HP


Přeposlat HP Color Laser MFP 179fnw: Základní laserová multifunkce kompaktních rozměrů

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Color Laser MFP 179fnw: Základní laserová multifunkce kompaktních rozměrů

16.10.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

HP Color Laser MFP 179fnw je relativně levná laserová tiskárna, která spadá do základní kategorie a nabídne v první řadě velmi příjemné rozměry i nízkou hmotnost. Pojďme si ji tedy proklepnout trochu podrobněji a podívat se, v čem je dobrá a v čem naopak horší.

HP Color Laser MFP 179fnw: Základní laserová multifunkce kompaktních rozměrů

Výrobce touto laserovou multifunkční tiskárnou cílí na domácnosti a menší pracovní skupiny, přičemž kromě tisku zvládne také kopírovat, skenovat a je vybavena i jednotkou faxu. Přímo výrobce ji označuje jako nejmenší tiskárnu ve své kategorii a vzhledem k rozměrům čítajícím 405.8 x 362.9 x 344.1 mm tomu není důvod nevěřit. Je to opravdu příjemně kompaktní kousek, k jehož uložení není nutné mít nějak enormně velký pracovní stůl a vejde se i na menší stoly. Ani hmotnost čítající 14 kg není extrémně vysoká a manipulace je tedy jednoduchá i pro jednoho člověka. Co do rozměrů a hmotnosti si tedy u tohoto modelu není vůbec na co stěžovat a platí to také pro mobilní tisk, což je další věc, ve které tato tiskárna vyniká a platí ve své třídě k tomu nejlepšímu. Hlavním prvkem mobilního připojení je klasické rozhraní WiFi Direct, které se stará o přímé spojení s mobilním telefonem a tiskárnou a pochopitelně neschází ani podpora protokolů třetích stran. Tento model zvládá jak Apple AirPrint, tak Google Cloud Print a disponuje také Mopria certifikací pro pohodlný tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android. Neschází podpora ani mobilní aplikace HP Smart App, která umožňuje třeba skenování do tiskárny pomocí mobilního telefonu či různá nastavení.

HP Color Laser MFP 179fnw: Základní laserová multifunkce kompaktních rozměrů

Jeden z posledních trendů mezi tiskárnami je ovládání pomocí hlasu a tímto prvkem je vybavený i model HP Color Laser MFP 179fnw, přičemž výrobce toto hlasové ovládání označuje Voice-Activated Printing. Umí spolupracovat s těmi nejvíce rozšířenými asistenty, tedy s Amazon Alexa, Google Assistant a Microsoft Cortana, přičemž si poradí i s mobilními Apple Siri či Samsung Bixby. Ovládací panel této tiskárny je vyvedený v takovém lehce staromódním stylu a na nějaké velké dotykové displeje můžete rovnou zapomenout, zde je všechno klasika. Displej je nedotykový, monochromatický a je pouze dvouřádkový a je obklopený klasickými tlačítky, přičemž neschází ani alfanumerická klávesnice. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, přímočaré a přejde rychle do krve, takže s nastavením a ovládáním nejsou vůbec žádné obtíže a všechno je hezky intuitivní.  Na druhou stranu, modernější pojetí s barevným dotykovým displejem bychom určitě uvítali, protože tento styl bývá na ovládání ještě příjemnější a snazší. Vstupní kapacita této tiskárny je 150 listů papíru a výstupní zásobník zvládne pojmout 50 listů, což není žádná velká sláva a obě tyto hodnoty jsou spíše podprůměrné.

HP Color Laser MFP 179fnw: Základní laserová multifunkce kompaktních rozměrů

Maximální měsíční výtěžnost této tiskárny je 20000 výtisků a to není vůbec špatné, ale výrobcem doporučené maximum 100 až 500 výtisků už je podstatně horší a v této třídě není problém najít tiskárny s vyšší doporučenou výtěžností. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a WiFi přijímač s již zmíněným rozhraním WiFi Direct. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě bohužel schází a při oboustranném tisku bude nutné přetáčet papír ručně. Automatický podavač (ADF) ve výbavě je a zvládne pojmout 40 dokumentů, ačkoliv oboustranný není a opět tak bude nutné při skenování, kopírování či faxování více oboustranných dokumentů ruční obracení, což není zrovna dvakrát pohodlné. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadné, stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máty ty aktuální.

HP Color Laser MFP 179fnw: Základní laserová multifunkce kompaktních rozměrů

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti, která je poměrně slušná a víceméně se dá srovnat s obdobně zařazenou konkurencí. Výrobce na svých stránkách uvádí 19 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 4 ppm pro barevný tisk, přičemž obou těchto hodnot jde dosáhnout i v reálném světě. Tisk kombinovaného obsahu už je pochopitelně pomalejší a při tisku z Excelu, Adobe Acrobatu a PowerPointu pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 5.3 ppm. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se pak dočkáte za solidních 27 sekund. Kvalita tisku je na průměrné úrovni, přičemž text je na tom nejlépe a jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití opravdu malého fontu okolo 4 bodů. Tisk grafiky je pouze průměrný a výsledky čas od času vykazovaly mírné nedostatky, třeba občasné páskování, ne úplně stabilní barvy při jednolitém pozadí či tečkované pozadí. Kvalita tisku fotografií je pak víceméně standardní a nějaké zázraky v tomto ohledu čekat určitě nelze. Provozní náklady jsou dle očekávání vysoké a platí dokonce za jedny z nejvyšších v této třídě, ale s tím musí majitel při koupi levné laserové tiskárny tak nějak počítat.

HP Color Laser MFP 179fnw: Základní laserová multifunkce kompaktních rozměrů

HP Color Laser MFP 179fnw je slušná laserová tiskárna, jejíž hlavní předností jsou určitě kompaktní rozměry a příjemná hmotnost. Kromě toho nabídne i velmi dobrou podporu mobilního tisku, obstojnou rychlost a poměrně nízkou cenu, která čítá 225 dolarů (cca 5 260 Kč bez DPH). Co se týče nedostatků, tak ty největší vidíme v absenci automatického duplexeru i duplexního automatického podavače a nízké maximální měsíční výtěžnosti udávané výrobcem. Provozní náklady jsou vysoké, ale s tím se v této třídě musí počítat.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Color Laser MFP 179fnw: Základní laserová multifunkce kompaktních rozměrů


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.