Přeposlat Canon Pixma TS8320: Povedená inkoustová tiskárna s podporou hlasových asistentů

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS8320: Povedená inkoustová tiskárna s podporou hlasových asistentů

06.11.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Inkoustová tiskárna Pixma TS8320 od společnosti Canon spadá mezi multifunkční modely, které jsou určeny v první řadě pro použití v domácnosti. V tomto prostředí nabídne jak velmi dobrou kvalitu tisku, tak robustní konektivitu a v čele s podporou různých hlasových asistentů.

Canon Pixma TS8320: Povedená inkoustová tiskárna s podporou hlasových asistentů

Před sebou máme poměrně elegantní tiskárnu, která spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkcí  a kromě klasického tisku zvládá také kopírování a skenování. Jednotka faxu ve výbavě tentokrát schází a je tedy evidentní, že výrobce tímto modelem cílí v první řadě na domácnosti. Mobilní a online tisk hraje v dnešní době u všech tiskáren velkou roli a tento model není žádnou výjimkou. Podpora mobilního tisku je velmi dobrá a hlavním nosným prvkem je rozhraní WiFi Direct, které se stará o přímé spojení mezi tiskárnou a mobilním telefonem. Kromě toho tento model podporuje také klasické protokoly třetích stran, takže Apple AirPrint, Google Cloud Print, disponuje Mopria certifikací a rozumí si i s mobilní aplikací Canon Print. To ale není všechno, Pixma TS8320 umí také tisknou z a skenovat do paměťové karty, která se vkládá do slotu umístěného v levém spodním rohu šasi a umí také přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu, a to dokonce bezdrátově, pomocí rozhraní PictBridge Wireless. Z již zmíněných hlasových asistentů lze použít všechny hlavní a nejrozšířenější, takže Amazon Alexa, Google Assistant, Microsoft Cortana a Apple Siri, takže v tomto ohledu je na tom tato tiskárna opravdu velmi dobře.

Canon Pixma TS8320: Povedená inkoustová tiskárna s podporou hlasových asistentů

Elegantní design je daný hlavně tím, že výrobce použil bílou barvu a ta této tiskárně prostě a jednoduše sluší. Určitě bychom měli zmínit také rozměry, které čítají 373 x 366 x 142 mm při hmotnosti 6.58 kg. Jedná se tedy o relativně kompaktní a lehký model, k jehož pohodlnému usazení bude stačit i menší pracovní stůl a manipulace bude i pro jednoho člověka příjemná a snadná. Ovládání a nastavení probíhá pomocí povedeného ovládacího panelu, který se skládá z barevného dotykového displeje o úhlopříčce 4.3 palce a to je vše, jediným hardwarovým tlačítkem je to pro zapnutí / vypnutí tiskárny. Uživatelské rozhraní je po grafické stránce povedené a je velmi jednoduché, takže přejde rychle do krve a s nastavením a ovládáním tak nejsou žádné větší problémy. Vstupní kapacita tohoto modelu čítá 200 listů papíru a je rozdělena mezi 100 listů v předním a 100 v zadním zásobníku. Zadní zásobník umí pojmout také 20 listů fotopapíru a tiskárna je vybavena i speciálním slotem, který slouží k potisku CD/DVD/Bluray médií. Prostřednictvím tohoto slotu lze tisknout také na různé typy samolepícího papíru, speciální magnety, nálepky na nehty nebo na čtvercový fotopapír.

Canon Pixma TS8320: Povedená inkoustová tiskárna s podporou hlasových asistentů

Výstupní zásobník pak zvládne pojmout 30 listů papíru a co se týče maximálního měsíčního vytížení, tak to Canon už nějakou tu dobu nepublikuje a nejinak je tomu i u tohoto modelu. Dá se ale předpokládat, že zvládne pár stovek měsíčně bez sebemenšího zadýchání. Konektivní výbava obsahuje USB port, vestavěný WiFi přijímač a Bluetooth modul, přičemž rozhraní Ethernet ve výbavě schází. To ale není u modelu určeného primárně do domácnosti žádným zásadním nedostatkem a daleko důležitější je fakt, že tiskárna je vybavena automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk. Čím už ale vybavena bohužel není, je automatický podavač, který by usnadnil skenování nebo kopírování více dokumentů zároveň a v případě tohoto modelu tedy budete muset dělat všechno ručně, hezky stránku po stránce. Pokud byste chtěli automatický podavač a zároveň zůstat u Canonu a řady TS, budete muset sáhnout po dražším modelu Pixma TS9520. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně snadný a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení nezbytné kabeláže, naplnění zásobníku papírem a prvotním nastavení se můžete pustit do práce.

Canon Pixma TS8320: Povedená inkoustová tiskárna s podporou hlasových asistentů

Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče rychlosti tisku, tak přímo výrobce na svých stránkách uvádí maximum v podobě 15 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 10 ppm pro barevný tisk. A těchto hodnot dosahuje tiskárna i v reálném světě, takže rychlost tisku je poměrně slušná a spadá do takového lepšího nadprůměru, což ostatně platí i pro kombinovaný tisk(výstupy z Excelu, Acrobatu a PowerPointu), který tiskárna zvládala rychlostí 5.1 ppm. Hlavní zbraní tiskáren Pixma se šesti náplněmi je vysoká kvalita tisku a tento model to jen a jen potvrzuje, a to hlavně co se týče tisku grafiky a fotografií. Hlavně fotografie vypadají opravdu parádně, disponují reálnými barvami, příkladnou ostrostí a jsou plné detailů. Není jim víceméně co vytknout. Také grafika je bez výhrad a tiskárna si dobře poradila i s velmi tenkými linkami. Co se týče textu, tak ten je opět velmi dobrý a s čitelností nejsou větší problémy ani při použití menšího fontu. Provozní náklady jsou vyšší, nicméně to je v této třídě tiskáren víceméně standardem.

Canon Pixma TS8320: Povedená inkoustová tiskárna s podporou hlasových asistentů

Canon Pixma TS8320 je povedená inkoustová tiskárna, která vynikne hlavně v domácím prostředí. V něm nabídne velmi dobrou mobilní konektivitu včetně podpory všemožných hlasových asistentů, docela kompaktní rozměry, povedený ovládací panel, dobrou vstupní kapacitu a v neposlední řadě i elegantní design. Co se týče nedostatků, tak ten hlavní vidíme v absenci automatického podavače, který by poměrně výrazně usnadnil kopírování či skenování více dokumentů zároveň.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS8320: Povedená inkoustová tiskárna s podporou hlasových asistentů


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.