Přeposlat Epson EcoTank ET-2720: Tiskněte kvalitně a s nízkými provozními náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson EcoTank ET-2720: Tiskněte kvalitně a s nízkými provozními náklady

13.11.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes zavítáme ke společnosti Epson a podíváme se na tiskárnu s označením EcoTank ET-2720. Jedná se o nejmenší a nejlevnější model z řady EcoTank, který nabídne hlavně kombinaci excelentní kvality tisku s velmi nízkými provozními náklady.

Epson EcoTank ET-2720: Tiskněte kvalitně a s nízkými provozními náklady

Tato tiskárna spadá mezi barevné inkoustové multifunkce a kromě tisku umí také kopírovat a skenovat, přičemž jednotka faxu ve výbavě tohoto modelu schází. Jedná se tedy o tiskárnu určenou v první řadě pro použití v domácnostech, kde není absence faxu nic zásadního a kde nízké provozní náklady vyloženě potěší. Kromě klasického tisku z počítače tento model pochopitelně nabídne i mobilní a online tisk, což je oblast, ve kterém si vede opravdu velmi dobře a hlavní prvek mobilního tisku je klasické rozhraní WiFi Direct. To zastřešuje přímé spojení mezi tiskárnou a chytrým telefonem či tabletem, a kromě této technologie podporuje tiskárna i protokoly třetích stran, a sice klasiku v podobě Apple AirPrint a Google Cloud Print. Dále bychom měli zmínit také Mopria certifikaci pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem, podporu tisku z přístrojů vybavených systémem Fire OS a tiskárna si pochopitelně poradí i s aplikací Epson iPrint, která je k dispozici zdarma pro mobilní telefony se systémy iOS i Android. Podpora mobilního tisku je tedy velmi dobrá a nyní se můžeme přesunout k rozměrům, které čítají 375.9 x 347.9 x 177.8 mm při hmotnosti 5.9 kg. Je to tedy velmi kompaktní a lehký kousek, k jehož pohodlnému uložení postačí i menší pracovní stůl a v této třídě vlastně budete mít co dělat, abyste našli podobně malou tiskárnu s takovými schopnostmi.

Epson EcoTank ET-2720: Tiskněte kvalitně a s nízkými provozními náklady

Díky nízké hmotnosti je pak manipulace naprosto bezproblémová i pro jednoho člověka. Design se výrobci docela povedl a hlavně v bílém kabátku je ET-2720 docela elegantní kousek, který vaší domácnosti určitě ostudu dělat nebude. Ovládací panel je zastoupený malým, 1.44 palcový barevným nedotykovým displejem, který je doplněný o několik funkčních tlačítek včetně navigačního tlačítka s potvrzovacím středem. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, intuitivní a systém ovládání přejde rychle do krve, takže s celkovým nastavením a používáním nejsou vůbec žádné problémy.  Vstupní zásobník nacházející se na zadní straně zvládne pojmout 100 listů klasického papíru, popřípadě 20 listů fotopapíru a kapacita výstupního zásobníku je 30 výtisků. Vstupní kapacita je tedy spíše horší, ale maximální měsíční výtěžnost čítající 3000 výtisků je pak na takto kompaktní tiskárnu určitě nadprůměrná. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port a vestavěný WiFi přijímač s již zmíněným rozhraním WiFi Direct. Rozhraní Ethernet ve výbavě však schází, stejně tak jako slot na paměťové karty a bohužel i automatický duplexer, který by posloužil v případě oboustranného tisku.

Epson EcoTank ET-2720: Tiskněte kvalitně a s nízkými provozními náklady

Když tedy budete chtít něco tisknout na obě strany, budete muset přetočit papír manuálně, což je zdlouhavé a při tisku více oboustranných dokumentů zároveň i docela otravné. Co dále schází, je automatický podavač (ADF), takže na nějaké hromadné kopírování nebo skenování více dokumentů můžete rovnou zapomenout a absence tohoto podavače je další prvek, kvůli kterému je  tato tiskárna určena v první řadě pro použití v domácnosti. Uvedení do provozu je velmi snadný a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení nezbytné kabeláže, naplnění zásobníku papírem a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a samozřejmě i ovladače, nicméně v jejich případě určitě doporučujeme spíše stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče podporovaných operačních systémů, tak tento model si poradí s klasickými Windows ve verzích XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10, s pracovními Windows Server ve verzích 2008, 2012 a 2016 a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (verze 10.6.8 a novější). Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku a přímo výrobce na svých stránkách uvádí maximální hodnotu 10.5 stránky za minutu (ppm), což platí pro monochromatický tisk s minimálními úpravami.

Epson EcoTank ET-2720: Tiskněte kvalitně a s nízkými provozními náklady

Při tisku 12 stránkového dokumentu z Wordu pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 10.2 ppm, takže zvládla skoro to, co uvádí výrobce a v celkovém pohledu je tento výsledek takový standardní. Na trhu tedy není problém najít jak rychlejší, tak pomalejší tiskárny. Při kombinovaném tisku už byly výsledky podstatně horší a tisk výstupů z Excelu, PowerPointu a Acrobatu zvládal tento model průměrnou rychlostí 4.5 ppm, což není žádná velká sláva. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se pak dočkáte po 30 sekundách a to je v této třídě naopak takový standard. Kvalita tisku je pak opravdu výtečná a nejlépe jsou na tom právě barevné fotografie, které nabídnou hromadu detailů, precizní podání barev a jsou za všech okolností ostré. Problémy nebyly ani co se týče textu, jednotlivá písmena jsou čitelná i při použití malého fontu a kvalitní výstup platí také pro grafiku, u které si tiskárna poradila i s velmi tenkými linkami. Velkou výhodou tohoto modelu jsou nízké provozní náklady a už při zakoupení dostanete dostatek inkoustu pro vytisknutí 7500 monochromatických a/nebo 6000 barevných stránek. Náhradní náplně nejsou nějak extrémně drahé a podobně nízké provozní náklady nabídne pouze Canon a jeho technologie MegaTank, což je alternativa k EcoTanku od Epsonu.

Epson EcoTank ET-2720: Tiskněte kvalitně a s nízkými provozními náklady

Epson EcoTank ET-2720 je povedená inkoustová multifunkce, která je určena hlavně pro použití v domácnostech. Nabídne příjemně kompaktní rozměry, snadné ovládání a také dobrou podporu mobilního tisku. Hlavním prvkem je ale kombinace výborné kvality tisku s velmi nízkými provozními náklady, což je něco, v čem tento model opravdu vyniká. Co se týče nevýhod, tak hlavní vidíme v absenci automatického duplexeru i podavače, nižší vstupní kapacitě a také absenci rozhraní Ethernet.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson EcoTank ET-2720: Tiskněte kvalitně a s nízkými provozními náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.