Přeposlat Lexmark C3224dw: Barevná laserová tiskárna do domácnosti i menší kanceláře

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark C3224dw: Barevná laserová tiskárna do domácnosti i menší kanceláře

30.10.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Lexmark C3224dw je jednoduchá, základní a vcelku levná laserová tiskárna, kterou výrobce cílí na domácnosti či menší pracovní skupiny nebo malé kanceláře. Kromě vysoké výtěžnosti tento model nabídne také jednoduché používání či vysokou úroveň bezpečnosti.

Lexmark C3224dw: Barevná laserová tiskárna do domácnosti i menší kanceláře

Lexmark C3224dw je klasická, jednoúčelová barevná tiskárna, která umí pouze tisknout, takže pokud potřebujete i kopírovat nebo skenovat, tento model pro vás nebude ideální a budete se muset podívat jinde. Je to základní tiskárna a takový vstup mezi barevné laserové modely, přičemž kromě klasického tisku z počítače tento model podporuje také mobilní tisk, bez kterého by to v dnešní době nešlo. Mobilní podpora je taková normální a určitě nepatří k nejsilnějším stránkám tohoto modelu, takže třeba rozhraní WiFi Direct či NFC bohužel úplně schází. Chybí také Google Cloud Print, takže jediné prvky mobilního tisku jsou Apple AirPrint, Mopria certifikace pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem a mobilní aplikace Lexmark Mobile Print. Ta je k dispozici zdarma pro telefony s iOS i Androidem a umožňuje třeba tisk nebo skenování přes mobil či vzdálené nastavení. Mobilní tisk tedy možný je, ale schopnosti této tiskárny jsou v tomto ohledu víceméně spíše základní a to ostatně platí také pro ovládací panel. Ten je opravdu velmi jednoduchý a skládá se z dvouřádkového monochromatického displeje, navigačního tlačítka s potvrzovacím středem a třech doprovodných tlačítek. Jednodušeji už to opravdu nešlo a velmi přímočaré je i uživatelské rozhraní, takže s nastavením a ovládáním nejsou žádné velké potíže.

Lexmark C3224dw: Barevná laserová tiskárna do domácnosti i kanceláře

Kromě ovládacího panelu je možné tiskárnu ovládat, nastavovat a spravovat i pomocí povedeného webového rozhraní, které se používá opravdu velmi příjemně a klidně se vsadíme, že ho budou majitelé využívat častěji než hlavní panel. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 411.2 x 394.1 x 243.7 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 16.1 kg, takže je to takový standardně velký i těžký model, se kterým bude možné sdílet víceméně jakýkoliv pracovní stůl. V této kategorii se dají najít kompaktnější, ale na druhou stranu i robustnější tiskárny. Vstupní kapacita čítá 251 listů papíru a je rozdělena mezi 250 listů v hlavním zásobníku a 1 list v podavači, který je umístěný hned nad hlavním zásobníkem. Výstupní zásobník pak zvládne pojmout maximálně 100 listů papíru a ten je umístěný na vrcholu tiskárny. Jednou z velkých předností této tiskárny je vysoká měsíční výtěžnost, a to jak ta maximální čítající 30 000 výtisků, tak výrobcem doporučené maximum, které je 1 500 výtisků. To opravdu není špatné a odpovídá to konkurenčním tiskárnám v podobě modelů Brother HL-L3270CDW a Canon LBP622Cdw. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, vestavěný WiFi přijímač a neschází ani port Ethernet.

Lexmark C3224dw: Barevná laserová tiskárna do domácnosti i kanceláře

Výrobce nezapomněl ani na automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je věc, který by u tohoto typu tiskárny určitě scházet neměla. Uvedení do provozu je velmi snadný a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, naplnění zásobníku papírem, zapojení nezbytné kabeláže a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je také CD s ovladači a doprovodným softwarem, přičemž minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máty ty nejnovější. Co se týče operačních systémů, tak Lexmark C3224dw si poradí s drtivou většinou aktuálně rozšířených systémů a víceméně podporuje všechny hlavní typy Windows. Kromě Windows 7, 8 a 10 umí pracovat také s pracovními Windows Server ve verzi 2016, a co se týče produktů od Apple, tak zde je podpora poskytována pouze prostřednictvím AirPrint a AirScan. Výrobce pak nezapomněl ani na uživatele systémů Linux, Citrix a Novell, takže variabilita je v tomto ohledu poměrně slušná. Jedna z největších předností této tiskárny je vysoká úroveň zabezpečení a velmi dobré možnosti co do nastavení. Je možné nastavit přístup k různým funkcím, třeba k barevnému tisku a toto nastavení je možné provést na úrovni skupiny, uživatele nebo IP adresy.

Lexmark C3224dw: Barevná laserová tiskárna do domácnosti i kanceláře

Samozřejmě je možné zašifrovat dokumenty vložené do paměti tiskárny pomocí PIN kódu (maximum je 10 kódů), tiskárna umí uchovávat kopie všech vytištěných dokumentů a je možné nastavit také omezení přístupu po několika chybných zadání PIN kódu. Rychlost tisku se vesměs řadí do průměru, a stejně jako většina ostatních tiskáren od Lexmarku, i tato je v základu nastavena na oboustranný tisk. Přímo výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost 24 stránek za minutu (ppm) pro jednostranný a 13 ppm pro oboustranný tisk, přičemž v reálném světě tiskárna tyto hodnoty dokonce mírně překračuje a zvládá tisknout rychlostí 25.4, respektive 14.4 ppm. Kvalita tisku je lehce nadprůměrná a nejlépe je na tom, dle očekávání, tisk textu. Tiskárna produkuje velmi ostrá písmena, takže čitelnost je bezproblémová i při použití opravdu malého fontu okolo 4 bodů a výsledky jsou použitelné i pro náročnější pracovní nasazení. Kvalita tisku grafiky je slušná, tiskárna si poradila i s tenkými linkami, avšak barevné podání není u všech odstínů ideální a některé byly až příliš tmavé. To se pak přeneslo i do tisku fotografií, které sice nabízí dobré detaily i ostrost, ale barevné podání má k dokonalosti daleko. Provozní náklady jsou relativně vysoké, avšak to je v této třídě víceméně normální a uživatel s tím tak nějak musí počítat.

Lexmark C3224dw: Barevná laserová tiskárna do domácnosti i kanceláře

Lexmark C3224dw je povedená laserová tiskárna, která boduje hlavně co do bezpečnosti, měsíční výtěžnosti a pořizovací ceny, která je poměrně přijatelná (na našem trhu tento model stojí od zhruba 3 500 Kč s DPH). Potěší i velmi dobrá kvalita tisku textu a jednoduché ovládání. Co se týče nedostatků, tak největší vidíme v absenci rozhraní WiFi Direct i NFC, přičemž úplně ideální není ani barevné podání při tisku grafiky a fotografií. Zmínit bychom měli i vyšší provozní náklady, ale to je v této třídě víceméně normální.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark C3224dw: Barevná laserová tiskárna do domácnosti i menší kanceláře


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.