HP


Přeposlat HP Color Laser MFP 178nw: Levná a kompaktní laserová multifunkce

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP Color Laser MFP 178nw: Levná a kompaktní laserová multifunkce

04.09.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se podíváme na jednu z nejkompaktnějších tiskáren v kategorii základních laserových modelů. HP Color Laser MFP 178nw nabídne, kromě příjemných rozměrů, také dobrou mobilní konektivitu či příjemně nízkou pořizovací cenu.

HP Color Laser MFP 178nw: Levná a kompaktní laserová multifunkce

Tato barevná laserová tiskárna spadá do kategorie 3v1, což znamená, že umí tisknout, kopírovat a skenovat. Jedná se o takovou základní barevnou tiskárnu za poměrně nízkou cenu a absencí faxu dává výrobce jasně najevo, že tímto modelem cílí v první řadě na domácnosti nebo menší pracovní skupiny, kde není fax důležitý. Nezůstalo ale samozřejmě u obyčejného používání pouze s počítačem, to by byla nuda a taková obyčejná tiskárna by neměla šanci na úspěch. Bez mobilního a online tisku to zkrátka v dnešní době už nejde a v tomto ohledu je HP Color Laser MFP 178nw opravdu schopným kouskem. O přímou komunikaci s mobilním telefonem a tiskárnou se stará klasické rozhraní WiFi Direct a tiskárna podporuje i protokoly třetích stran, takže Apple AirPrint a Google Cloud Print. Ve výbavě pak neschází ani certifikace Mopria pro snadný tisk z telefonů s Androidem a samozřejmostí je i podpora aplikace HP Smart App. Ta je k dispozici pro telefony se systémy iOS a Android a napříč výrobci se jedná o jedenu z nejlepších aplikací pro mobilní tisk. V této oblasti si tedy není víceméně na co stěžovat a to ostatně platí také pro rozměry, protože HP Color Laser MFP 178nw patří mezi nejmenší tiskárny ve své třídě.

HP Color Laser MFP 178nw: Levná a kompaktní laserová multifunkce

Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 406.4 x 363.2 x 289.5 mm, takže s nalezením vhodného místa nejsou absolutně žádné problémy a s touto tiskárnou je možné sdílet i menši pracovní stůl. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 12.9 kg, což také není nic hrozného a manipulaci zvládne i jeden člověk. Design moc řešit nemusíme, před sebou máme typickou laserovou tiskárnu a víceméně jediným prvkem, který vzhled tohoto modelu trochu oživuje, je dvoubarevné provedení. Ovládací panel je vyvedený v tradičním, možná až trochu oldschoolovém duchu a skládá se z malého, monochromatického displeje, který je doplněný o několik doprovodných tlačítek. V jeho okolí najdeme třeba čtyřsměrový ovladač s potvrzovacím středem, tlačítko pro zrušení úkonu či dvě tlačítka pro jeho zahájení. Systém ovládání je poměrně jednoduchý, ale trochu modernější rozhraní více poplatné dnešní době bychom určitě uvítali. Na druhou stranu, stejně jako většina dnešních, moderních tiskáren, i tato jde ovládat a spravovat přes webové rozhraní, což je praktičtější a příjemnější než používat hlavní panel. Vstupní kapacita tohoto modelu je 150 listů papíru, přičemž kapacita je to konečná a rozšíření není možné.

HP Color Laser MFP 178nw: Levná a kompaktní laserová multifunkce

Výstupní zásobník zvládne pojmout 50 listů a maximální měsíční výtěžnost čítá 20 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 500 výtisků. Všechny tyto údaje, tedy jak vstup, výstup a měsíční výtěžnost, spadají víceméně do průměru. Konektivní výbava pak zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a neschází ani port Ethernet. Poměrně velkou slabinu vidíme v absenci automatického duplexeru, což znamená, že při oboustranném tisku budete muset dokumenty otáčet manuálně. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně snadný a nekomplikovaný úkon, který moc času nezabere a po nalezení vhodného místa na stole, naplnění zásobníku papírem, zapojení nezbytné kabeláže a prvním nastavení se budete moct pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete samozřejmě i doprovodný software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna podporuje jak klasická Windows (7, 8, 10), tak pracovní Windows Server (2008, 2012 a 2016) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X.

HP Color Laser MFP 178nw: Levná a kompaktní laserová multifunkce

Co se týče rychlosti tisku, tak dle výrobce tato tiskárna zvládne 19 stránek za minutu (ppm) v případě monochromatického a 4 ppm v případě barevného tisku. V reálném světě jsou výsledky víceméně stejné a 12 stránkový dokument z Wordu zvládla tiskárna vytisknout rychlostí 18.3 ppm. Při kombinovaném tisku textu, grafiky a fotografií pracoval tento model rychlostí 5.2 ppm, což jsou výkony spadající do průměru. Hlavní předností této tiskárny je výborná kvalita tisku textu a výsledky platí mezi základními laserovými tiskárnami k tomu nejlepšímu. Jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá a čitelnost je tak výborná i při použití opravdu malého fontu. Povedené jsou i barevné fotografie, výsledky jsou plné detailů, příjemně ostré a barevné podání je dobré. Tisk grafiky je pak o kousek horší a výsledné dokumenty čas od času vykazovaly páskování či horší podání barvy u jednobarevného pozadí. Pro použití v domácnosti či v rámci firmy jsou výsledky v pořádku, ale potencionálním zákazníkům bychom nějaké grafy či prezentace na této tiskárně asi netiskli. Provozní náklady jsou vyšší, což je u levných laserových tiskáren víceméně normální a u tohoto modelu platí za jedny z nejvyšších v rámci této kategorie.

HP Color Laser MFP 178nw: Levná a kompaktní laserová multifunkce

HP Color Laser MFP 178nw je základní barevnou laserovou multifunkční tiskárnou a nabídne hlavně kombinaci nízké pořizovací ceny, kompaktních rozměrů a velmi dobré mobilní konektivity. Pochválit pak musíme i kvalitní tisk textu a fotografií. Co se týče nevýhod, tak jedna z největších je určitě absence automatického duplexeru, nižší doporučená měsíční výtěžnost a ideální není ani kvalita tisku grafiky. Co se týče ceny, tak tento model jde na našem trhu sehnat za zhruba 5 400 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP Color Laser MFP 178nw: Levná a kompaktní laserová multifunkce


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.