HP


Přeposlat HP OfficeJet Pro Premier 9010: Krásná, kompaktní a dobře vybavená multifunkce

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP OfficeJet Pro Premier 9010: Krásná, kompaktní a dobře vybavená multifunkce

03.07.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

V dnešní recenzi se trochu podrobněji podíváme na inkoustovou multifunkční tiskárnu HP OfficeJet Pro Premier, která spadá mezi nejstylovější tiskárny vůbec. Nabídne toho ale samozřejmě mnohem víc, než jen líbivou skořápku.

HP OfficeJet Pro Premier 9010: Krásná, kompaktní a dobře vybavená multifunkce

Aktuální generace tiskáren OfficeJet Pro od HP vypadá, jako kdyby ji navrhovali architekti a ne techničtí designéři či inženýři. Jsou to opravdu krásné kousky a jedná se aktuálně o nejstylovější tiskárny, jaké si můžete koupit. Model s přídomkem Premier je z celé této řady nejkrásnější a klidně může fungovat i jako stylový doplněk v domácnosti či kanceláři. Šasi je vyvedeno ve dvou barvách a je hezky učesané, bez zbytečně ostrých hran a rohů, které jsou příjemně zaoblené. V prostředním, světlém panelu je pak vsazený barevný dotykový displej, přes který se tiskárna ovládá a nastavuje, ale o tom si povíme až později. Začneme tím, co všechno tato tiskárna vlastně zvládne, protože málo toho není a kromě tisku umí kopírovat, skenovat a je vybavená také jednotkou faxu. Jedná se tedy o model, který najde využití i v náročnější kanceláři a výrobce samozřejmě nezapomněl ani na mobilní tisk, bez kterého to v dnešní době nejde. O přímou komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem se stará klasické rozhraní WiFi Direct, tiskárna podporuje také Apple AirPrint a disponuje certifikací Mopria. Samozřejmě neschází ani podpora aplikace HP Smart App, která je ke stažení pro iOS, Android a lze ji provozovat také pod klasickými stolními Windows.

HP OfficeJet Pro Premier 9010: Krásná, kompaktní a dobře vybavená multifunkce

Kromě toho všechno pak tiskárna zvládá také tisknout z nebo skenovat přímo do USB flash disku, takže co se týče alternativních zdrojů tisku, u tohoto modelu si není vůbec na co stěžovat. Pochválit musíme také kompaktní rozměry, které čítají 439 x 343 x 276 mm, takže s nalezením vhodného místa by neměly být žádné větší problémy a s touto tiskárnou je možné sdílet i menší pracovní stůl. Hmotnost se zastavila na hodnotě 8.9 kg a manipulace bude snadná i pro jednoho člověka. Již zmíněný barevný dotykový displej je vcelku povedený, uživatelské rozhraní je intuitivní a systém ovládání přejde rychle do krve, takže ovládání i nastavení je příjemné. Stejně jako většinu kancelářských tiskáren, i tuto je možné ovládat, nastavovat a spravovat přes vestavěný webový server, což je o kousek příjemnější a praktičtější než ovládání přes dotykový displej. Vstupní kapacita tohoto modelu je 250 listů papíru a výstupní pak čítá 100 listů, což je víceméně standard. To ostatně platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 25 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 1500 výtisků, a to naopak není žádná velká sláva a patří to spíše k podprůměru.

HP OfficeJet Pro Premier 9010: Krásná, kompaktní a dobře vybavená multifunkce

Konektivní výbava obsahuje dva USB porty, vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct, rozhraní Ethernet a dva modemové porty RJ-11. Pochopitelně neschází ani automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a tiskárna je vybavena také automatickým podavačem (ADF), jehož kapacita je 35 dokumentů. Tento podavač je navíc oboustranný, takže kopírování, skenování či faxování oboustranných dokumentů je velmi snadné a příjemné. Uvedení tiskárny do provozu je velmi jednoduchý a nekomplikovaný úkon, který moc času nezabere a po nalezení vhodného místa, zapojení nezbytné kabeláže, naplnění zásobníku papírem a prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty nejnovější. Co se týče podporovaných operačních systémů, tak tento model umí pracovat víceméně pod všemi klasickými Windows (7, 8 / 8.1 a 10), pod pracovními Windows Server (2008, 2012 a 2016 64-bit) a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu (OS X v10.11 El Capitan a vyšší).

HP OfficeJet Pro Premier 9010: Krásná, kompaktní a dobře vybavená multifunkce

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která není špatná a spadá do takového lepšího nadprůměru. Výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost 22 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 18 ppm pro barevný tisk, ačkoliv v reálném světě jsou výsledky o něco málo horší. Při tisku klasického textu pracovala tiskárna rychlostí 17.4 ppm a při kombinovaném tisku, který zahrnoval výstupy z Excelu, Acrobatu a PowerPointu, se rychlost zhoršila na 11.6 ppm, což je pořád takový lepší průměr. Kvalita tisku je výborná a jak už to u inkoustových tiskáren bývá tradicí, nejlepší jsou barevné fotografie. Výsledné fotografie disponují perfektní ostrostí, vysokou úrovní detailů a naprosto brilantním podáním barev, takže jsou kvalitativně stejné či lepší než to, co dostanete při vyvolání ve fotolabu. Kvalita tisku textu je také výborná, jednotlivá písmena jsou dobře čitelná i při použití malého fontu a tiskárna nemá problémy ani při tisku grafiky. Zvládá dobře také tenké linky a výsledky se tak hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Provozní náklady jsou relativně příjemné a s tiskárnou dostanete inkoust na pokrytí dvou let provozu (při doporučeném nátisku).

HP OfficeJet Pro Premier 9010: Krásná, kompaktní a dobře vybavená multifunkce

HP OfficeJet Pro Premier 9010 je skvělá inkoustová multifunkce, která lahodí oku a nabídne také kompaktní rozměry, solidní rychlost a velmi dobrou kvalitu tisku. Pochválit musíme také přítomnost automatického podavače, který je navíc oboustranný a tiskárna disponuje také vestavěným firewallem. Co se týče nedostatků, tak největší vidíme ve vyšší ceně, která se na našem trhu pohybuje okolo 5000 Kč s DPH a ideální není ani výrobcem doporučená měsíční výtěžnost.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP OfficeJet Pro Premier 9010: Krásná, kompaktní a dobře vybavená multifunkce


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.