Přeposlat Xerox B205: Základní laserová multifunkce, která tiskne rychle, kvalitně a s nízkými náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Xerox B205: Základní laserová multifunkce, která tiskne rychle, kvalitně a s nízkými náklady

20.11.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Xerox B205 je vstupním modelem výrobce do kategorie monochromatickým laserových multifunkčních tiskáren. Tento kousek vyniká hlavně kombinací rychlého a kvalitního tisku, přičemž k zahození určitě nejsou ani nízké provozní náklady.

Xerox B205: Základní laserová multifunkce, která tiskne rychle, kvalitně a s nízkými náklady

Před sebou máme typického zástupce monochromatických laserových multifunkcí za nízkou cenu, takže je to takový vstup do této kategorie tiskáren se všemi klady i zápory. Co se týče funkcí, tak kromě jednotky faxu najdeme na palubě všechno důležité, takže tento model umí tisknout, kopírovat, skenovat a je poměrně obstojně připravený i na mobilní a online tisk, což je v dnešní době věc víceméně naprosto nezbytná. Scházející jednotka faxu jasně naznačuje, že pro ty úplně nejnáročnější kanceláře či pracovní skupiny tato tiskárna úplně ideálně uzpůsobena není a chybějící fax budete samozřejmě muset při koupi zvážit. Mobilní tisk je podporovaný v docela širokém rozsahu, ale schází jedna poměrně rozšířená věc, a tou je rozhraní WiFi Direct, které by se postaralo o přímé spojení mezi tiskárnou a mobilním telefonem či tabletem. Přímé spojení tiskárny s telefonem tedy možné není, nicméně mobilní tisk je realizovatelný pomocí rozhraní Apple AirPrint, Google Cloud Print a neschází ani Mopria certifikace starající se o snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Tiskárna si poradí také s mobilní aplikací Xerox Print Service Plug-in, která umí třeba zabezpečení tisku pomocí PIN kódu a podobné věci.

Xerox B205: Základní laserová multifunkce, která tiskne rychle, kvalitně a s nízkými náklady

Podpora mobilního tisku tedy není kvůli scházejícímu rozhraní WiFi Direct úplně dokonalá, ale za slušnou ji označit určitě můžeme a pochválit tento model musíme za podporu tisku z a skenování do USB flash disku. Kompletní rozměry tiskárny jsou 401 x 365.1 x 362 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 10.97 kg, takže je to takový středně velký i těžký přístroj, s jehož usazením na stole by neměly být žádné zásadnější problémy. Ovládací panel umístěný na přední straně je velmi jednoduchý a skládá se z dvouřádkového monochromatického displeje, který je doplněný o navigační panel složený ze čtyř šipek a několik doprovodných tlačítek rozmístěných po celé jeho šířce. Uživatelské rozhraní je jednoduché a přejde rychle do krve, takže s nastavením a ovládáním nejsou vůbec žádné problémy, ačkoliv tiskárnu je možné spravovat a ovládat i přes webové rozhraní. To je velmi jednoduché, příjemné a vůbec nepochybujeme o tom, že ovládání přes prohlížeč v počítači bude využívat většina uživatelů. Maximální vstupní kapacita této tiskárny čitá 251 listů papíru, přičemž 250 listů zvládne pojmout hlavní zásobník a zbývající 1 list jde vložit do manuálního podavače. Pomocí tohoto podavače lze tisknout také například potisky na obálky, na různé štítky a zkrátka na všechno, co hlavní zásobník nepojme a ještě bychom měli dodat, že výstupní zásobník zvládne pojmout 120 výtisků.

Xerox B205: Základní laserová multifunkce, která tiskne rychle, kvalitně a s nízkými náklady

Maximální měsíční výtěžnost tohoto modelu čítá 30 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 2500 výtisků, což jsou hodnoty plně srovnatelné s hlavní konkurencí. V tomto ohledu si není na co stěžovat, ale k výbavě už několik připomínek máme a ta největší směřuje k absenci automatického duplexeru pro pohodlný oboustranný tisk. Oboustranné dokumenty tisknout samozřejmě lze, ale list je vždy nutné přetočit manuálně, což je zdlouhavé a po čase i docela otravné. Další ne úplně příjemnou věcí je automatický podavač (ADF) s kapacitou 40 dokumentů, který také není oboustranný a na kopírování či skenování více oboustranných dokumentů zároveň tedy můžete rovnou zapomenout. Všechno budete muset otáčet ručně a to je při více dokumentech nesmírně čas konzumující. Konektivní výbava zahrnuje vestavěný WiFi přijímač, rozhraní Ethernet a USB port a uvedení tiskárny do provozu je velmi snadný úkon. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a pochopitelně i ovladače, přičemž minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální.

Xerox B205: Základní laserová multifunkce, která tiskne rychle, kvalitně a s nízkými náklady

Tato tiskárna je premiantem co do podpory operačních systémů a kromě klasických Windows (7, 8, 10), Windows Server (2008, 2012, 2016 a 2019) a Mac OS X od Applu podporuje také Linux a jeho různé distribuce. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není vůbec špatná a při jednoduchém tisku textu s minimálními úpravami pracoval tento model průměrnou rychlostí 34.7 stránky za minutu (ppm), což je velmi dobrý výsledek. Při kombinovaném tisku výstupů z Excelu, Acrobatu a PowerPointu se rychlost zhoršila na 15.3 ppm a tato hodnota patří k takovému lehčímu nadprůměru. S kvalitou tisku jsme neměli víceméně žádné problémy a v tomto ohledu odvádí Xerox B205 opravdu výtečnou práci. Nejlepší je samozřejmě tisk textu, kde vynikne hlavně výborná ostrost jednotlivých písmen, stejně tak jako dobrá čitelnost i při použití malého fontu. Grafika je víceméně také bez problémů, tiskárna si poradí i s tenkými linkami a výsledky jsou použitelné také pro náročnější pracovní nasazení. Fotografie jsou takové, jaké lze od monochromatické laserové tiskárny očekávat a dá se předpokládat, že kvůli tisku fotografií si tyto modely nikdo nekupuje, takže kvalita v tomto ohledu nehraje až tak velkou roli. Provozní náklady jsou poměrně slušné a klidně je můžeme v rámci třídy základních tiskáren označit za takový lepší průměr.

Xerox B205: Základní laserová multifunkce, která tiskne rychle, kvalitně a s nízkými náklady

Xerox B205 určitě není špatná tiskárna, to ani v nejmenším a tento model vyniká hlavně co do rychlosti a kvality tisku. Pochválit musíme také v rámci třídy nízké provozní náklady a velmi snadnou použitelnost. Co se týče nevýhod, tak hlavní vidíme v absenci automatického duplexeru a nepotěší ani fakt, že automatický podavač (ADF), je pouze jednostranný. Tiskárně musíme vytknout také absenci rozhraní WiFi Direct a co se týče ceny, tak model B205 na našem trhu stojí okolo 4 500 Kč s DPH.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Xerox B205: Základní laserová multifunkce, která tiskne rychle, kvalitně a s nízkými náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.