HP


Přeposlat HP LaserJet Pro M118dw: Základní laserová tiskárna s dobrou výbavou a kompaktní stavbou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro M118dw: Základní laserová tiskárna s dobrou výbavou a kompaktní stavbou

14.08.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna LaserJet Pro M118dw od společnosti HP je jedním z nejlevnějších modelů ve své třídě a je to takový vstup mezi laserové tiskárny. Kromě kompaktních rozměrů tento kousek nabídne i dobrý mobilní tisk a solidní výbavu, ačkoliv bez několika nedostatků se to samozřejmě neobešlo.

HP LaserJet Pro M118dw: Základní laserová tiskárna s dobrou výbavou a kompaktní stavbou

Jedná se o naprosto klasickou laserovou monochromatickou jednoúčelovou tiskárnu, takže umí pouze tisknout a kvůli absenci skeneru či kopírky je určena hlavně méně náročným uživatelům. V nějakých velkých kancelářích tuto či jinou tiskárnu tohoto typu určitě nenajdete, nicméně v menších kancelářích, pracovních skupinách a všude, kde se tiskne hlavně text, nabídne tento model solidní výkony. Stejně jako většina levných laserových tiskáren, i tato má docela vysoké provozní náklady a hodí se tedy zejména do míst s nižším měsíčním nátiskem. Jak jsme se již zmínili, jedná se o jednoúčelový model, takže umí pouze tisknout, nicméně u klasického tisku z počítače pochopitelně nezůstalo a na podporu mobilního tisku výrobce nezapomněl. Hlavním komunikačním kanálem je klasické rozhraní WiFi Direct a tiskárna podporuje také Apple AirPrint, Google Cloud Print a disponuje certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Tiskárna si samozřejmě poradí i s aplikací HP ePrint, která je k dispozici pro telefony s operačními systémy Android a iOS a co do mobilního tisku tedy nabídne všechno důležité a podstatné. Velkým plusem tohoto modelu je příjemná velikost a s rozměry 406.4 x 370.8 x 223.5 mm se jedná o vcelku kompaktní kousek, se kterým nebude problém sdílet ani menší pracovní stůl.

HP LaserJet Pro M118dw: Základní laserová tiskárna s dobrou výbavou a kompaktní stavbou

Není to sice nejmenší tiskárna ve své třídě a třeba HP LaserJet Pro M15w je ještě kompaktnější, ale moc místa tento model nezabere s hmotností 6.8 kg se ani moc nepronese, takže manipulace bude jednoduchá i pro jednoho člověka. Co do vzhledu máme před sebou poměrně elegantní kousek, což je dáno hlavně dvoubarevným provedením a minimalistickým designem. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednoúčelovou tiskárnu, tak nepotřebuje nějak extra složitý ovládací panel a zde použitý panel je opravdu jednoduchost sama. Skládá se vlastně pouze ze tří tlačítek a dvou informačních diod, přičemž tyto prvky jsou seřazeny pod sebou. Úplně nahoře je tlačítko pro zabezpečené WiFi připojení (WPS), pod ním jsou diody signalizující chybu, připravenost tiskárny a nízký stav toneru. Pod těmito diodami pak najdeme tlačítka pro pokračování v tisku a jeho zrušení. Displej zde žádný není a ani není potřeba, ovládání pomocí těchto tlačítek je snadné a není třeba si na nic zvykat, všechno je jasné. Pokud byste ale přece jenom chtěli víc, tiskárnu je možné ovládat i prostřednictvím webového rozhraní. Vstupní kapacita této tiskárny je 260 listů papíru a hlavní zásobník s kapacitou 250 listů se nachází ve spodní části šasi, přičemž hned nad ním se nachází víceúčelový zásobník s kapacitou 10 listů.

HP LaserJet Pro M118dw: Základní laserová tiskárna s dobrou výbavou a kompaktní stavbou

Výstupní kapacita je 150 dokumentů a maximální měsíční výtěžnost je 20 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 200 – 2000 výtisků. Zatímco vstupní kapacita je v této třídě nadprůměrná, maximální měsíční výtěžnost doporučená výrobcem spadá spíše k průměru. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě neschází, což si zasluhuje pochvalu a konektivní výbava obsahuje USB port, port Ethernet a WiFi přijímač s již zmíněným rozhraním WiFi Direct. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadný úkon, který moc času nezabere a po nalezení vhodného místa, naplnění zásobníku papírem, zapojení nezbytné kabeláže a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete samozřejmě i doprovodný software a ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna umí běžet pod klasickými Windows (XP, Vista, 7, 8 a 10), pod pracovními Windows Server (2008, 2012 a 2016) a poradí si i se systémem Mac OS X od Applu. Rychlost tisku je lehce nadprůměrná a výrobce na svých stránkách uvádí maximum 28 stránek za minutu (ppm), což platí pro jednoduchý tisk textu bez úprav.

HP LaserJet Pro M118dw: Základní laserová tiskárna s dobrou výbavou a kompaktní stavbou

V reálném světě tiskne tato tiskárna rychlostí 26.5 ppm, takže je o něco málo pomalejší. Tisk kombinovaného obsahu (text a výstupy z Excelu, PowerPointu a Acrobatu) ale příjemně překvapil a v tomto režimu se rychlost pohybovala okolo velmi dobrých 20.9 ppm, přičemž pochvalu si zaslouží také vytisknutí první stránky za 6.7 sekundy. Co se týče kvality tisku, tak nejlépe je na tom samozřejmě tisk textu, ve kterém tato tiskárna vyniká a nabídne opravdu skvělou čitelnost i při použití malého fontu. Grafika je na tom o trochu hůř a tiskárna měla občasné problémy s tenkými linkami i s rozměrným, tmavým pozadím. Není to tak špatné, aby byly výstupy nepoužitelné, ale pro tisk marketingových materiálů bychom tento model nedoporučili. Fotografie jsou víceméně standardní a potěšila nás hlavně dobrá ostrost. Jak už to tak u levných laserových tiskáren bývá, provozní náklady jsou poměrně vysoké a o této tiskárně tedy má cenu přemýšlet pouze v případě, že vytisknete okolo 100 až 200 dokumentů měsíčně. Nad touto hranicí už budou náklady na jeden výtisk vysoké a bude lepší poohlédnout se jinde.

HP LaserJet Pro M118dw: Základní laserová tiskárna s dobrou výbavou a kompaktní stavbou

HP LaserJet Pro M118dw je povedená laserová tiskárna, která vyniká hned v několika ohledech. Je kompaktní, nabídne dobrý mobilní tisk, slušnou vstupní kapacitu, dobrou výbavu, velmi kvalitní tisk textu a v neposlední řadě je levná na pořízení. Na našem trhu tento kousek vyjde na zhruba 3 420 Kč s DPH a co se týče nedostatků, tak ty hlavní vidíme v horší kvalitě tisku grafiky a vyšších provozních nákladech. 

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro M118dw: Základní laserová tiskárna s dobrou výbavou a kompaktní stavbou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.