Přeposlat Brother MFC-J5845DW: Multifunkce s velmi levným provozem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J5845DW: Multifunkce s velmi levným provozem

02.10.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Brother MFC-J5845DW, na kterou se dnes trochu podrobněji podíváme, spadá do třídy modelů určených pro použití ve středně velkých kancelářích či pracovních skupinách. Tento kousek nabídne jak kvalitní tisk, tak příjemné provozní náklady, ačkoliv by se našlo i několik nedostatků.

Brother MFC-J5845DW: Multifunkce s velmi levným provozem

Brother MFC-J5845DW je typická inkoustová multifunkce, kterou výrobce cílí v první řadě na kanceláře a tomu odpovídají i její schopnosti. Kromě tisku, kopírování a skenování umí také faxovat, což je právě prvek, který najde uplatnění v první řadě v kanceláři. Výrobce se pochopitelně zaměřil také na mobilní a online tisk a osadil tuto tiskárnu víceméně klasickou soustavou odpovídajících prvků. O přímou komunikaci s mobilním telefonem či tabletem se stará rozhraní WiFi Direct, přičemž tiskárna si pochopitelně poradí i s protokoly třetích stran, takže podporuje Apple AirPrint i Google Cloud Print. Disponuje také Mopria certifikací pro snadný tisk z mobilních telefonů se systémem Android a podporuje aplikaci Brother iPrint&Scan, která umožňuje přístup ke cloudovým službám výrobce. Díky této aplikaci získáte přístup k modulům Office Print, Scan to Office, Cloud Secure Print a Easy Scan to E-mail a zmínit bychom měli také schopnost tisknout přímo z cloudu, přičemž tiskárna si poradí s personálními i pracovními verzemi populárních služeb Box, Dropbox, Evernote, Google Drive, OneDrive a OneNote. Je toho tedy opravdu hodně a co do mobilního a online tisku není tomuto modelu víceméně co vytknout.

Brother MFC-J5845DW: Multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 546.1 x 436.8 x 309.8 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 17.5 kg, takže je to taková středně velká i těžká tiskárna, která už bude chtít k pohodlnému usazení spíše větší stůl. Velkou pochvalu si zaslouží povedený ovládací panel, který je vyvedený v typickém duchu tiskáren Brother a obsahuje tedy barevný dotykový displej o úhlopříčce 3,7 palce doplněný o numerickou klávesnici a několik funkčních tlačítek. Uživatelské rozhraní je jednoduché, přejde rychle do krve a systém ovládání je velmi intuitivní, takže přejde rychle do krve. Hlavní ovládací panel není jediný dostupný systém ovládání, a stejně jako většinu dnešních moderních tiskáren, i tuto lze spravovat a nastavovat přes webové rozhraní v počítači, což je velmi praktické a nesmírně pohodlné. Vstupní kapacita tohoto modelu čítá 350 listů papíru a je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 100 listů ve víceúčelovém zásobníku, který je umístěný v zadní části šasi. Co se týče vytížení, tak měsíční maximum je 30 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučená výtěžnost čítá 2000 výtisků za měsíc. To jsou v této třídě víceméně standardní hodnoty. Stejně jako většina tiskáren orientovaných na kanceláře a pracovní prostředí, i tato je vybavena automatickým podavačem a ten zvládne pojmout maximálně 50 dokumentů.

Brother MFC-J5845DW: Multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

Podavač ale bohužel není oboustranný, takže při kopírování, skenování či faxování více oboustranných dokumentů zároveň budete muset obracet listy manuálně. Výbava pak obsahuje také automatický duplexer pro oboustranný tisk, což samozřejmě nemůže u žádné kancelářské tiskárny chybět. Konektivní výbava zahrnuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a vestavěný WiFi přijímač s technologií WiFi Direct. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadné, stačí najít vhodné místo na stole či nějaké lavici, zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete i ovladače a doprovodný software, nicméně alespoň u ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje klasická Windows (7, 8 / 8.1 a 10), pracovní Windows Server (2008, 2012 a 2016) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (v10.11.6/10.12.x/10.13.x). V oblasti rychlosti tisku výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost 22 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 20 ppm pro barevný tisk, tedy poměrně slušné hodnoty.

Brother MFC-J5845DW: Multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

A těchto hodnot jde takřka dosáhnout i v reálném světě, tiskárna zvládla 12 stránkový textový dokument ve Wordu vytisknout rychlostí 20.6 ppm, což je velmi blízko tomu, co uvádí Brother a slušná je i rychlost kombinovaného tisku, která se pohybovala okolo 12.6 ppm. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce se pak dočkáte za skvělých 10 sekund, což je vskutku výtečná hodnota patřící v této třídě k tomu nejlepšímu. Kvalita tisku je pak výborná a to platí jak pro text, tak pro grafiku a také pro fotografie. Text je bez problémů i při použití malého fontu, jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá a čitelnost je za všech okolností skvělá. To ostatně platí také o grafice a celkově jsou výsledky z této tiskárny naprosto bez problémů použitelné i pro náročnější pracovní nasazení. Barevné fotografie jsou víceméně bez výhrad, všechno je ostré, detailní a podání barev výborné. Zmínit musíme také nízké provozní náklady, které patří v této třídě k těm nejnižším a už při koupi dostanete spolu s tiskárnou opravdu slušnou zásobu inkoustu. Když si pořídíte specifikaci INKvestment Tank XL, náplně přibalené k tiskárně by měly stačit na až 300 výtisků měsíčně po dobu dvou let (celkově tedy 7200 výtisků).

Brother MFC-J5845DW: Multifunkce s velmi nízkými provozními náklady

Brother MFC-J5845DW je výborná inkoustová multifunkce, která je určena hlavně do kanceláří a v tomto prostředí opravdu vyniká. Nabídne kombinaci rychlého tisku, skvělé kvality, dobré konektivity a pochválit musíme i nízké provozní náklady, což je v této kategorii samozřejmě velmi důležité. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byl by to fakt, že jeho automatický podavač není oboustranný a zamrzí i to, že tiskárna neumí skenovat a ani kopírovat dokumenty velkého formátu.

Zdroj: YouTube

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J5845DW: Multifunkce s velmi levným provozem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.