Přeposlat Lexmark MC2535adwe: Barevná laserová tiskárna pro vyšší výtěžnost

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark MC2535adwe: Barevná laserová tiskárna pro vyšší výtěžnost

07.08.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na laserovou tiskárnu Lexmark MC2535adwe, která spadá mezi modely určené do středních kanceláří. Tento kousek nabídne opravdu excelentní kvalitu tisku a vysokou výtěžnost, ale ve výbavě má trochu mezery.

Lexmark MC2535adwe: Barevná laserová tiskárna pro vyšší výtěžnost

Před sebou máme barevnou laserovou multifunkční tiskárnu typu 4v1, takže kromě tisku umí také skenovat, kopírovat a je vybavena i jednotkou faxu. Je to spíše dražší model a pyšní se vysokou výtěžností, takže je v první řadě určený do kanceláří středních velikostí. Asi málokdo by si takovou tiskárnu pořídil na takové do domácí žvýkání, na to stačí inkoustová tiskárna klidně za třetinovou cenu. Tiskárna pochopitelně podporuje mobilní tisk, ale na klasiku v podobě přímého spojení s telefonem přes WiFi Direct, Bluetooth nebo třeba NFC čip můžete rovnou zapomenout, tyto prvky tiskárna bohužel nenabízí. To je trochu škoda, protože se většinou jedná o nejpohodlnější a v dnešní době také nejrozšířenější řešení. Pokud budete chtít tisknout z mobilního telefonu, bude nutné využít připojení přes WiFi a protokoly Apple AirPrint nebo Google Cloud Print. Tiskárna dále disponuje certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem a samozřejmě si poradí i s aplikací Lexmark Mobile Print, která je k dispozici pro operační systémy iOS i Android. Co se týče mobilního tisku, tak v tomto ohledu je Lexmark MC2535adwe takový průměr a na trhu není problém najít v tomto ohledu i lepší modely. Pochválit ale musíme schopnost tisknout z a skenovat do USB flash disku, což je velmi praktické.

Lexmark MC2535adwe: Barevná laserová tiskárna pro vyšší výtěžnost

Kompletní rozměry tohoto modelu 588 x 462 x 442 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 27.1 kg, takže je to celkově sice pořádný kus hardwaru, ale v rámci třídy je to spíše menší tiskárna a třeba konkurenční Brother MFC-L8900CDW nebo Xerox WorkCentre 6515/DNI jsou ještě větší a těžší. Sdílet s touto tiskárnou pracovní stůl je tak jako tak nemožné a pro pohodlné uložení to bude chtít vyhradit pro ni samostatný stůl nebo alespoň lavici, přičemž pro manipulaci bude nezbytné přizvat si někoho na pomoc. Ovládání a nastavení probíhá prostřednictvím rozměrného ovládacího panelu, který se skládá ze 4.3 palcového barevného dotykového displeje, alfanumerické klávesnice a několika doprovodných tlačítek. Uživatelské rozhraní je příjemné, přejde rychle do krve a s ovládáním a nastavením nejsou žádné větší problémy. Stejně jako u většiny podobných tiskáren, i tuto je možné ovládat, spravovat a monitorovat prostřednictvím webu, což je praktické a velmi dobře použitelné. V základní výbavě zvládne tato tiskárna pojmout 250 listů papíru (+ 1 list v multifunkčním podavači) a tuto kapacitu je možné ještě rozšířit, a to o dva zásobníky s kapacitami 650 a 550 listů papíru. Maximální kapacita tedy může být až 1451 listů papíru, což je nadprůměrná hodnota a výstup čítá 150 výtisků.

Lexmark MC2535adwe: Barevná laserová tiskárna pro vyšší výtěžnost

U kancelářské tiskárny je velmi důležitá měsíční výtěžnost a ta je u tohoto modelu s maximální měsíčním nátiskem až 85 000 dokumentů velmi dobrá, přičemž výrobcem doporučené měsíční maximum je 8500 výtisků. Výbava tohoto modelu zahrnuje automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a neschází ani automatický podavač, tedy ADF, s kapacitou 50 dokumentů. Tento podavač je navíc oboustranný, takže skenování, faxování či kopírování obou stran je velmi snadné, bez nutnosti obracet každý list manuálně. Konektivní výbava pak obsahuje dva USB porty, vestavěný WiFi přijímač a rozhraní Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně nekomplikovaný proces, který zahrnuje vyhrazení vhodného místa, zapojení nezbytné kabeláže, naplnění zásobníku papírem a prvotní nastavení. Spolu s tiskárnou dostanete doprovodný software i ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější. Podpora operačních systémů je výborná a tato tiskárna umí pracovat jak pod klasickými Windows (7, 8 / 8.1 a 10), tak pod systémem Mac OS X a na své si pak přijdou i uživatelé Linuxu a jeho různých distribucí (třeba Fedora 23 a 24 nebo Red Hat či SUSE).

Lexmark MC2535adwe: Barevná laserová tiskárna pro vyšší výtěžnost

Co do rychlosti platí tato tiskárna ve své třídě k těm úplně nejrychlejším a přímo výrobce na svých stránkách uvádí maximum 35 stránek za minutu (ppm). To platí pro jednostranný tisk a v tomto režimu pracovala tiskárna rychlostí 39.8 ppm, takže skoro o 5 ppm rychleji než co uvádí výrobce. Při oboustranném tisku to bylo 17.2 ppm a při kombinovaném tisku zahrnujícího soubory XLS, PDF a PPT se rychlost pohybovala okolo 16.9 ppm při jednostranném a 11.8 ppm při oboustranném tisku. Jedné barevné fotografie o standardním rozměru 4x6 palce se dočkáte za zhruba 40 sekund, což není žádná velká sláva, ale určitě se vyplatí počkat. I když se nejedná o fototiskárnu, výsledné fotografie vypadají opravdu výtečně, mají skvělé barvy, vysokou úroveň detailů a jsou i příkladně ostré. Kvalita tisku textu je naprosto bez připomínek, všechno je příkladně ostré a s čitelností nejsou problémy ani při použití opravdu malého fontu. To ostatně platí i pro tisk grafiky a tiskárna si dobře poradila jak s tenkými linkami, tak s plynulým přechodem mezi několika barevnými odstíny. Provozní náklady jsou víceméně v normě a spadají do průměru, ale to platí pouze při použití nejobjemnějších náplní.

Lexmark MC2535adwe: Barevná laserová tiskárna pro vyšší výtěžnost

Lexmark MC2535adwe je povedená laserová tiskárna, která vyniká hlavně co se týče rychlosti tisku, jeho kvality a také výtěžnosti. Spokojeni tedy budou i náročnější uživatelé a pochválit musíme také vysokou maximální kapacitu a povedený ovládací panel. Co se týče nevýhod, tak tu největší vidíme v absenci rozhraní WiFi Direct i NFC, které by mobilní tisk ještě o kousek vylepšily. Co se týče ceny, tak tento model se dá na našem trhu sehnat za 12 490 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark MC2535adwe: Barevná laserová tiskárna pro vyšší výtěžnost


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.