Přeposlat Canon Pixma TS3320: Základní inkoustová multifunkce s podporou hlasového ovládání

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS3320: Základní inkoustová multifunkce s podporou hlasového ovládání

08.01.2020 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Pixma TS3320 od společnosti Canon, na kterou se dnes podíváme trochu podrobněji, spadá mezi základní multifunkce. Tento model nabízí dobrou kvalitu tisku, kompaktní rozměry a v neposlední řadě také velmi slušnou podporu mobilního tisku.

Canon Pixma TS3320: Základní inkoustová multifunkce s podporou hlasového ovládání

Před sebou máme klasickou, inkoustovou multifunkci typu 3v1, která umí tisknout, kopírovat a skenovat. Jednotka faxu ve výbavě schází a výrobce tímto modelem tedy cílí spíše na domácnosti či menší pracovní skupiny, které nepotřebují fax. Je to vlastně vylepšená verze staršího modelu TS3120 a z přímých konkurentů bychom měli zmínit třeba podobně řazenou tiskárnu DeskJet 3755 od společnosti HP. Kromě klasického tisku z počítače si tento model pochopitelně poradí i s mobilním tiskem, bez kterého by to v dnešní době nešlo ani u těch nejlevnějších tiskáren a podpora mobilního tisku je u tohoto modelu opravdu velmi dobrá. Pixma TS3320 podporuje protokoly Apple AirPrint, Google Cloud Print a ve výbavě se nachází i Mopria certifikace pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Zmínit bychom měli také podporu rozhraní Wireless PictBridge, které slouží k bezdrátovému tisku fotografií přímo z digitálního fotoaparátu, přičemž k použití této technologie budete samozřejmě potřebovat kompatibilní fotoaparát. Samozřejmostí je pak podpora aplikace Canon Print, která je k dispozici pro iOS i Android či služby Pixma Cloud Link pro propojení tiskárny s cloudem.

Canon Pixma TS3320: Základní inkoustová multifunkce s podporou hlasového ovládání

V oblasti mobilního tisku si tedy opravdu není víceméně na co stěžovat a v tomto ohledu patří Pixma TS3320 ve své třídě k těm nejlepším modelům. Stejně jako většina tiskáren z řady Pixma, i tato podporuje tisk aktivovaný hlasem a tento model si rozumí s většinou dnes běžně rozšířených asistentů, čímž máme na mysli Alexu od Amazonu, Google Assistant, Microsoft Cortana, Siri od Applu nebo Samsung Bixby. Design moc řešit nemusíme, před sebou máme víceméně typickou multifunkční tiskárnu s trochu netradičně řešeným ovládacím panelem, který je umístěný na levé straně šasi a je rozprostřený po celém jeho boku. Na nějaký rozměrný, dotykový barevný displej můžete rovnou zapomenout a Canon se v oblasti ovládacího panelu vydal spíše tradičnější cestou. To znamená maličký, 1.5 palcový monochromatický a nedotykový displej, který je doplněný o klasická, hardwarová tlačítka. Ovládání je samo o sobě velmi jednoduché a nekomplikované, ale modernější ovládací panel bychom určitě uvítali. Pochvalu si pak určitě zaslouží rozměry čítající 436.8 x 317.5 x 147.3 mm, které dělají z tohoto modelu jednu z nejvíce kompaktních tiskáren ve své třídě a pro pohodlné usazení bude bezpečně stačit i menší pracovní stůl.

Canon Pixma TS3320: Základní inkoustová multifunkce s podporou hlasového ovládání

I hmotnost čítající 3.8 kg je příjemně nízká a manipulace je tak za všech okolností naprosto bezproblémová. Vstupní kapacita tohoto modelu není nijak zázračná a čítá 60 listů papíru, přičemž zadní zásobník umí, kromě klasického papíru, pojmout 20 listů fotopapíru o rozměru 4x6 palce nebo 10 listů o rozměru 5x7 palce. Větší rozměr tiskárna bohužel nepodporuje, a stejně jako u většiny svých modelů, ani u tohoto Canon nezveřejňuje maximální či doporučenou měsíční výtěžnost. Konektivní výbava zahrnuje USB port, WiFi přijímač a již zmíněnou technologii Wireless PictBridge, přičemž port Ethernet ve výbavě schází. Bohužel schází také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je určitě škoda a tiskárna není vybavena ani automatickým podavačem pro kopírování / skenování více dokumentů najednou. Uvedení do provozu je velmi snadný a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení nezbytné kabeláže, naplnění zásobníku papírem a po zapojení nezbytné kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální.

Canon Pixma TS3320: Základní inkoustová multifunkce s podporou hlasového ovládání

Co se týče podpory, tak tato tiskárna umí pracovat pod klasickými Windows ve verzích 7, 8 / 8.1 a 10 a poradí si i se systémem Mac OS X ve verzích v10.11.6 – v10.14. Z mobilních operačních systémů pak podporuje Android, iOS, Windows 10 Mobile i Fire OS od Amazonu. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti, která je spíše horší, a ačkoliv není Pixma TS3320 nejpomalejší tiskárna na trhu, moc daleko k tomu nemá. Přímo výrobce u tohoto modelu uvádí rychlost tisku čítající 7.7 stránky za minutu (ppm) a horší oficiální rychlost už má jenom HP 3755 (5.5 ppm). Reálná rychlost je ještě o trochu horší a 12-ti stránkový dokument zvládla tiskárna průměrnou rychlostí 6.3 ppm, přičemž kombinovaný tisk (Excel, PowerPoint a Acrobat) probíhal rychlostí 2.2 ppm. Jedné barevné fotografie o rozměru 4 x 6 palce se pak dočkáte za 1 minutu. Kvalita tisku je ale o poznání lepší a v rámci třídy je určitě nadprůměrná. U textu jsme ocenili velmi dobrou ostrost jednotlivých písmen, takže čitelnost je bezproblémová i při použití menšího fontu a tiskárna se neztratila ani v oblasti grafiky. Fotografie jsou také více než obstojné a výsledky se pyšní jak dobrým podáním barev, tak solidní ostrostí a jsou relativně bohaté na detaily. Provozní náklady jsou velmi vysoké a platí za jedny z nejvyšších v rámci třídy, nicméně s tím se musí u takto levných tiskáren prostě počítat.

Canon Pixma TS3320: Základní inkoustová multifunkce s podporou hlasového ovládání

Canon Pixma TS3320 je slušná základní multifunkce, která boduje hlavně velmi dobrou kvalitou tisku jak textu, tak grafiky a také fotografií. Je navíc příjemně kompaktní i lehká a pyšní se nadprůměrnou podporou mobilního tisku. Určitě pak potěší také možnost použití v kombinaci s hlasovým asistentem. Co se týče negativních vlastností, tak mimo klasiku v podobě vysokých nákladů na jeden výtisk tomuto modelu vytkneme také absenci automatického duplexeru, nízkou rychlost tisku a nemožnost tisku na větší fotopapír než ten o rozměru 5x7 palce.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS3320: Základní inkoustová multifunkce s podporou hlasového ovládání


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.