Přeposlat Ricoh SP 330SFN: Monochromatická laserová multifunkce nabízející rychlý a kvalitní tisk

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh SP 330SFN: Monochromatická laserová multifunkce nabízející rychlý a kvalitní tisk

31.07.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna Ricoh SP 330SFN spadá mezi střední mulfiunkce, které jsou určeny hlavně pro použití v kancelářích či pracovních skupinách. Pojďme se tedy podívat, co všechno tento model vlastně nabídne, v čem vyniká a co je naopak jeho slabinou.

Ricoh SP 330SFN: Monochromatická laserová multifunkce nabízející rychlý a kvalitní tisk

Jedná se o laserovou monochromatickou multifunkční tiskárnu typu 4v1, takže nabídne jak tisk, tak kopírování, skenování a v její výbavě neschází ani jednotka faxu. Z toho je evidentní zaměření hlavně na kanceláře či pracovní skupiny, ale svou práci si pochopitelně odvede i v domácnosti. Kromě těchto funkcí nabídne samozřejmě i mobilní a online tisk, bez kterého by to v dnešní době už nešlo a základní protokol, kterým tiskárna komunikuje s mobilním telefonem, je NFC. Použití je velmi jednoduché a vlastně se pouze stačí s telefonem dotknout vyznačené oblasti na ovládacím panelu, která se nachází vlevo a NFC se postará o propojení (musíte mít telefon s NFC). Tiskárna si poradí i s protokoly třetích stran typu Apple AirPrint, Google Cloud Print a disponuje také certifikací Mopria pro snadný tisk z telefonů s Androidem. Kromě toho všeho podporuje aplikaci Ricoh Smart Device Connector, která je k dispozici jak pro Android, tak pro iOS. U drtivé většiny tiskáren obstarává komunikaci s mobilním telefonem WiFi Direct, ale tedy ne a tento prvek sice můžete mít, ale je nutné si za něj připlatit. V dnešní době není zvykem připlácet si za možnost bezdrátového připojení, ale u této tiskárny si zkrátka musíte externí WiFi přijímač přikoupit, jinak ji bezdrátově nepřipojíte.

Ricoh SP 330SFN: Monochromatická laserová multifunkce nabízející rychlý a kvalitní tisk

To bereme jako poměrně velký nedostatek, ale možnost tisknout z a skenovat do USB flash disku je zase velké plus. Velkou pochvalu si zaslouží také povedený ovládací panel, který se skládá z 4.3 palcového barevného dotykového displeje, doprovodné alfanumerické klávesnice, informačních LED diod a několika doprovodných tlačítek. Uživatelské rozhraní je docela povedené, intuitivní a přejde rychle do krve, takže co do ovládání a nastavení je všechno v pořádku a v tomto ohledu nejsou žádné větší problémy. Stejně jako u většiny tiskáren tohoto typu, i tuto je možné ovládat a spravovat prostřednictvím webového prohlížeče (Web Image Monitor), což je velmi praktické a užitečné. Design moc řešit nemusíme, ten je takový klasický a před sebou zkrátka máme standardní kancelářskou tiskárnu. Její rozměry čítají 419.1 x 403.8 x 391.1 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 18.1 kg, takže je to spíše větší kousek techniky a k uložení už to bude chtít nějaký samostatný stůl nebo alespoň lavici. Pro takový ten klasický kancelářský stůl už je tato tiskárna větší a pro jednoho člověka nebude pohodlná ani manipulace, takže bude určitě lepší, když si k sobě přizvete někoho na pomoc.

Ricoh SP 330SFN: Monochromatická laserová multifunkce nabízející rychlý a kvalitní tisk

Základní vstupní kapacita tohoto modelu čítá 300 listů papíru a je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 50 ve víceúčelovém zásobníku, přičemž rozšíření pomocí druhého zásobníku je možné. Druhý zásobník zvládne pojmout 250 listů a maximální kapacita této tiskárny tak může být až 550 listů papíru, což je takový normální průměr a na trhu se dají najít tiskárny z této skupiny s jak větší, tak menší kapacitou. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 35000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 5800 výtisků. Ve výbavě samozřejmě neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a výrobce tento model vybavil také automatickým podavačem (ADF) s kapacitou 35 dokumentů. Tento podavač je navíc oboustranný, takže je možné kopírovat, skenovat či faxovat až 35 dokumentů z obou stran, což je oproti klasickému podavači velká úspora času a v kanceláři se jedná o nezbytného pomocníka. Konektivita obsahuje v základu pouze USB port a rozhraní Ethernet, přičemž jak jsme se již zmínili, WiFi přijímač s technologií WiFi Direct je k dispozici za příplatek. Uvedení tiskárny do provozu je jednoduchý, rychlý úkon a součástí balení je také CD s doprovodným softwarem a ovladači.

Ricoh SP 330SFN: Monochromatická laserová multifunkce nabízející rychlý a kvalitní tisk

Minimálně v případe ovladačů ale určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a přímo výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost 34 stránek za minutu (ppm). Při tisku textu s minimem úprav byla rychlost v reálném světě 33 ppm, takže velmi blízko údaji od výrobce a při tisku na obě strany spadla rychlost na 14 ppm. Při kombinovaném tisku výstupů z Acrobatu, Excelu a PowerPointu pracovala tiskárna rychlostí 17.3 při jedno a 9.9 ppm při oboustranném tisku, což je takový lepší nadprůměr. Co do kvality tisku je na tom samozřejmě nejlépe text, se kterým nemá tiskárna sebemenší problémy a jednotlivá písmena jsou bez jakýchkoliv potíží čitelná i při použití velmi malého fontu. I grafika vypadá výborně, tiskárna si dobře poradila také s tenkými linkami a výsledky se hodí i pro náročné pracovní použití. Fotografie vypadají tak, jak na každé lepší laserové monochromatické tiskárně a potěšilo nás, že jsou plné detailů a také dobře ostré. Provozní náklady jsou spíše vyšší, takže pokud jsou pro vás náklady na jeden výtisk nejdůležitějším faktorem, podívejte se raději jinde.

Ricoh SP 330SFN: Monochromatická laserová multifunkce nabízející rychlý a kvalitní tisk

Ricoh SP 330SFN je povedená multifunkční tiskárna, která boduje hlavně díky kvalitnímu, rychlému tisku, vysoké výtěžnosti a přítomnosti automatického oboustranného podavače. Potěší i dobrá podpora mobilního tisku a povedený ovládací panel. Mezi nedostatky tohoto modelu spadá hlavně absence WiFi přijímače s WiFi Direct v základní výbavě (je nutné si za to připlatit) a také vyšší náklady na jeden výtisk.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ricoh SP 330SFN: Monochromatická laserová multifunkce nabízející rychlý a kvalitní tisk


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.