Přeposlat Epson WorkForce Pro WF-3733: Barevná inkoustová multifunkce se skvělou mobilní podporou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson WorkForce Pro WF-3733: Barevná inkoustová multifunkce se skvělou mobilní podporou

05.06.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční inkoustovou tiskárnu od společnosti Epson, a to na model s označením WorkForce Pro WF-3733. Tento model nabídne kvalitní tisk, velmi dobrou mobilní podporu a také nadprůměrnou vstupní kapacitu.

Epson WorkForce Pro WF-3733: Barevná inkoustová multifunkce se skvělou mobilní podporou

Výrobce tímto modelem cílí hlavně na menší a středně vytížené kanceláře či pracovní skupiny, nicméně svou práci si samozřejmě odvede i v domácnosti. Kromě klasického tisku umí WorkForce Pro WF-3733 také kopírovat, skenovat a jeho výbavě se nachází i jednotka faxu. V dnešní době je velmi důležitá (prakticky nezbytná) podpora mobilního a online tisku a v tomto tato tiskárna opravdu vyniká. O přímou komunikaci s mobilním telefonem se postará rozhraní WiFi Direct a to pochopitelně není všechno všechno, tiskárna podporuje i protokoly třetích stran typu Apple AirPrint, Google Cloud Print, Android printing, Fire OS printing a neschází ani certifikace Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů se systémem Android. Tiskárna samozřejmě podporuje mobilní aplikaci Epson Connect, která pod sebou sdružuje podslužby Epson Scan To, Epson Email Print, Epson iPrint, Epson Remote Print a Creative Print App a tato aplikace je stažitelná jak pro telefony s iOS, tak pro Android. Ve výbavě neschází NFC pro snadné spárování s telefonem a tiskárna umí tisknout z a skenovat přímo do USB flash disku, takže v oblasti alternativního tisku platí tento model za premianta.

Epson WorkForce Pro WF-3733: Barevná inkoustová multifunkce se skvělou mobilní podporou

Design moc řešit nemusíme, jedná se o víceméně klasickou multifunkci bez výraznějších prvků, ale na chvíli se zastavíme u rozměrů. Ty jsou 502.9 x 424.1 x 330.2 mm, takže je to taková středně velká tiskárna, se kterou bude možné bez větších problémů sdílet větší pracovní stůl. Hmotnost se pak zastavila na hodnotě 11.3 kg, takže manipulace už bude trochu obtížnější. Ovládací panel se nachází na předním výklopném panelu a je vlastně velmi jednoduchý, obsahuje pouze barevný dotykový displej o úhlopříčce 2.7 palce a tlačítko pro zapnutí / vypnutí tiskárny. Uživatelské rozhraní je dostatečně jednoduché a přímočaré, takže s ovládáním a nastavením nejsou vůbec žádné problémy a v oblasti uživatelské přívětivosti si opravdu není vůbec na co stěžovat. To samé platí také co do vstupní kapacity, která čítá rovných 500 listů papíru. To je v této třídě nadprůměrná hodnota a tato kapacita je rozdělena mezi dva zásobníky s kapacitou 250 listů každý. Maximální měsíční výtěžnost pak čítá 15 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 1500 výtisků, což se dá také označit za nadprůměr. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadný, nekomplikovaný a vesměs rychlý úkon.

Epson WorkForce Pro WF-3733: Barevná inkoustová multifunkce se skvělou mobilní podporou

Stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem, zapojit nutnou kabeláž a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Konektivní výbava je výborná a obsahuje USB port, WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct, port Ethernet a NFC čip. Tiskárna je pochopitelně osazena automatickým duplexerem pro pohodlný oboustranný tisk, což je prvek, který by v této třídě chybět určitě neměl a výrobce tento model osadil také automatickým podavačem (ADF) s kapacitou 35 dokumentů. To znamená, že je možné okopírovat, naskenovat nebo odfaxovat až 35 dokumentů zároveň a uživatel je nemusí do tiskárny vkládat po jednom, což by se dělo kdyby tiskárna ADF vybavena nebyla. Automatický podavač ale bohužel není oboustranný a v případě oboustranného kopírování / skenování / faxování tak bude nutné jednotlivé dokumenty otáčet ručně. Spolu s tiskárnou dostanete ovladače a doprovodný software, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější. Co do operačních systémů, tak tento model si poradí s klasickými Windows, a to i se starými XP a Vistami, což už dnes moc běžné není.

Epson WorkForce Pro WF-3733: Barevná inkoustová multifunkce se skvělou mobilní podporou

Samozřejmě podporuje i novější verze (7, 8 / 8.1 a 10) a operační systém Mac OS X od Applu. Kromě konvenčních systémů je tuto tiskárnu možné provozovat také pod pracovními Windows Server 2003 SP2 – 2016. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je lehce nadprůměrná a výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost 20 stránek za minutu (ppm) v případě monochromatického a 10 ppm v případě barevného tisku. Při jednoduchém tisku textu byla rychlost dokonce ještě o trochu lepší a tiskárna zvládá až 22 ppm. Kombinovaný tisk složený z výstupů z Excelu, Acrobatu a PowerPointu byl samozřejmě pomalejší a tento mix o 12 stranách vytiskla tiskárna rychlostí 15.5 ppm, což je opět lehčí nadprůměr. Jedné fotografie o klasickém rozměru 4 x 6 palce pak tiskárna zvládla za 22 sekund (cokoliv do 30 sekund je v pořádku). Kvalita tisku je perfektní na všech frontách a vypíchnout musíme hlavně povedené fotografie, které nabídnou jak nadprůměrnou ostrost, tak vysokou úroveň detailů a dobré podání barev. Tisk textu je taktéž výborný, tiskárna si bez problémů poradí i s menšími fonty a žádné problémy nebyly ani co se týče tisku grafiky. Provozní náklady jsou sice vyšší, ale s tím se v této třídě tiskáren zkrátka musí tak nějak počítat.

Epson WorkForce Pro WF-3733: Barevná inkoustová multifunkce se skvělou mobilní podporou

WorkForce Pro WF-3733 je povedená multifunkční tiskárna, která boduje hlavně co do kvality tisku, výbavy a dobré vstupní kapacity. Potěší také skvělou podporou mobilního tisku a docela nízkou pořizovací cenou pohybující se aktuálně okolo 180 dolarů (cca 4 165 Kč bez DPH). Co se týče nedostatků, tak ten největší vidíme v tom, že automatický podavač není duplexní a zmínit musíme i vyšší provozní náklady, ačkoliv to není v této třídě nic výjimečného.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson WorkForce Pro WF-3733: Barevná inkoustová multifunkce se skvělou mobilní podporou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.