Přeposlat Canon Pixma G6020 MegaTank: V hlavní roli nízké provozní náklady

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma G6020 MegaTank: V hlavní roli nízké provozní náklady

25.09.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti Canon, a to model s označením Pixma G6020 MegaTank. Tento kousek vyniká hlavně co do kvality tisku a potěší také velmi nízkými provozními náklady.

Canon Pixma G6020 MegaTank: V hlavní roli nízké provozní náklady

Tato barevná inkoustová multifunkce spadá do kategorie 3v1, takže umí tisknout, kopírovat a také skenovat. Jednotka faxu v tomto případě ve výbavě schází, takže úplně ideální model do náročnějších kanceláří to určitě není, ačkoliv v menších kancelářích či pracovních skupinách odvede svou práci skvěle. Je to dobrá tiskárna také pro domácí použití a pro každého, kdo rád tiskne fotografie a vyžaduje v tomto ohledu perfektní výsledky. Kromě klasického tisku z počítače si tento model pochopitelně poradí i s mobilním a online tiskem, bez kterého by to v dnešní době ani v nejmenším nešlo. Hlavní komunikaci s mobilním telefonem či tabletem zastřešuje rozhraní WiFi Direct a pochopitelně neschází ani podpora protokolu Apple AirPrint a certifikace Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Tiskárna si dále poradí i s Google Cloud Print, Pixma Cloud Print a mobilní aplikací Canon Print, která je k dispozici pro operační systémy Android, iOS, Windows Mobile a dokonce i pro Fire OS od Amazonu. Možnost tisku z a skenování do USB flash disku sice bohužel schází, ale tiskárna je vybavena rozhraním PictBridge, takže umí přímý tisk fotografií z fotoaparátu a  zvládá to také bezdrátově, přes Wireless PictBridge.

Canon Pixma G6020 MegaTank: V hlavní roli nízké provozní náklady

V oblasti konektivity si tedy není víceméně na co stěžovat a dostanete všechno, co se v dnešní době aktuálně využívá. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 403.8 x 370.8 x 195 mm a hmotnost se pohybuje okolo 8 kg, takže je to takový středně velký model, s jehož uložením nejsou žádné zásadnější potíže a s tiskárnou není problém sdílet víceméně jakýkoliv standardní pracovní stůl. Design moc řešit nemusíme, ten je takový obyčejný, ale na chvíli se zastavíme u ovládacího panelu, který na první pohled vypadá jako u tiskárny deset let staré. Na přední straně se nachází maličký monochromatický displej se třemi řádky doplněný o několik klasických tlačítek, včetně dvou určených pro pohyb v menu. Neschází ani několik informačních LED diod a uživatelské rozhraní je sice přímočaré a přejde rychle do krve, ale modernější ovládací panel bychom určitě uvítali. Tento působí v porovnání s konkurencí až archaicky. Maximální kapacita této tiskárny je 350 listů papíru a ta je rozdělena mezi 250 listů v hlavním, předním zásobníku a 100 listů v zásobníku zadním. Ten může pojmout, kromě klasického papíru, také 20 listů fotopapíru o rozměru 4x6 palce nebo 10 listů většího fotopapíru 5x7 palce.

Canon Pixma G6020 MegaTank: V hlavní roli nízké provozní náklady

Maximální měsíční výtěžnost této tiskárny je 5000 výtisků, nicméně výrobcem doporučené maximum je neznámé a tento údaj Canon nikde nezmiňuje. Výbava zahrnuje vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct, USB port, rozhraní Ethernet a tiskárna je osazena také automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk. Bohužel ale schází automatický podavač (ADF), takže případné kopírování nebo skenování více dokumentů bude zdlouhavé a ne zrovna dvakrát pohodlné. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení nezbytné kabeláže, naplnění zásobníku papírem a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje většinu těch dnes běžně používaných, takže klasická Windows 7, 8 / 8.1 a 10 a pochopitelně i Mac OS X od Applu (v10.10.5 – v10.14). Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která spadá víceméně ve všech ohledech do takového normálního průměru.

Canon Pixma G6020 MegaTank: V hlavní roli nízké provozní náklady

Přímo výrobce na svých stránkách uvádí 13 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 6.8 ppm pro barevný tisk, což v obou případech platí pro jednostranný tisk. V reálném světě je rychlost víceméně stejná a klasický text bez úprav zvládla tiskárna průměrnou rychlostí 12.7 ppm. Kombinovaný tisk textu, grafiky a různých grafů znamenal rychlost 4.3 ppm a jednu fotografii o velikosti 4x6 palce zvládla tiskárna za slušných 35 sekund. Kvalita tisku je pak výborná a nejvíc vyniká tisk fotografií, které nabízí opravdu perfektní podání barev, jsou velmi detailní a příkladně ostré. Výsledky jsou stejné nebo i lepší než to, co dostanete při vyvolání v profesionálním fotolabu. Také tisk textu je nadprůměrný, jednotlivá písmenka jsou příkladně ostrá a čitelnost je bez problémů i při použití malého fontu. Kvalita tisku grafiky pak lehce zaostává a občas si šlo všimnout mírných nedostatků v podobě občasných pásků na tmavém pozadí, nicméně celkově jsou výsledky opět nadprůměrné a použitelné i pro náročnější pracovní nasazení. Jedním z hlavních trumfů tohoto modelu jsou nesmírně nízké provozní náklady, které patří v této třídě k tomu nejlepšímu a přímo s tiskárnou dostanete náplně na vytištění 18000 monochromatických stránek nebo 7700 barevných.

Canon Pixma G6020 MegaTank: V hlavní roli nízké provozní náklady

Canon Pixma G6020 MegaTank je velmi povedená inkoustová multifunkce, která potěší hlavně milovníky tisku fotografií. Ty totiž zvládá opravdu excelentně, přičemž také kvalita tisku textu a grafiky patří do nadprůměru. Dále musíme pochválit nízké provozní náklady, dobrou zásobu inkoustu v balení a také rozsáhlou podporu v oblasti mobilního tisku. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byl by to archaický ovládací panel a absence automatického podavače.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma G6020 MegaTank: V hlavní roli nízké provozní náklady


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.