Přeposlat Canon imageClass LBP622Cdw: Základní barevná laserová tiskárna kompaktních rozměrů

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon imageClass LBP622Cdw: Základní barevná laserová tiskárna kompaktních rozměrů

28.08.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Canon imageClass LBP622Cdw je základem výrobce v kategorii barevných laserových tiskáren a je tedy určena pro použití v domácnostech či menších pracovních skupinách nebo kancelářích. Nabídne kombinaci kompaktních rozměrů, kvalitního tisku a vcelku slušné výbavy, avšak bez několika málo nedostatků se samozřejmě neobešla.

Canon imageClass LBP622Cdw: Základní barevná laserová tiskárna kompaktních rozměrů

Tento model je klasická, jednoúčelová tiskárna, takže umí pouze tisknout a pokud tedy potřebujete i kopírovat nebo skenovat, budete se muset poohlédnout jinde. Jak jsme se již zmínili, je to základní model a takový vstup mezi barevné laserové tiskárny, takže jím výrobce cílí hlavně na domácnosti či nějaké menší kanceláře, kde není nějak extra velká výtěžnost. U klasického tisku z počítače ale samozřejmě nezůstalo, jenom s tím by si nevystačila ani opravdu základní tiskárna a tento model tedy podporuje i mobilní a online tisk. O přímou komunikaci s mobilním telefonem se stará klasické rozhraní WiFi Direct a tiskárna podporuje také protokoly třetích stran, takže Apple AirPrint, Google Cloud Print a neschází jí ani Mopria certifikace pro snadný tisk z mobilních telefonů se systémem Android. Zmínit bychom měli také podporu aplikace Canon Print Business, která je k dispozici pro systémy iOS i Android a pomocí této aplikace je možné tisknout z populárních cloudů Dropbox a Google Drive. To není špatné, ale podpora online tisku mohla být lepší a konkurenční tiskárny umí většinou tisknout z většího počtu cloudů (třeba Box, Evernote nebo Dropbox). Pochvalu si ale určitě zaslouží možnost tisku z USB flash disku, což je praktická a velmi dobře využitelná vlastnost.

Canon imageClass LBP622Cdw: Základní barevná laserová tiskárna kompaktních rozměrů

Co do designu máme před sebou víceméně typickou laserovou tiskárnu, takže ho moc řešit nebudeme, ale na chvíli se zastavíme u ovládacího panelu. Ten je na základní tiskárnu možná až moc komplexní a skládá se z pětiřádkového monochromatického displeje, který je doplněný o čtyřsměrové navigační tlačítko s potvrzovacím středem, několik dalších funkčních tlačítek a alfanumerickou klávesnici, přičemž na panelu se nachází také informační LEDky. Ovládací panel je svým stylem tak trochu ze staré školy, ale používá se poměrně příjemně a tiskárnu je možné nastavovat a spravovat také prostřednictvím vestavěného webového rozhraní s označením Remote UI Portal. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 436.8 x 424.1 x 292.1 mm, takže je to vcelku kompaktní tiskárna a sdílet s ní i menší pracovní stůl nebude žádný velký problém. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 15.9 kg. Zásobník zvládne pojmout 250 listů papíru, což je poměrně slušná hodnota patřící v této třídě k takovému lepšímu průměru a výstupní kapacita pak čítá 75 dokumentů. Maximální měsíční výtěžnost Canon na svých stránkách neuvádí, ale doporučené měsíční maximum je 2500 výtisků a to v této třídě opět spadá víceméně do průměru.

Canon imageClass LBP622Cdw: Základní barevná laserová tiskárna kompaktních rozměrů

Konektivní výbava je dobrá a obsahuje klasický USB port, rozhraní Ethernet a WiFi přijímač s již zmíněným rozhraním WiFi Direct. Ve výbavě pak neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, bez čehož se žádná moderní tiskárna neobejde. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně snadný a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa na stole, zapojení nezbytné kabeláže, naplnění zásobníku papírem a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Součástí balení je také doprovodný software a pochopitelně i ovladače, nicméně u těch bude určitě lepší stáhnout je přímo z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna umí pracovat pod klasickými Windows (7, 8 a 10), pod pracovními Windows Server (2012 – 2016) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, u které výrobce na svých stránkách uvádí maximum 22 stránek za minutu (ppm) pro základní tisk textu s minimálními úpravami. A výsledek v reálném světě se takřka shoduje s  tím, co uvádí výrobce a při tisku 12 stránkového dokumentu z Wordu pracovala tiskárna průměrnou rychlostí 21.9 ppm.

Canon imageClass LBP622Cdw: Základní barevná laserová tiskárna kompaktních rozměrů

To je vesměs takový průměr a v této kategorii není problém najít tiskárny, které jsou i poměrně výrazně rychlejší (třeba Brother HL-L8360CDW je o 11 ppm rychlejší). V oblasti kombinovaného tisku už je na tom ale tento model lépe a při tisku dokumentů z Acrobatu, Excelu a PowerPointu se rychlost pohybovala okolo 12.9 ppm, což už se dá naopak zařadit do takového lepšího nadprůměru. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce se pak dočkáte za 11 sekund. Kvalita tisku je pak takřka perfektní a tato tiskárna vyniká jak co do tisku textu, tak grafiky a produkuje i skvělé fotografie. U textu je ostrost jednotlivých písmen opravdu příkladná, takže čitelnost je bezproblémová i při použití malého fontu a potěší také skvělá kvalita tisku grafiky. Tiskárna si velmi dobře poradila s tenkými linkami a výsledky se tak hodí i pro náročnější pracovní nasazení, přičemž jediným maličkým nedostatkem bylo lehké páskování na čistě zeleném pozadí, ale to se stalo pouze jednou. Fotografie pak byly bez výhrad, výsledky jsou velmi ostré, plné detailů a podání barev je výborné. Provozní náklady jsou spíše vyšší, ale to je ve třídě základních laserových tiskáren normální a je nutné s tím počítat.

Canon imageClass LBP622Cdw: Základní barevná laserová tiskárna kompaktních rozměrů

Canon imageClass LBP622Cdw je povedená laserová tiskárna, která v domácnosti odvede opravdu velmi dobrou práci. Nabídne kompaktní rozměry, podporu tisku z USB flash disku a v neposlední řadě i opravdu výtečnou kvalitu tisku. Co se týče nevýhod, tak ty hlavní vidíme v až zbytečně zastaralém ovládacím panelu, ne až tak dobré podpoře mobilního tisku a v neposlední řadě bychom měli zmínit i vyšší provozní náklady.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon imageClass LBP622Cdw: Základní barevná laserová tiskárna kompaktních rozměrů


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.