Přeposlat Epson EcoTank ET-M2170: Kompaktní inkoustová multifunkce s levným provozem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson EcoTank ET-M2170: Kompaktní inkoustová multifunkce s levným provozem

18.09.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na tiskárnu od společnosti Epson, a to na model s označením EcoTank ET-M2170. Tento kousek zaujme jak perfektní kvalitou tisku, tak relativně nízkými provozními náklady a v neposlední řadě i kompaktními rozměry.

Epson EcoTank ET-M2170: Kompaktní inkoustová multifunkce s levným provozem

Epson EcoTank ET-M2170 je monochromatická inkoustová tiskárna typu 3v1, takže umí tisknout, kopírovat a skenovat. Jednotka faxu ve výbavě tohoto modelu schází a úplně ideální tiskárna do kanceláří a prostředí, kde se fax používá, to tedy určitě není. Dalo by se říct, že je to taková lehce okleštěná verze vlajkové tiskárny výrobce v této kategorii, modelu ET-M3170 a hned ze začátku si proklepneme mobilní a online tisk. Ten je v dnešní době velmi důležitý a v tomto ohledu si není u této tiskárny prakticky na co stěžovat, protože podpora mobilního tisku je výborná. O hlavní komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem či tabletem se stará klasické rozhraní WiFi Direct a tiskárna podporuje také protokoly třetích stran, takže Apple AirPrint a Google Cloud Print. Pochopitelně si pak poradí i s aplikací Epson Connect, což jsou různé utility pro tisk, kopírování a skenování. Součástí toho balíčku je třeba mobilní aplikace iPrint pro telefony s iOS a Androidem, funkce tisku z emailu nebo vzdálený tisk, takže všechny důležité věci a schází vlastně pouze schopnost tisknout z nebo skenovat do USB flash disku. To je určitě škoda, protože se jedná o praktickou a v jakémkoliv prostředí dobře využitelnou vlastnost.

Epson EcoTank ET-M2170: Kompaktní inkoustová multifunkce s levným provozem

Kompletní rozměry této tiskárny jsou 375‎ x 347 x 302 mm, takže je to vcelku kompaktní kousek, pro jehož uložení postačí víceméně jakýkoliv standardní pracovní stůl. Ani hmotnost čítající 6.4 kg není přehnaně vysoká a ve své třídě se tedy jedná o jednu z nejkompaktnějších a nejlehčích tiskáren. Ovládací panel je umístěný na přední straně a skládá se z barevného nedotykového displeje, který je poměrně malý a tento displej je doplněný o čtyři směrová a několik dalších doprovodných tlačítek. Uživatelské rozhraní je poměrně jednoduché a přejde rychle do krve, takže s ovládáním žádné zásadní problémy nejsou, nicméně většina uživatelů bude tiskárnu zcela jistě ovládat a spravovat spíše přes webové rozhraní, což je praktičtější i příjemnější. Vstupní kapacita tohoto modelu je 250 listů papíru a výstupní zásobník pak zvládne pojmout 100 výtisků, což jsou v obou případech víceméně standardní a průměrné hodnoty. To ostatně platí i pro maximální měsíční výtěžnost čítající 20 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 1500 výtisků. To opravdu není žádná velká sláva a v této kategorii není problém najít konkurenční tiskárny, které mají vyšší měsíční doporučení.

Epson EcoTank ET-M2170: Kompaktní inkoustová multifunkce s levným provozem

Konektivní výbava je klasická a zahrnuje USB konektor, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a neschází ani port Ethernet. Tiskárna je vybavena i automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk, který v této třídě nesmí chybět, co už ale bohužel schází, je automatický podavač (ADF). To je v této kategorii výrazný nedostatek a znamená, že při kopírování nebo skenování více dokumentů zároveň je budete muset vkládat do tiskárny postupně, což samozřejmě není příjemné a je to zbytečně zdlouhavé. Absence ADF je u tohoto typu tiskárny zkrátka velké mínus. Uvedení do provozu je poměrně jednoduchý, rychlý úkon a po nalezení vhodného místa na stole, zapojení nezbytné kabeláže, naplnění zásobníku papírem a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také ovladače a doprovodný software, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje drtivou většinu dnes běžně používaných systémů, takže Windows 7, 8 a 10, pracovní Windows Server ve verzích 2008, 2012 a 2016 a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (10.6.8 a novější).

Epson EcoTank ET-M2170: Kompaktní inkoustová multifunkce s levným provozem

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, přičemž Epson v tomto ohledu zmiňuje jako maximum 20 stránek za minutu (ppm) pro klasický tisk textu s minimálními úpravami. Při jednoduchém tisku textu je rychlost v reálném světě opravdu oněch 20 ppm, což ale není žádná velká sláva a většina přímých konkurentů je rychlejších (o základních laserových tiskárnách nemluvě). Rychlost kombinovaného tisku, která byla 15.8 ppm, už je ale výrazně lepší a dá se zařadit do takového lepšího průměru. Kvalita tisku je naštěstí podstatně lepší než jeho rychlost a hlavně tisk textu je opravdu výborný. Jednotlivá písmena jsou naprosto bez problémů čitelná i při použití menšího fontu a tiskárna zvládá velmi dobře i grafiku, přičemž problémy neměla ani s tenkými linkami. Výsledky se tedy hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Pochvalu si pak zaslouží také fotografie, které nabídnou vysokou úroveň detailů, skvělou ostrost a v rámci monochromatických tiskáren patří určitě k tomu nejlepšímu. Provozní náklady jsou poměrně nízké a přímo v balení se nachází inkoust stačící na vytištění 6000 stránek, takže když budete dodržovat výrobcem doporučené maximum, vydrží náplň z výroby slušné 4 měsíce.

Epson EcoTank ET-M2170: Kompaktní inkoustová multifunkce s levným provozem

Epson EcoTank ET-M2170 je dobrá monochromatická multifunkce, která boduje hlavně co do kompaktních rozměrů, kvality tisku a nízkých provozních nákladů. Co se týče nedostatků, tak ten hlavní vidíme v absenci automatického podavače a nižšího měsíčního maxima doporučeného výrobcem. Rychlost tisku je průměrná a moc nepotěší ani vyšší cena, která se na našem trhu pohybuje okolo 8 500 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson EcoTank ET-M2170: Kompaktní inkoustová multifunkce s levným provozem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.