Přeposlat Ricoh SP 330DN: Jednoduchá a kvalitně tisknoucí laserová tiskárna

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Ricoh SP 330DN: Jednoduchá a kvalitně tisknoucí laserová tiskárna

19.06.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Klasické laserové jednoúčelové tiskárny samozřejmě ještě nevymřely a dnes se na jeden takový model podíváme trochu podrobněji. Tiskárna Ricoh SP 330DN zaujme hlavně vysokou výtěžností, kvalitním tiskem a také velmi jednoduchým používáním.

Ricoh SP 330DN: Jednoduchá a kvalitně tisknoucí laserová tiskárna

Tato tiskárna je přímo určená hlavně pro použití v kancelářích nebo menších pracovních skupinách, kde se tiskne hlavně text. Samozřejmě si svou práci odbude také v domácnosti, ale v tomto prostředí mají přece jenom větší využití multifunkční modely. Každopádně, pokud tisknete v drtivé většině případů čistý text a chcete výbornou kvalitu, jednoúčelová monochromatická laserová tiskárna je dobré řešení. I když se tedy jedná čistě o jednoúčelovou tiskárnu, jenom u klasického tisku z počítače samozřejmě nezůstalo a tato tiskárna si poradí také s mobilním a online tiskem. Co se týče podporovaných technologií, tak tento model podporuje Apple AirPrint, Google Cloud Print a disponuje také certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android. Tiskárna si poradí také s aplikací Ricoh Smart Device Connector, která je k dispozici pro telefony s iOS i Androidem. Co se týče WiFi Direct, tedy přímého spojení mezi tiskárnou a mobilním telefonem, tak tato technologie sice k dispozici je, ale pouze ve formě USB adaptéru a za příplatek, což je věc, která už v dnešní době moc k vidění není. Drtivá většina tiskáren má tuto technologii ve výbavě už v základu.

Ricoh SP 330DN: Jednoduchá a kvalitně tisknoucí laserová tiskárna

Na druhou stranu, standardní výbava zahrnuje NFC čip pro snadné spárování s telefonem a to si určitě zaslouží pochvalu. Design této tiskárny je nesmírně jednoduchý, je vyvedený v opravdu minimalistickém stylu a i díky bílé barvě se jedná o poměrně elegantní kousek techniky. Co se týče rozměrů, tak ty jsou 391 x 371 x 262 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 13 kg, takže úplně nejmenší tiskárna to není a sdílet s ní menší pracovní stůl nejpohodlnější nebude, takže daleko lepší bude vyčlenit pro ni nějaký samostatný stůl nebo alespoň lavici. Vzhledem k tomu, že se jedná o jednoúčelovou tiskárnu, tak nebylo třeba nějakého složitého ovládacího panelu a namísto toho mohl výrobce sáhnout po něčem velmi jednoduchém. Na horní straně šasi najdeme monochromatický displej se čtyřmi řádky, který je doplněný o čtyřsměrový ovladač s potvrzovacím středem, několik dalších funkčních tlačítek a v úplně spodní části se pak nachází oblast s NFC. Uživatelské rozhraní je jednoduché, systém ovládání intuitivní a v této oblasti si není na co stěžovat. Tiskárnu je možné ovládat a spravovat také prostřednictvím webového rozhraní, což výrobce označuje jako Web Image Monitor a tento styl ovládání je přece jenom o něco málo pohodlnější než přes hlavní panel.

Ricoh SP 330DN: Jednoduchá a kvalitně tisknoucí laserová tiskárna

V základní výbavě nabídne tiskárna hezkou vstupní kapacitu 300 listů papíru a ta je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 50 listů ve víceúčelovém zásobníku. Pokud by to bylo někomu málo, za příplatek je možné pořídit si další zásobník s kapacitou 250 listů papíru, takže maximální vstup tohoto modelů je až 550 listů, což určitě není špatné. Pochválit musíme také maximální měsíční výtěžnost čítající 35 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 5800 výtisků a to platí v této kategorii tiskáren za nadprůměr. Konektivní výbava zahrnuje USB port, rozhraní Ethernet a jak jsme se již zmínili, WiFi Direct je k dispozici za příplatek a tento USB adaptér obsahuje i klasický WiFi přijímač, takže pro bezdrátové připojení si zkrátka musíme připlatit. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě neschází. Uvedení do provozu je poměrně snadné, stačí pro tiskárnu najít vhodné místo, naplnit zásobník papírem a po připojení nezbytné kabeláže a prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální.

Ricoh SP 330DN: Jednoduchá a kvalitně tisknoucí laserová tiskárna

Podporované operační systém jsou Windows (7, 8, 10 a Server 2008 – 2016), Max OS X a také Ubuntu, openSUSE či Red Hat. Co se týče rychlosti, tak ta spadá přinejlepším do průměru a 12 stránkový dokument ve Wordu, takže čistě text, zvládla tiskárna rychlostí 13.2 stránky za minutu (ppm) při oboustranném tisku. Při tisku na jednu stránku to bylo rychlostí 31.3 ppm a většina přímých konkurentů umí tisknout o něco málo rychleji. Při kombinovaném tisku už to ale bylo lepší a v tomto ohledu je na tom Ricoh SP 330DN víceméně stejně jako konkurence (9.4 ppm při obou a 15.6 ppm při jednostranném tisku). Kvalita tisku je velmi dobrá a jak už bývá u laserových tiskáren zvykem, nejlepší je tisk textu. Jednotlivá písmenka jsou příkladně ostrá a čitelnost je tak výborná i při použití opravdu malého fontu. Velmi dobrá je také kvalita při tisku grafiky, tiskárna si dobře poradí i s tenkými linkami a nemá problémy ani s rozměrnějším pozadím či větším množstvím odstínů. Fotografie jsou pak přesně takové, jaké můžete od laserové monochromatické tiskárny očekávat. Náklady na jeden výtisk jsou poměrně vysoké, pohybují se okolo 70 centů, a pokud tedy máte v plánu tisknout množství blížící se doporučené měsíční výtěžnosti, připravte se na to, že zaplatíte opravdu hodně.

Ricoh SP 330DN: Jednoduchá a kvalitně tisknoucí laserová tiskárna

Ricoh SP 330DN je povedená laserová jednoúčelová tiskárna, která vyniká jak svou jednoduchostí, tak příjemným používáním a potěší také dobrou kvalitou tisku. Mezi další výhody řadíme dobrou vstupní kapacitu a také nadprůměrnou maximální i doporučenou měsíční výtěžnost. Pokud bychom měli tomuto modelu něco vytknout, byl by to fakt, že WiFi a WiFi Direct je k dispozici pouze za příplatek a také vyšší provozní náklady. Co se týče ceny, tak na našem trh jde tento model pořídit za zhruba 6 440 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Ricoh SP 330DN: Jednoduchá a kvalitně tisknoucí laserová tiskárna


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.