Přeposlat Lexmark MC3326adwe: Kompaktní laserová tiskárna do menší kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark MC3326adwe: Kompaktní laserová tiskárna do menší kanceláře

27.11.2019 | Ondřej Koníček | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na laserovou multifunkční tiskárnu od firmy Lexmark, a to na model s označením MC3326adwe. Jedná se o základní tiskárnu a kromě rychlého a kvalitního tisku nabídne i vysokou výtěžnost a jiné přednosti, ačkoliv úplně bez chyb samozřejmě není.

Lexmark MC3326adwe: Kompaktní laserová tiskárna do menší kanceláře

Výrobce tímto základním modelem cílí na méně náročné kanceláře či pracovní skupiny, přičemž kromě tisku, kopírování a skenování je vybavený i jednotkou faxu. Ve své třídě se jedná o spíše levnější a tudíž i dostupnější model, nicméně nízká cena si vybrala daň v podobě ne úplně ideální podpory mobilního tisku. Tiskárně schází rozhraní WiFi Direct, které slouží k přímému propojení mezi mobilním telefonem a tiskárnou, přičemž tento protokol je ve světě mobilního tisku aktuálně tím nejpoužívanějším. Schází také NFC čip a jediné komunikační kanály jsou rozhraní Apple AirPrint, AirScan a mobilní aplikace Lexmark Mobile Print. Zmínit bychom měli i Mopria certifikaci pro snadný tisk z mobilních telefonů se systémem Android a v celkovém pohledu je podpora mobilního tisku taková průměrná. Pochvalu si ale určitě zaslouží schopnost tiskárny tisknout z a skenovat do USB flash disku, což absenci WiFi Direct a NFC trochu vynahrazuje, protože se jedná o velmi praktický prvek. Design moc probírat nemusíme, jedná se o víceméně standardní multifunkční tiskárnu a z davu nijak zvlášť nevystupuje, ale na chvíli se zastavíme u rozměrů. Ty čítají 411.5 x 393.7 x 345.4 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 19.3 kg, což znamená, že před sebou máme jednu z nejkompaktnějších a nejlehčích tiskáren ve své třídě.

Lexmark MC3326adwe: Kompaktní laserová tiskárna do menší kanceláře

Díky tomu nebude s nalezením vhodného místa žádný větší problém a tiskárnu lze usadit i na menší pracovní stůl. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím velmi jednoduchého ovládacího panelu, který je zastoupený barevným dotykovým displejem s několika senzorovými tlačítky, a to je všechno. Žádná přemíra tlačítek, alfanumerická klávesnice a podobné věci, pouze 2.8 palcový dotykový displej a tím to končí. Díky tomu je ovládání i nastavení nesmírně jednoduché, intuitivní a uživatelské rozhraní přejde rychle do krve. Stejně jako u většiny modelů v této kategorii, i tento je možné ovládat a spravovat také prostřednictvím vestavěného webového serveru, což je velmi pohodlné i praktické, takže se dá očekávat, že to bude provádět většina uživatelů. Vstupní kapacita této tiskárny je 250 listů papíru a neschází ani speciální podavač, pomocí kterého lze tisknout třeba na obálky či jiné, netypické formáty. Výstupní zásobník zvládne pojmout 100 výtisků a maximální měsíční výtěžnost čítá štědrých 50 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 2500 výtisků. Maximální počet výtisků patří v této třídě k nadprůměru a to, co doporučuje výrobce, bychom zařadili do takového standardu.

Lexmark MC3326adwe: Kompaktní laserová tiskárna do menší kanceláře

Ve výbavě neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je u tiskáren zaměřených na kanceláře samozřejmost a tento model je vybavený také automatickým podavačem (ADF) s kapacitou na 50 dokumentů. Tento podavač pomůže při skenování, kopírování nebo faxování více dokumentů zároveň, ale bohužel není oboustranný, takže v případě používání oboustranných dokumentů je budete muset převracet manuálně, což není zrovna pohodlné. Konektivní výbava je víceméně standardní a zahrnuje vestavěný WiFi přijímač, rozhraní Ethernet a USB port. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť složité, stačí najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení jsou také ovladače a doprovodný software, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče podpory operačních systémů, tak tato tiskárna umí pracovat jak po Windows (7, 8, 10 i Server), tak pod Linuxem, Citrixem či systémem Novell. Prostřednictvím protokolů AirPrint a AirScan si pak poradí i se systémy od Apple.

Lexmark MC3326adwe: Kompaktní laserová tiskárna do menší kanceláře

Rychlost tisku není vůbec špatná a sám výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost jednostranného tisku 31 stránek za minutu (ppm), nicméně těchto výsledků se nám dosáhnout nepovedlo. Při tisku textu se rychlost pohybovala okolo 25.5 ppm (15.1 ppm při tisku na obě stránky), což tedy neodpovídá údajům od výrobce, ale pořád je to velmi dobrý výkon. Na druhou stranu, kombinovaný tisk zahrnující text, grafiku a fotografie, zvládal Lexmark MC3326adwe průměrnou rychlostí 7.9 ppm a to naopak patří v této třídě spíše k tomu horšímu. Kvalita tisku je ale velmi dobrá a nejlépe je na tom pochopitelně text, u kterého stojí za vypíchnutí hlavně výborná ostrost a s tím spojená velmi dobrá čitelnost i při použití malého fontu. Žádné problémy nebyly ani co se týče tisku grafiky, tiskárna si poradila bez problémů s tenkými linkami a jak text, tak grafika jsou bez větších problémů použitelné i pro náročnější pracovní nasazení. S touto tiskárnou se určitě nebudete muset bát vytisknout pro potencionálního zákazníka nějakou prezentaci. Fotografie jsou také dobré, a i když se samozřejmě nemůžou rovnat s inkoustovými tiskárnami, které mají systémy s pěti nebo šesti náplněmi, ale co do kvality určitě nijak zásadně nezklamou. Provozní náklady jsou vysoké, nicméně to je v kategorii základních laserových barevných tiskáren víceméně standardem a při koupi je nutné s tím počítat.

Lexmark MC3326adwe: Kompaktní laserová tiskárna do menší kanceláře

Lexmark MC3326adwe je povedená laserová multifunkce, která boduje hlavně kompaktními rozměry, nadprůměrnou rychlostí a také velmi dobrou kvalitou tisku. Zmínit musíme i vysokou maximální měsíční výtěžnost, povedený ovládací panel a schopnost pracovat s USB flash diskem. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, určitě by to byla absence rozhraní WiFi Direct i NFC čipu, díky čemuž je podpora mobilního tisku pouze průměrná. Cena této tiskárny se na našem trhu pohybuje okolo 7 690 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark MC3326adwe: Kompaktní laserová tiskárna do menší kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.