Přeposlat Epson Expression Photo XP-8600: Když chcete dobrou konektivitu a precizní tisk fotografií

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression Photo XP-8600: Když chcete dobrou konektivitu a precizní tisk fotografií

15.01.2020 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Epson, a to konkrétně na model Expression Photo XP-8600. Ten vyniká hlavně co do kvalit tisku fotografií a potěší i jinými věcmi, třeba třeba dobrou konektivitou či příjemnými rozměry.

Epson Expression Photo XP-8600: Když chcete dobrou konektivitu a precizní tisk fotografií

Před sebou máme inkoustovou multifunkční tiskárnu typu 3v1, takže umí kromě tisku také kopírovat i skenovat a jednotka faxu tentokrát do výbavy zahrnuta nebyla. Jedná se tedy o model zaměřený hlavně na domácnosti či domácí kanceláře, kde není fax většinou potřeba. V oblasti mobilního tisku je na tom tento model opravdu skvěle a v rámci své třídy určitě platí za jeden z těch nejlepších. O přímou komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem či tabletem se stará rozhraní WiFi Direct, což je taková klasika a tento model zvládá i řešení třetích stran v podobě rozhraní Apple AirPrint, Google Cloud Print a neschází mu ani certifikace Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů se systémem Android. Pochopitelně neschází ani podpora aplikace Epson Connect, která zahrnuje segmenty Email Print, Remote Print, Scan to Cloud, iPrint nebo Creative Print a to není všechno, tato tiskárna umí také tisknout z a skenovat do USB flash disku či paměťové karty, takže co do alternativních zdrojů tisku si určitě není vůbec na co stěžovat. Zmínit bychom pak měli také schopnost tisku na CD / DVD / Bluray disky. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 525.7 x 348 x 182.8 mm, takže je to vcelku kompaktní kousek a s nalezením vhodného místa by neměly být žádné zásadnější problémy, přičemž k pohodlnému uložení bude stačit i menší pracovní stůl.

Epson Expression Photo XP-8600: Když chcete dobrou konektivitu a precizní tisk fotografií

Ani hmotnost čítající 6.7 kg není zbytečně vysoká a manipulace je tak snadná i pro jednoho člověka. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím rozměrného barevného dotykového displeje s úhlopříčkou 4.3 palce, který supluje celý ovládací panel a na klasická, hardwarová tlačítka můžete v případě této tiskárny rovnou zapomenout. To ale nevadí, protože systém ovládání je velmi jednoduchý, přímočarý a přejde rychle do krve, takže v této oblasti nejsou žádné problémy. Vstupní kapacita tohoto modelu čítá 120 listů papíru a ta je rozdělena mezi 100 listů v hlavním a 20 listů v sekundárním, zadním zásobníku. Hlavní zásobník zvládne pojmout i 10 kusů obálek, zadní zase poslouží k uskladnění fotopapíru a výstupní kapacita čítá 30 dokumentů. Maximální ani doporučenou výtěžnost Epson u tohoto modelu bohužel neuvádí. Uvedení této tiskárny do provozu je poměrně snadný, rychlý a víceméně nekomplikovaný úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, naplnění zásobníku papírem a po zapojení nezbytné kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou samozřejmě dostanete ovladače a doprovodný software, nicméně minimálně v případě ovladačů ušitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální.

Epson Expression Photo XP-8600: Když chcete dobrou konektivitu a precizní tisk fotografií

Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna si rozumí jak s klasickými Windows (Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), tak se systémem Mac OS X od Applu, a to ve verzích 10.6 – 10.14.x. Konektivní výbava pak zahrnuje USB port, WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a neschází ani port Ethernet, přičemž slot na paměťové karty zvládne pojmout drtivou většinu dnes běžně používaných formátů. Za zmínku pak určitě stojí také to, že tiskárna je kompatibilní s hlasovými asistenty Amazon Alexa a Google Assistant. Ve výbavě se dále nachází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což v této třídě bereme jako standard, ale co už bohužel schází, je automatický podavač (ADF). To je určitě škoda, protože se jedná o velmi praktickou věc a vzhledem k jeho absenci bude kopírování nebo skenování více dokumentů zároveň zdlouhavé, protože budete muset vkládat každý dokument do tiskárny zvlášť a to se stane po chvíli poměrně otravné. U skeneru se na chvíli zastavíme a určitě bychom měli zmínit, co všechno vlastně umí. Skenovat je možné jak do počítače, tak na paměťovou kartu či USB flash disk, ale to není všechno a tiskárna dále umožňuje skenování do PDF souboru, skenování přímo do emailu nebo také do cloudu.

Epson Expression Photo XP-8600: Když chcete dobrou konektivitu a precizní tisk fotografií

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není nijak zvlášť zázračná a Expression Photo XP-8600 řadíme spíše mezi pomalejší tiskárny, a to nejenom v rámci třídy. Přímo výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost o hodnotě 9.5 stránky za minutu (ppm) a při tisku 12 stánkového dokumentu pracovala tiskárna reálnou rychlostí 8.5 ppm, což opravdu není žádná velká sláva. Kombinovaný tisk zahrnující výstupy z Acrobatu, PowerPointu a Excelu probíhal rychlostí 4 ppm, tedy opět spíše pomaleji a tiskárna se co do rychlosti vytáhla až u fotografií. Jednu fotku o rozměru 4 x 6 palce zvládla za 20 sekund a to je výsledek opravdu velmi slušný, který můžeme s klidem zařadit do nadprůměru. Kvalita tisku je pak opravdu výborná a vynikají opět hlavě fotografie, u kterých se můžete těšit na perfektní podání barev, spoustu detailů a bezchybnou ostrost. Výsledky jsou minimálně stejné jako to, co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu. Pozadu moc nezůstává ani kvalita tisku textu a grafiky, takže celkově hodnotíme kvalitu tisku jako výbornou a v rámci třídy jako jednu z nejlepších. Provozní náklady jsou, dle očekávání, vysoké a musí se s tím zkrátka počítat.

Epson Expression Photo XP-8600: Když chcete dobrou konektivitu a precizní tisk fotografií

Epson Expression Photo XP-8600 je skvělá multifunkční tiskárna, která vyniká hned v několika ohledech. Nabízí perfektní mobilní konektivitu, vcelku kompaktní rozměry, umí tisknout na optická média, rozumí si s USB flash diskem i paměťovými kartami a zvládá také fotografie bez okrajů. Kvalita tisku je pak naprosto skvělá a víceméně bez jakýchkoliv připomínek. Co se týče negativ, tak hlavní vidíme v absenci automatického podavače a úplně ideální není ani rychlost, která spadá, nejenom v rámci třídy, do podprůměru.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression Photo XP-8600: Když chcete dobrou konektivitu a precizní tisk fotografií


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.