HP


Přeposlat HP Smart Tank Plus 651: Povedený přírůstek do kategorie tiskáren s tankovými systémy

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Smart Tank Plus 651: Povedený přírůstek do kategorie tiskáren s tankovými systémy

01.01.2020 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

S modelovou řadou Smart Tank se společnost HP konečně připojila do kategorie tiskáren s doplňovacími tonery, kde aktuálně vládnou výrobci Canon a Epson. Dnes se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu s označením Smart Tank Plus 651, která vyniká nízkými provozními náklady i výbornou kvalitou tisku.

HP Smart Tank Plus 651: Povedený přírůstek do kategorie tiskáren s tankovými systémy

Modelová řada Smart Tank s doplňovacími náplněmi je oproti hlavním konkurenčním řadám EcoTank a MegaTank pořád poměrně mladá. Tankový systém náplní, kde je možné doplňovat jednotlivé barvy podle toho, jak docházejí přímo do tiskárny a není tak nutné měnit celé tonery, je velmi populární a pomáhá snižovat náklady na jeden výtisk. Jak jsme se již zmínili, hlavní hráči v této kategorii jsou výrobci Canon a Epson, nicméně řada Smart Tank od HP je velmi povedená a také má co nabídnout. Model s označením  Smart Tank Plus 651, na který se dnes podíváme trochu podrobněji, je klasická multifunkční tiskárna typu 4v1, takže umí jak tisknout, tak kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu. Výrobce touto tiskárnou tedy evidentně cílí spíše na kanceláře, nicméně svou práci si v pohodě odvede samozřejmě i v domácnosti. Nezůstalo ale pouze u klasického tisku z jenom z počítače a mobilní tisk pochopitelně opomenutý nebyl, protože bez něho by to v dnešní době nešlo. O přímou komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem se stará rozhraní Wireless Direct, což je ekvivalent HP k Wi-Fi Direct a ve výbavě se nachází i Bluetooth LE.

HP Smart Tank Plus 651: Povedený přírůstek do kategorie tiskáren s tankovými systémy

Co se týče protokolů třetích stran, tak tiskárna si poradí s Apple AirPrint, disponuje certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem a podporuje také zabezpečenou cloudovou službu HP ePrint, která funguje na bázi tiskárně přiřazené emailové adresy. Samozřejmostí je pak podpora aplikace HP Smart a ta je k dispozici zdarma jak pro Android, tak pro iOS a dokonce i pro Windows. Co do designu je Tank Plus 651 vcelku povedeným modelem, ale za vypíchnutí stojí také jeho příjemně kompaktní rozměry čítající 448 x 373 x 198 mm. To znamená, že s nalezením vhodného místa nebude vůbec žádný problém a tiskárna se pohodlně vejde i na menší pracovní stůl. Ani hmotnost čítající 6.19 kg není nijak zvlášť vysoká a ve své třídě se jedná o jeden z nejmenších a nejlehčích modelů. Ovládací panel umístění na přední straně šasi je velmi jednoduchý a skládá se z dotykového, 2.2 palcového monochromatického displeje a tlačítka pro zapnutí / vypnutí tiskárny. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, intuitivní a přejde rychle do krve, takže s nastavením a ovládáním nejsou vůbec žádné potíže, a stejně jako u většiny podobných tiskáren, i tuto lze spravovat a ovládat přes vestavěný webový server.

HP Smart Tank Plus 651: Povedený přírůstek do kategorie tiskáren s tankovými systémy

To je velmi pohodlné a vsadíme se, že tento styl používání bude častější než ovládání přes hlavní displej. Vstupní kapacita této tiskárny je 100 listů papíru, hlavní zásobník může být přenastavený i na jiné typy papíru (třeba obálky nebo různé štítky) a výstupní kapacita čítá 30 výtisků. Měsíční maximum výrobce neudává, ale doporučuje 250 – 500 dokumentů za měsíc, což není žádná velká sláva. Uvedení do provozu je trochu jiné než u ostatních konkurenčních tiskáren a nejvíce se přibližuje starším modelům Canonu z řady MegaTank. To znamená, že budete muset nainstalovat tiskové hlavy, což už vyžaduje trochu pozornosti a hlavně, pořádně číst manuál k tiskárně. Součástí balení jsou pak samozřejmě ovladače i doprovodný software, nicméně minimálně u ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Konektivní výbava je poměrně slušná a zahrnuje USB port, WiFi přijímač s rozhraním Wireless Direct a také již zmíněný Bluetooth LE. Automatický duplexer ve výbavě bohužel schází, takže při potřebě oboustranného tisku budete muset papír obracet manuálně a to v této cenové třídě určitě moc nepotěší.

HP Smart Tank Plus 651: Povedený přírůstek do kategorie tiskáren s tankovými systémy

Automatický podavač zvládne pojmout 35 dokumentů, ale opět není oboustranný a bude tak nutné obracet jednotlivé dokumenty ručně. Rychlost tisku je vesměs pouze průměrná a výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost tisku 11 stránek ze minutu (ppm), čehož lze dosáhnout i při reálném používání. Není to vyloženě špatné, ale v této kategorii lze najít i rychlejší tiskárny, a to ostatně platí i pro kombinovaný tisk (Acrobat, Excel a PowerPoint), ve kterém tento model pracoval rychlostí 5.1 ppm. Kvalita tisku je pak ale výborná a odpovídá tomu, že máme před sebou poměrně drahou a technicky vyspělou tiskárnu. Jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá, takže čitelnost je výtečná i při použití menšího fontu (okolo 4 bodů) a velmi dobrá je také grafika. Fotografie jsou, dle očekávání, perfektní a výsledky nabídnou jak precizní ostrost, tak skvělé podání barev a spoustu detailů. Provozní náklady jsou pak velmi nízké a víceméně se blíží oběma výše zmíněným technologiím (EcoTank a MegaTank), přičemž přímou součástí balení je dostatek inkoustu na vytištění 6000 barevných nebo 8000 monochromatických stránek, což víceméně odpovídá dvouletému provozu (při dodržování výrobcem zmíněné výtěžnosti).

HP Smart Tank Plus 651: Povedený přírůstek do kategorie tiskáren s tankovými systémy

HP Smart Tank Plus 651 je povedená inkoustová tiskárna, která vyniká hlavně v oblasti provozních nákladů a kvality tisku. Dále nás potěšila i kompaktními rozměry, povedeným designem a dobrou mobilní konektivitou. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence automatického duplexeru, spíše horší vstupní kapacita a přítomnost automatického podavače sice potěší, ale určitě je škoda, že není oboustranný. 

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Smart Tank Plus 651: Povedený přírůstek do kategorie tiskáren s tankovými systémy


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.