Přeposlat Lexmark MC3224adwe: Laserová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark MC3224adwe: Laserová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

22.01.2020 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Barevná laserová tiskárna MC3224adwe je relativně nový přístroj a jedná se o základní laserový model této kategorie od v rámci nabídky Lexmarku. Pojďme se na ni tedy podívat trochu podrobněji a zjistit, co se povedlo a co naopak mohlo být lepší.

Lexmark MC3224adwe: Laserová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

Před sebou máme barevnou laserovou multifunkci, která umí jak tisknout, tak kopírovat, skenovat a její výbavě neschází ani jednotka faxu. Je to tedy model určený jak pro domácí, tak kancelářské využití a jak jsme se již zmínili, je to takový vstup do této kategorie tiskáren. Nezůstalo ale samozřejmě pouze u obyčejného tisku z počítače, s tím si v dnešní době už nevystačí ani ty nejlevnější tiskárny a podpora mobilního tisku pochopitelně neschází. Výrobce ale trochu netradičně nesáhl po technologii WiFi Direct, což je v dnešní době asi nejpoužívanější řešení v otázce přímé komunikace s telefonem a ve výbavě schází i třeba NFC, Bluetooth či Google Cloud Print. Z protokolů třetích stran tiskárna podporuje Apple AirPrint a disponuje certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Absence výše zmíněných prvků ale určitě nemusí nikoho mrzet, protože víceméně všechno pokryje mobilní aplikace Lexmark Mobile Print, se kterou tato tiskárna pochopitelně umí spolupracovat a tato povedená a praktická aplikace je zdarma dostupná jak pro Android, tak pro iOS. Zmínit bychom pak určitě měli také schopnosti tisknut z nebo skenovat do USB flash disku, což je praktická a v kanceláři velmi užitečná vlastnost, za kterou si tato tiskárna určitě zaslouží pochvalu.

Lexmark MC3224adwe: Laserová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

Design moc řešit nemusíme, před sebou máme klasickou multifunkci vyvedenou v typickému duchu Lexmarku, nicméně u rozměrů se na chvíli zastavíme. Tato tiskárna měří 411.2 x 394.1 x 344.4 mm a váží 19.3 kg, takže platí v rámci třídy za relativně kompaktní i lehkou a bez větších problémů se vejde víceméně na jakýkoliv pracovní stůl. Co se týče ovládacího panelu, tak ten je vyvedený ve stylu poplatném dnešní době a je zastoupený barevným dotykovým displejem s úhlopříčkou 2.8 palce. Uživatelské rozhraní je navrženo dobře, je intuitivní a přejde rychle do krve, takže s nastavením a ovládáním nejsou vůbec žádné problémy, nicméně pokud byste přece jenom chtěli tuto tiskárnu ovládat jinak, je možné použít vestavěný webový portál. Ten jde otevřít víceméně přes jakýkoliv webový prohlížeč, dobře funguje i na mobilním telefonu a co do praktičnosti ovládání si u této tiskárny není na co stěžovat. Vstupní kapacita tohoto modelu čítá 251 listů a je rozdělena mezi 250 listů v hlavním zásobníku a jeden list, který se vkládá do manuálního podavače. Přes manuální podavač je možné tisknout třeba na obálky, lepicí štítky a na všechny podobné typy papíru, které by u hlavního zásobníku znamenaly vytažení standardního papíru a jeho přenastavení.

Lexmark MC3224adwe: Laserová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

Výstupní zásobník zvládne pojmout 100 dokumentů a maximální měsíční výtěžnost čítá 40 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum se pohybuje v rozmezí 600 – 2000 stránek. Všechna tato čísla jsou poměrně slušná a v rámci třídy se řadí k takovému lepšímu průměru. Konektivní výbava zahrnuje USB port, WiFi přijímač a neschází ani rozhraní Ethernet. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk se ve výbavě pochopitelně nachází a výrobce nezapomněl ani automatický podavač (ADF), jehož kapacita je 50 dokumentů. Ten mírně usnadní kopírování, skenování nebo faxování více dokumentů zároveň, ale podavač bohužel není oboustranný, takže oboustranné dokumenty budete muset stejně obracet ručně. Pomoc je to tedy taková polovičatá a je určitě škoda, že podavač není duplexní. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně snadný a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení nezbytné kabeláže, naplnění zásobníku papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete doprovodný software a pochopitelně i ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální.

Lexmark MC3224adwe: Laserová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

Co se týče podpory operačních systém, tak tato tiskárna platí, nejenom v rámci své třídy, za premianta a umí běžet víceméně pod všemi systémy. Kromě Windows si poradí i se systémem Mac OS X od Applu (přes AirPrint a AirScan), systémy Citrix MetaFrame a Novell, přičemž kompletní výčet podporovaných systémů je k dispozici na oficiálních stránkách výrobce. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti a přímo výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost 24 ppm pro jednostranný a 13 ppm pro oboustranný tisk. V reálném světě jsou u tisku textu výsledky ještě nepatrně lepší (24.4 / 17.3 ppm) a v případě kombinovaného tisku (PDF, XLS a PPT dokumenty) se rychlost pohybovala okolo 16.9 ppm. V celkovém pohledu je rychlost tisku velmi dobrá, spadá do nadprůměru a potěšila nás nejenom jeho rychlost, ale i kvalita. Hlavně text je opravdu příkladný, jednotlivá písmena jsou hezky ostrá a čitelnost je bez připomínek i při použití menšího fontu okolo 4 bodů. Tiskárna si velmi dobře poradila i s grafy a žádné zásadnější výtky nemáme ani ke kvalitě tisku barevných fotografií. Provozní náklady jsou spíše vyšší, ale to v kategorii základních laserových tiskáren pravděpodobně nikoho nepřekvapí.

Lexmark MC3224adwe: Laserová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou

Lexmark MC3224adwe je povedená laserová multifunkce, která vyniká hned v několika ohledech. Velmi nás potěšila celková kvalita tisku, rozsáhlá podpora operačních systémů, vcelku kompaktní rozměry a v neposlední řadě i dobré možnosti co do ovládání. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence rozhraní WiFi Direct a NFC, vyšší provozní náklady a také to, že automatický podavač není oboustranný. Co se týče ceny, tak tento model se na našem trhu prodává za zhruba 6 400 Kč s DPH.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark MC3224adwe: Laserová multifunkční tiskárna kompaktních rozměrů s dobrou výbavou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.