Přeposlat Brother MFC-J6545DW: Velkoformátová multifunkce s levným provozem

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J6545DW: Velkoformátová multifunkce s levným provozem

12.06.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkční tiskárna MFC-J6545DW od společnosti Brother je takřka typickým zástupcem přístroje určeného do menších kanceláří či pracovních skupin. Oproti konkurenci má ale tento model jednu velkou výhodu, a to schopnost práce s dokumenty ve velkém formátu.

Brother MFC-J6545DW: Velkoformátová multifunkce s levným provozem

Tato tiskárna spadá do kategorie barevných inkoustových multifunkčních přístrojů a kromě tisku umí také kopírovat, skenovat a faxovat, takže výrobce jí cílí hlavně na menší kanceláře či pracovní skupiny. Mezi hlavní přednosti tohoto modelu patří schopnost pracovat s papíry ve velkém formátu, a to nemluvíme pouze o tisku, ale také o kopírování, skenování a faxování. Jedná se tedy vpravdě o tiskárnu s velmi širokým polem působnosti a potěší i dobré možnosti co do mobilního tisku. Na ten se tedy nezapomnělo a o přímou komunikaci s mobilním telefonem či tabletem se stará klasické rozhraní WiFi Direct, což je aktuálně nejpoužívanější prvek určený k mobilnímu tisku. Kromě toho tiskárna podporuje také protokoly třetích stran, takže Apple AirPrint, Google Cloud Print a neschází ani certifikace Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Dále bychom měli zmínit podporu aplikace Brother iPrint&Scan, která je dostupná pro Android, iOS, Windows i Mac OS X a pomocí této aplikace je možné přistupovat také k online datovým úložištím, tedy cloudům (Box, Dropbox, Evernote, Google Drive a OneDrive). V oblasti mobilního a online tisku si tedy v případě této tiskárny není vůbec na co stěžovat a je to dokonale univerzální kousek.

Brother MFC-J6545DW: Barevná inkoustová multifunkce s levným provozem

Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 574 x 477.5 x 309.8 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 20 kg, takže je to spíše větší kus elektroniky a pro pohodlné usazení to bude chtít nějaký ten samostatný stůl nebo alespoň lavici. Ani hmotnost není z nejnižších a při manipulaci bude určitě lepší si k sobě přizvat někoho na pomoc. Ovládací panel je umístěný na přední straně a skládá se z barevného dotykového displeje o úhlopříčce 3.7 palce, který je doplněný o tři funkční tlačítka, alfanumerickou klávesnici a tlačítko pro zapnutí / vypnutí. Uživatelské rozhraní je jednoduché, přejde rychle do krve a v oblasti nastavení či ovládání je všechno v nejlepším pořádku. Jak už ale bývá u podobných tiskáren zvykem, nastavení a správu je možné provádět také přes webové rozhraní, což je ve většině případů ještě o kousek pohodlnější a příjemnější. Základní vstupní kapacita této tiskárny je 350 listů papíru a je rozdělena mezi 250 listů v hlavním a 100 listů ve víceúčelovém zásobníku, který se nachází zezadu tiskárny. Základní vstupní kapacitu je možné rozšířit, a to o druhý zásobník s kapacitou 250 listů papíru a maximum této tiskárny tedy čítá 600 listů papíru. Maximální měsíční výtěžnost je 30 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 2000 výtisků.

Brother MFC-J6545DW: Barevná inkoustová multifunkce s levným provozem

Co se týče konektivní výbavy, tak tato tiskárna je vybavena USB portem, vestavěným WiFi přijímačem s rozhraním WiFi Direct a je osazena také portem Ethernet. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě samozřejmě neschází a výrobce tento model osadil také automatickým podavačem (ADF). Ten ale bohužel není oboustranný, takže je sice možné kopírovat, skenovat a faxovat více dokumentů zároveň (kapacita podavače je 50 listů), ale ADF to automaticky na obě strany neumí a bude nutné stránky překlápět manuálně. Uvedení tiskárny do provozu není nijak náročný úkon, stačí najít vhodné místo, zapojit nezbytnou kabeláže, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software i s ovladači, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna podporuje jak klasické Windows (7, 8 / 8.1 / 10), tak pracovní Windows Server a ochuzeni nebudou ani uživatelé systému Mac OS X od Applu. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která určitě není špatná a celkově se řadí do takového lehčího nadprůměru.

Brother MFC-J6545DW: Barevná inkoustová multifunkce s levným provozem

Výrobce na svých stránkách uvádí maximum 22 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 20 ppm pro barevný tisk, čemuž se výsledky v reálném světě docela blíží. Dvanáct stránek textu ve Wordu zvládla tato tiskárna vytisknout průměrnou rychlostí 20 ppm, takže jenom o 2 ppm hůř než co uvádí výrobce. Při kombinovaném tisku, který zahrnoval výstupy z Excelu, PowerPointu a Adobe Acrobatu, se rychlost zhoršila na pořád poměrně slušných 12.2 ppm a jedné fotografie o standardním rozměru 4 x 6 palce se dočkáte za skvělých 9 sekund. Co do kvality tisku, tak nejvíce vyniká tisk textu, u kterého se kvalita a čitelnost blíží laserovým konkurentům. Jednotlivá písmenka jsou skvěle čitelná i při použití malého fontu a problémy nejsou ani s grafikou, přičemž tiskárna si dobře poradí i s tenkými linkami. Kvalita tisku fotografií je dobrá, ale nijak zázračná není a v tomto ohledu je v této třídě možné najít i lepší. Výsledky se ale hodí i pro domácí použití a určitě potěší schopnost tisku fotografií bez okrajů. Provozní náklady jsou díky technologii INKvestment velmi nízké a ve své kategorii platí MFC-J6545DW za tiskárnu s jedněmi z nejnižších nákladů na jeden výtisk. Prakticky jediný model, který je v rámci třídy úspornější, je WorkForce ET-16500 od Epsonu.

Brother MFC-J6545DW: Barevná inkoustová multifunkce s levným provozem

Brother MFC-J6545DW je povedená barevná inkoustová multifunkce, která vyniká hned v několika ohledech. Nabídne schopnost tisknout, kopírovat, skenovat a faxovat ve velkém formátu, má povedený ovládací panel, dobrou podporu mobilního tisku a umí tisknout s velmi nízkými náklady. Rychlost tisku je nadprůměrná a jeho kvalita pak v celkovém pohledu výborná. Jedinou nevýhodu tak vidíme v absenci automatického podavače.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J6545DW: Velkoformátová multifunkce s levným provozem


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.