Přeposlat Epson WorkForce Pro EC-4040: Opravdu povedená, dobře vybavená a univerzální multifunkce

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro EC-4040: Opravdu povedená, dobře vybavená a univerzální multifunkce

24.07.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od firmy Epson, a to konkrétně na model s označením WorkForce Pro EC-4040. Tato tiskárna nabídne zajímavý mix vlastností, kvalitního tisku a také konkurenceschopné provozní náklady.

Epson WorkForce Pro EC-4040: Opravdu povedená, dobře vybavená a univerzální multifunkce

Jedná se o klasickou barevnou inkoustovou multifunkci typu 4v1, takže umí jak tisknout, tak kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu. Výrobce tento model profiluje jako ideální do menší nebo středně velké kanceláře či pracovní skupiny, ačkoliv svou práci si odvede pochopitelně i v domácnosti (i když třeba fax je v tomto prostředí víceméně zbytečný). Kromě klasických úkonů ve spojení s počítačem zvládá tento model pracovat pochopitelně také ve spojení s mobilním telefonem a přímé propojení mezi tiskárnou a telefonem či tabletem v tomto případě zaštiťuje rozhraní WiFi Direct. Výrobce pak do výbavy přidal také NFC čip, což propojení s telefonem ještě usnadňuje a v případě, že máte mobil s touto technologií, ho stačí přiložit na vyznačené místo na ovládacím panelu a je hotovo, NFC se postará o spárování. Z protokolů třetích stran bychom měli zmínit klasiku v podobě Apple AirPrint, Google Cloud Print, Mopria certifikaci či schopnost tisknout z operačního systémů Fire OS od Amazonu. Tiskárna dále podporuje aplikaci Epson Connect, která obsahuje několik samostatných modulů a je zdarma k dispozici jak pro iOS, tak pro Android.

Epson WorkForce Pro EC-4040: Opravdu povedená, dobře vybavená a univerzální multifunkce

Zmínit bychom měli také schopnost tiskárny tisknout fotografie přímo z Facebooku, Instagramu a podporu USB flash disku, respektive tisk z a skenování do něj. Alternativ je co do zdrojů tisku opravdu hodně a bez problémů si vybere každý. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 503 x 424 x 330 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 11.7 kg, takže je to taková střední tiskárna, se jejímž uložením na stůl by neměly být žádné zásadnější potíže. Ovládací panel je řešený 4.3 barevným dotykovým displejem a jediné, klasické hardwarové tlačítko je to pro zapnutí / vypnutí tiskárny. Po stranách displeje se nachází senzorová tlačítka Home a Nápověda a po levé straně displeje je oblast s NFC čipem sloužící ke spárování s telefonem. Uživatelské rozhraní je vcelku jednoduché, přejde rychle do krve a s nastavením a ovládáním nejsou žádné zásadní potíže. Stejně jako většinu podobných tiskáren, i tuto je možné ovládat a spravovat prostřednictvím vestavěného webového serveru, takže přes počítač, což je praktické a pohodlné. Vstupní kapacita tohoto modelu čítá 500 listů papíru a je rozdělena mezi dva zásobníky, přičemž každý z nich zvládne pojmout 250 listů papíru.

Epson WorkForce Pro EC-4040: Opravdu povedená, dobře vybavená a univerzální multifunkce

To je určitě nadprůměr a platí to i o maximální měsíční výtěžnosti čítající 30000 výtisků, ačkoliv výrobcem doporučené maximum 1500 výtisků už je spíše pod průměrem. Ve výbavě tohoto modelu neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a nechybí ani ADF, tedy automatický podavač. Ten pojme až 50 dokumentů a je oboustranný, takže je možné pohodlně skenovat, kopírovat či faxovat až 50 dokumentů naráz, a to z obou stran. U kancelářské tiskárny je to vlastnost k nezaplacení. Konektivní výbava zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct, port Ethernet a již zmíněný NFC čip. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně rychlý, nekomplikovaný úkon a po nalezení vhodného místa, zapojení nezbytné kabeláže, naplnění zásobníku papírem a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete pochopitelně i doprovodný software a ovladače, ale minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna si poradí se všemi klasickými Windows (Windows XP, Vista, 7, 8 a 10) a umí pracovat také pod pracovními Windows Server (verze 2003 – 2016).

Epson WorkForce Pro EC-4040: Opravdu povedená, dobře vybavená a univerzální multifunkce

Ochuzeni nebudou ani uživatelé systémů Mac OS X (10.6.8 – 10.12.x) či Linuxu a jeho různých distribucí. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a spadá do nadprůměru. Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost 24 stránek za minutu (ppm) a v reálném světě je tato tiskárna s výkonem 25.4 ppm dokonce ještě o něco málo lepší (platí pro tisk textu bez formátování). Při kombinovaném tisku výstupů z Excelu, PowerPointu a Acrobatu se rychlost pohybovala okolo 17 ppm, což je výborný výsledek patřící mezi nejlepší v této třídě. Kvalita tisku za rychlostí naštěstí nijak nezaostává a tento model produkuje vskutku vysoce kvalitní výtisky. U textu je čitelnost bezproblémová i při použití velmi malého fontu a víceméně bez výhrad je i grafika. Výsledky se bez problémů hodí pro nasazení v náročném pracovním prostředí. Fotografie jsou pak excelentní, tiskárna je umí tisknout bez okrajů a výsledky nabídnou precizní barvy, příkladnou ostrost a spoustu detailů. Provozní náklady se dají udržet na docela nízké úrovni, ale platí to samozřejmě pro vysokokapacitní náplně s kapacitou na 2600 černobílých a 1900 barevných stránek.

Epson WorkForce Pro EC-4040: Opravdu povedená, dobře vybavená a univerzální multifunkce

Epson WorkForce Pro EC-4040 je opravdu povedená multifunkční tiskárna, která patří ve své třídě k tomu úplně nejlepšímu. Nabídne rozsáhlou podporu mobilního tisku, výtečnou výbavu, vysokou vstupní kapacitu nebo třeba praktický oboustranný automatický podavač. Tisk je rychlý, velmi kvalitní a provozní náklady jsou udržitelné na docela nízké úrovni. Co se týče nedostatků, tak jediný vidíme pouze v absenci nějakého víceúčelového zásobníku, který by se hodil.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro EC-4040: Opravdu povedená, dobře vybavená a univerzální multifunkce


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.