Přeposlat Epson WorkForce WF-110: Mobilní tiskárna jako stvořená na cesty

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce WF-110: Mobilní tiskárna jako stvořená na cesty

09.10.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu WorkForce WF-110 od společnosti Epson, která spadá do kategorie mobilních bezdrátových tiskáren. Majitel ji tak bude moct využít jak v kanceláři připojenou k PC, tak na cestách, připojenou bezdrátově k notebooku mobilnímu telefonu nebo třeba tabletu.

Epson WorkForce WF-110: Mobilní tiskárna jako stvořená na cesty

Výrobce tímto modelem cílí hlavně do pracovní sféry a tento model tedy spadá do kategorie business tiskáren. Jedná se o jednoúčelovou barevnou inkoustovou tiskárnu příjemně kompaktních rozměrů, jejíž hlavní devízou je právě ona velikost a možnost snadného přenášení. Majitel si tedy tuto tiskárnu může vzít klidně s sebou na služební cestu, moc místa v zavazadle nezabere a při nějaké prezentaci u potencionálního zákazníka může snadno a efektivně vytisknout co bude třeba. Tento kousek je přímým nástupcem modelu WF-100 z roku 2015 a ze začátku si proklepneme jeho design. Ten je vyvedený ve velmi jednoduchém stylu a tiskárna je v zavřeném stavu typickým kvádrem, přičemž po otevření přední části na uživatele vykoukne maličký ovládací panel. Ten se skládá z barevného displeje o úhlopříčce 1.4 palce, který je doplněný o čtyřsměrové navigační tlačítko s potvrzovacím středem, tlačítko pro zapnutí / vypnutí tiskárny a tlačítko pro zrušení tisku. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, přejde rychle do krve a s nastavením a používáním této tiskárny nejsou vůbec žádné problémy. Co se týče již několikrát zmíněné velikosti, tak kompletní rozměry tohoto modelu jsou 309.8 x 154.9 x 60.9 mm (v uzavřeném stavu), takže je to opravdu velmi kompaktní kousek, který v zavazadle moc místa nezabere a můžete s ním velmi pohodlně sdílet i opravdu maličký pracovní stůl.

Epson WorkForce WF-110: Mobilní tiskárna jako stvořená na cesty

Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 1.58 kg, takže každodenní manipulace bude velmi snadná a víceméně bezproblémová. Co do rozměrů a hmotnosti je na tom tento model úplně stejně jako jeho předchůdce a je o něco menší a lehčí než jeho hlavní konkurent v podobě modelu OfficeJet 200 od HP. Tato tiskárna umí tisknout jak z klasického počítače, tak z mobilního telefonu či tabletu a o přímou komunikaci s touto technikou se stará klasické rozhraní WiFi Direct. Kromě toho podporuje tiskárna také Apple AirPrint, Google Cloud Print, Mopria Print Service a umí tisknout i z přístrojů se systémem Fire OS. Využít lze pochopitelně i aplikaci Epson Connect, která obsahuje šest samostatných modulů (Epson Email Print, Remote Print, Print and Scan, Photo Scan, Scan to Cloud a iPrint) a tiskárna si poradí také s tiskem z online datových úložišť, jako jsou například Box, Google Drive nebo Microsoft One Drive. Ani to ale není všechno a zmínit bychom určitě měli i schopnost tisku z paměťových karet různých typů, takže možnosti co do zdrojů tisku jsou opravdu výborné. Tato tiskárna je v první řadě kompletně bezdrátová, což znamená, že umí tisknout i bez připojení do elektrické sítě a k tomu využívá vestavěnou baterii typu Lithium-ion.

Epson WorkForce WF-110: Mobilní tiskárna jako stvořená na cesty

Baterii je možné nabít pomocí AC adaptéru, který je součástí balení, nebo pomocí USB portu z počítače, přičemž tiskárna může pracovat pochopitelně také čistě na napájení ze sítě, kdy se baterie nevyužívá. Na jedno nabití zvládne tiskárna vytisknout 100 monochromatických nebo 50 barevných výtisků a doba nabíjení akumulátoru se liší podle typu nabíjení. Z elektrické sítě trvá plné nabití 2.5 hodinky a přes USB port z počítače už je to hodin 10, takže to je spíše taková nouzovka. U kompaktní, mobilní tiskárny lze co do vstupní kapacity papíru očekávat spíše skromnější hodnoty a platí to i pro tento model, jehož maximální vstupní kapacita je 20 listů papíru nebo 5 listů fotopapíru. Konkurenční HP OfficeJet 200 je na tom v tomto ohledu přece jenom o trochu lépe a nabídne vstupní kapacitu 50 listů papíru, čímž omlouvá své ne tak kompaktní rozměry. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadný úkon, který moc času nezabere a pro propojení s počítačem nebo telefonem, naplnění zásobníku papírem a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. S tiskárnou dostanete doprovodný software a také ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější.

Epson WorkForce WF-110: Mobilní tiskárna jako stvořená na cesty

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není zrovna silnou stránkou tohoto modelu a klasický text bez úprav zvládne průměrnou rychlostí 5.2 stránky za minutu (ppm), což je o 1.5 ppm horší než to, co na svých stránkách uvádí přímo výrobce. Tisk kombinovaného obsahu (Excel, PowerPoint a PDF) probíhal rychlostí 1.9 ppm a jedné fotografie o rozměrech 4 x 6 palce se dočkáte po 1 minutě a 20 sekundách, přičemž obě tyto hodnoty jsou velmi podprůměrné. Většina konkurenčních tiskáren je na tom v tomto ohledu lépe. Kvalita tisku je ale naštěstí podstatně lepší než jeho rychlost a v celkovém pohledu ji můžeme označit jako nadprůměrnou. Text je příjemně ostrý, čistý a velmi dobře čitelný i při použití malého fontu, přičemž tiskárna nezklamala ani co do tisku grafiky. Kvalita tisku fotografií je také nadprůměrná, výsledky disponují skvělou ostrostí, dobrým podáním barev a spoustou detailů. Provozní náklady jsou vysoké (částečně i proto, že Epson k tomuto modelu nenabízí náplně s větší kapacitou), nicméně to není u mobilních inkoustových tiskáren nic výjimečného a majitel s tím zkrátka bude muset počítat.

Epson WorkForce WF-110: Mobilní tiskárna jako stvořená na cesty

Pokud hledáte tiskárnu, která vám při služebních cestách nabídne vysokou kvalitu tisku, tady jste na správné adrese. Tento model lze vozit všude s sebou a tisknout třeba při nějakém meetingu propagační či jiné materiály pro své potencionální zákazníky. Hlavní přednosti Epsonu WorkForce WF-110 jsou tedy kompaktní rozměry a nízká hmotnost, kvalitní tisk a také rozsáhlé možnosti co do alternativních zdrojů tisku. Co se týče nevýhod, tak ty největší jsou nízká vstupní kapacita, vysoké provozní náklady, pomalý tisk a také absence automatického duplexeru, takže při tisku na obě stránky budete muset papír překlápět manuálně.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce WF-110: Mobilní tiskárna jako stvořená na cesty


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.