320: Dobrá multifunkce excelující hlavně v oblasti tisku fotografií


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.