Přeposlat Canon Pixma TS5320: Povedená multifunkce s podporou hlasových asistentů

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS5320: Povedená multifunkce s podporou hlasových asistentů

11.12.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi si trochu podrobněji proklepneme multifunkční tiskárnu od společnosti Canon, a to konkrétně model s označením Pixma TS5320. Tento kousek boduje hlavně celkově velmi dobrou kvalitou tisku, kompaktními rozměry a v neposlední řadě i slušnou podporou mobilního tisku.

Canon Pixma TS5320: Povedená multifunkce s podporou hlasových asistentů

Řada Pixma TS je zaměřena v první řadě na domácnosti a jsou to takové typické konzumní tiskárny, které jsou cenově dostupné, dobře tisknou a jsou slušně vybavené. Model Pixma TS5320 je klasická multifunkce, která umí kopírovat a skenovat, přičemž jednotka faxu ve výbavě schází a právě absencí faxu dává výrobce jasně najevo zaměření na domácnosti. Jedna z hlavních předností tohoto modelu je velmi dobrá nabídka v oblasti mobilního tisku, přičemž přímé spojení mezi tiskárnou a mobilním telefon zastřešuje rozhraní Wireless Direct, což je víceméně jen jinak pojmenovaná technologie WiFi Direct. Tiskárna dále podporuje protokoly Apple AirPrint, Google Cloud Print, disponuje Mopria certifikací pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem a umí spolupracovat s mobilní aplikací Canon Print, která je k dispozici pro telefony s operačními systémy Android a iOS. Zmínit bychom určitě měli také technologii PictBridge Wireless sloužící k přímému tisku fotografií z digitálního fotoaparátu (ten ale touto technologií musí samozřejmě disponovat také) a podporu domácích asistentů, tedy v současnosti velmi rychle se rozšiřující prvek. Tento model umí spolupracovat s Alexou od Amazonu a podporuje také Google Assistant, Apple Siri a Cortanu od Microsoftu, tedy všechny hlavní a aktuálně nejpoužívanější asistenty.

Canon Pixma TS5320: Povedená multifunkce s podporou hlasových asistentů

V ohledu mobilního tisku si tedy u této tiskárny není vůbec na co stěžovat a potěší i její velmi jednoduchý, přímočarý a tudíž elegantní vzhled. Canon tento model nabízí hned ve čtyřech barvách, a to v konzervativní černé, klasické bílé, velmi extravagantní růžové a také v opravdu výrazné zelené, přičemž poslední dvě varianty vypadají vážně zajímavě a je jasné, že jakýkoliv pracovní stůl tato výrazná provedení hezky oživí. Pochvalu si zaslouží i vcelku kompaktní rozměry čítající 426.7 x 317.5 x 149.8 mm a nízká hmotnost, která se zastavila na hodnotě 6.2 kg. Díky tomu se tiskárna vejde pohodlně na menší stůl a manipulaci zvládne velmi snadno i jeden člověk. Ovládací panel je vskutku jednoduchý a skládá se z malého, 1.4 palcového OLED displeje (není dotykový), který je doplněný o dvě směrová tlačítka a několik dalších funkčních tlačítek včetně toho, které umí na displeji zobrazit QR kód aktuálního tisku (ten si pak lze naskenovat pomocí mobilní aplikace). Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, intuitivní a přejde rychle do krve, takže s ovládáním či nastavením nejsou žádné zásadní potíže. Vstupní kapacita této tiskárny čítá 200 listů papíru a je rovnoměrně rozdělena mezi dva zásobníky, přičemž ten zadní umí pojmout také 20 listů fotopapíru o rozměru 4 x 6 palce nebo 10 listů o rozměru 5 x 7 palce.

Canon Pixma TS5320: Povedená multifunkce s podporou hlasových asistentů

To nejsou vůbec špatná čísla a co do kapacity patří tato tiskárna ve své třídě určitě k nadprůměru. Konektivní výbava je poměrně slušná a zahrnuje klasický USB port, WiFi přijímač s rozhraním Wireless Direct a Bluetooth 4.0 LE. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě neschází, ale co bohužel schází, je automatický podavač (ADF). To znamená, že kopírování nebo skenování více dokumentů zároveň moc pohodlné nebude, protože budete muset do tiskárny vkládat list po listu ručně. Uvedení tiskárny do provozu je snadný a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, naplnění zásobníku papírem, zapojení nezbytné kabeláže a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče podpory operačních systémů, tak tato tiskárna si poradí jak s klasickými Windows (7, 8 / 8.1, 10), tak se systémem Mac OS X od Applu (v10.11.6 – v10.14) a z mobilních systémů pak umí pracovat s Androidem, iOS, Windows 10 Mobile a Fire OS od Amazonu.

Canon Pixma TS5320: Povedená multifunkce s podporou hlasových asistentů

Canon na svých stránkách uvádí maximální rychlost tisku 13 stránek za minutu (ppm), čehož lze v reálném světě víceméně dosáhnout a při tisku textu zvládal tento model pracovat průměrnou rychlostí 12.7 ppm. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a různých prezentací se rychlost pohybovala okolo 4.4 ppm, což jsou v obou případech přinejlepším průměrné výsledky a na trhu není problém najít rychlejší tiskárny. Jedné barevné fotografie o rozměru 4x6 palce se dočkáte za 32 sekund, což je naopak poměrně slušné. Kvalita tisku je pak velmi dobrá a platí to pro všechny typy, tedy i pro text, u kterého jsme ocenili výbornou ostrost a tím pádem bezproblémovou čitelnost také při použití malého fontu. Problémy nejsou ani s grafikou, tiskárna si dobře poradila i s tenkými linkami a velkou pochvalu si pak zaslouží tisk fotografií. Výsledky jsou opravdu výborné, ostré, plné detailů a se skvělým podáním barev. Ve své třídě patří Pixma TS5320 co do tisku fotografií k těm nejlepším tiskárnám. Provozní náklady jsou ale velmi vysoké a mezi konkurenčními modely se řadí k těm úplně nejvyšším, což je určitě škoda a je docela dobře možné, že vysoké náklady na jeden výtisk spoustu potencionálních kupců od tohoto modelu odradí.

Canon Pixma TS5320: Povedená multifunkce s podporou hlasových asistentů

Canon Pixma TS5320 je povedená inkoustová multifunkce, kterou výrobce cílí na domácí prostředí a tomu odpovídá jak design, tak zajímavé možnosti co do barvy této tiskárny. Chválíme kompaktní rozměry, výbornou podporu v oblasti mobilního tisku, a to včetně podpory hlasových asistentů, solidní výbavu a v neposlední řadě velmi kvalitní tisk. Co se týče nevýhod, tak ty největší vidíme v absenci automatického podavače, neschopnosti pracovat s USB flash diskem a také vysokých provozních nákladech. To sice v této třídě není nic výjimečného, ale Pixma TS5320 má v rámci kategorie jedny z nejvyšších nákladů na jeden výtisk.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS5320: Povedená multifunkce s podporou hlasových asistentů


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.