Přeposlat Lexmark C3326dw: Laserová tiskárna s rozsáhlými možnostmi zabezpečení

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark C3326dw: Laserová tiskárna s rozsáhlými možnostmi zabezpečení

25.12.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Lexmark C3326dw je takovým vstupním modelem této společnosti mezi jednoúčelové laserové barevné tiskárny. Boduje hlavně kvalitním tiskem a velmi solidními možnostmi v oblasti zabezpečení, ale bez několika málo nedostatků se to neobešlo. Pojďme se na tuto tiskárnu tedy podívat trochu podrobněji.

Lexmark C3326dw: Laserová tiskárna s rozsáhlými možnostmi zabezpečení

Lexmark C3326dw je typická, jednoúčelová tiskárna, která umí pouze tisknout, takže pokud hledáte více vlastností (třeba kopírování či fax), budete se muset poohlédnout jinde. Nezůstalo ale samozřejmě jenom u tisku z počítače a tato tiskárna podporuje i mobilní tisk, bez kterého by to v dnešní době už nešlo, ale v této oblasti není C3326dw tak dobrá, jako hlavní konkurence. Třeba rozhraní WiFi Direct, tedy aktuálně nejpoužívanější protokol pro přímou komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem, ve výbavě úplně schází a výrobce tiskárnu nevybavil ani čipem NFC. Schází dokonce i podpora Google Cloud Print, takže v oblasti mobilního tisku se tento model musí spolehnout pouze na Apple AirPrint, certifikaci Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem a mobilní aplikaci Mobile Print App od Lexmarku. Ta je zdarma k dispozici jak pro telefony s iOS, tak Androidem a jedná se o vcelku povedenou aplikaci, která umožňuje například skenování pomocí mobilního telefonu. Podpora mobilního tisku je tedy vesměs pouze průměrná, ale co do zabezpečení je na tom tento model velmi dobře a patří na špičku své třídy. Tiskárna umožňuje nastavení omezení přístupu k různým funkcím (třeba barevný tisk), různá omezení na základě IP adresy, skupin a pochopitelně neschází ani zabezpečení pomocí PIN kódu.

Lexmark C3326dw: Laserová tiskárna s rozsáhlými možnostmi zabezpečení

Je možné také nastavit zamezení přístupu po několika neúspěšných pokusech o přihlášení do tiskárny nebo třeba ukládání všech vytištěných dokumentů do paměti, takže v oblasti nastavení bezpečnosti a přístupu je na tom tento model opravdu výborně. Jeho kompletní rozměry jsou 411.2 x 394.1 x 243.7 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 16.1 kg, takže je to relativně kompaktní kousek a ve své třídě patří spíše mezi menší tiskárny. S nalezením vhodného místa by tedy neměly být sebemenší problémy a pro pohodlné uložení tohoto modelu postačí víceméně i standardní pracovní stůl. Ovládací panel na přední straně šasi je velmi jednoduchý a skládá se z dvouřádkového monochromatického displeje, který je doplněný o tři funkční tlačítka a tlačítko pro zapnutí / vypnutí. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché a intuitivní, takže s nastavením a ovládáním nejsou vůbec žádné problémy a tiskárna jde navíc ovládat a monitorovat také prostřednictvím vestavěného webového portálu, což je ještě o kousek příjemnější. Maximální vstupní kapacita je 251 listů papíru, přičemž 250 listů zvládne pojmout hlavní zásobník a zbývající 1 list lze dát do manuálního podavače.

Lexmark C3326dw: Laserová tiskárna s rozsáhlými možnostmi zabezpečení

Ten poslouží hlavně při tisku třeba na obálky či jiné formáty papíru, takže nebude nutné z hlavního zásobníku vytahovat standardní papír a přenastavovat ho na něco jiného. Výstupní zásobník pak zvládne pojmout 100 listů papíru a maximální měsíční výtěžnost je 50 000 dokumentů s tím, že výrobcem doporučené maximum je 2 500 výtisků. To jsou velmi dobré hodnoty a co do výtěžnosti patří tato tiskárna mezi nejlepší modely ve své třídě. Konektivní výbava zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač a rozhraní Ethernet, přičemž ve výbavě neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadný, rychlý úkon a po nalezení vhodného místa na stole, naplnění zásobníku papírem, zapojení nezbytné kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je také přiložený software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operační systémů, tak tato tiskárna umí pracovat pod většinou dnes běžně používaných Windows, a to jak pod klasickými (7, 8 a 10), tak pod verzí Server (2016).

Lexmark C3326dw: Laserová tiskárna s rozsáhlými možnostmi zabezpečení

Podpora systémů od Apple je řešena pomocí funkcí AirPrint a AirScan, přičemž o tuto tiskárnu nebudou ochuzeni ani uživatelé systémů Linux či Novell. Kompletní seznam podporovaných systémů se nachází na stránkách výrobce a je opravdu dlouhý. Rychlost tisku je u tohoto modelu poměrně slušná a výrobce na svých stránkách uvádí 26 stránek za minutu (ppm) pro tisk textu, čehož lze v reálném světě bez problémů dosáhnout. Stejně jako většina tiskáren značky Lexmark, i tato je přímo z výroby nastavena na oboustranný tisk a v něm pracuje průměrnou rychlostí 15 ppm (platí pro text). V oblasti kvality tisku musíme vypíchnout hlavně text, který je opravdu výborný a jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá i při použití malého fontu, takže čitelnost je za všech okolností skvělá. Podobně dobře je na tom také grafika a v celkovém pohledu si na kvalitu tisku u tohoto modelu není proč stěžovat, i fotografie vypadají velmi slušně. Provozní náklady jsou poměrně vysoké, ale to platí v této třídě takřka pro všechny tiskárny a při koupi je to samozřejmě nutné brát v potaz. Pořizovací cena je ale zase docela příjemná a na našem trhu se pohybuje okolo 4 800 Kč s DPH.

Lexmark C3326dw: Laserová tiskárna s rozsáhlými možnostmi zabezpečení

Lexmark C3326dw je povedená laserová tiskárna, která zaujme hlavně velmi dobrými možnostmi co do nastavení bezpečnosti a různých přístupů, v čemž patří mezi nejlepší ve své třídě. Chválíme i kvalitní tisk, relativně kompaktní rozměry a velmi dobrou měsíční výtěžnost. Co se týče negativ, tak hlavní vidíme ve spíše horší podpoře mobilního tisku (chybí WiFi Direct, NFC i Google Cloud Print) a určitě nepotěší ani absence slotu na paměťové karty a druhého USB portu pro připojení flash disku. Provozní náklady jsou spíše vyšší, ale to je v této třídě víceméně normální a je nutné s tím počítat.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark C3326dw: Laserová tiskárna s rozsáhlými možnostmi zabezpečení


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.