HP


Přeposlat HP LaserJet Pro M15w: Nejmenší laserová tiskárna ve své třídě

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro M15w: Nejmenší laserová tiskárna ve své třídě

29.05.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

LaserJet Pro M15w od společnosti HP patří mezi základní laserové tiskárny a je tedy určena pro použití hlavně v domácnostech. Pokud máte doma málo místa a potřebujete jednoduchou tiskárnu, tento model je ideální volbou, protože je nesmírně kompaktní.

HP LaserJet Pro M15w: Nejmenší laserová tiskárna ve své třídě

Dle výrobce se jedná o nejkompaktnější laserovou tiskárnu ve své třídě a tomuto tvrzení není důvod nevěřit. Je to opravdu příjemně malá tiskárna, která zabírá jen minimum místa a je tedy možné s ní sdílet i maličký pracovní stůl. Na konkrétní čísla co se týče rozměrů se ale podíváme až později a ze začátku si tuto tiskárnu hezky proklepneme a probereme si, co všechno nabízí. Jedná se o klasickou, velmi jednoduchou monochromatickou laserovou jednoúčelovou tiskárnu, takže její hlavní předností je tisk textu. Nezůstalo samozřejmě ale jenom u klasického tisku z počítače, tiskárna umí tisknout také z mobilního telefonu a k přímé komunikaci s ním využívá standardní rozhraní WiFi Direct. Kromě této technologie si tiskárna poradí také s protokoly Apple AirPrint, Google Cloud Print a samozřejmě je kompatibilní s aplikací HP Smart. Je toho opravdu hodně a vzhledem k tomu, že se jedná o základní a levnou tiskárnu, si opravdu v oblasti alternativních zdrojů tisku není na co stěžovat. Přes aplikaci HP Smart nabídne tiskárna přístup k HP Smart Tasks, takže je možné použít mobilní telefon nebo tablet jako skener / kopírku a následnou naskenovanou kopii nechat tiskárnou přímo vytisknout. HP tuto funkci představilo u modelu Tango X a jedná se o zajímavý způsob, jak rozšířit funkčnost jednoúčelových tiskáren.

HP LaserJet Pro M15w: Nejmenší laserová tiskárna ve své třídě

Jak jsme se již zmínili, alfou a omegou této tiskárny jsou její kompaktní rozměry a ty čítají 345.4 x 190.5 x 160 mm. Díky tomu je možné ji umístit i na opravdu malý pracovní stůl a vejde se takřka kamkoliv. I hmotnost 3.8 kg je velmi příjemná a manipulace je tak naprosto bezproblémová i pro jednoho člověka. Design je vyvedený v minimalistickém stylu, takže je poměrně elegantní a určitě se jedná o líbivou tiskárnu. Ovládací panel je prakticky nejjednodušší, jaký mohl být a jednodušeji už to opravdu snad ani nešlo. Je umístěný na levé straně šasi tiskárny a skládá se ze tří tlačítek, a to je vlastně všechno. Každé tlačítko má svou vlastní diodu stavu a jednoduchost ovládacího panelu v tomto případě ani trochu nevadí. Tiskárnu je totiž možné spravovat a ovládat i pomocí vestavěného webového prohlížeče, přes který je možné tisknout také různé reporty. Vstupní zásobník tiskárny zvládne pojmout 150 listů papíru, což je přinejlepším takový průměr a menší zásobník je zkrátka daní za kompaktní rozměry. Třeba konkurenční model Brother HL-L2370DW má zásobník na 250 listů papíru, ale zase je podstatně větší. Výstupní kapacita je 100 výtisků a maximální měsíční výtěžnost dosahuje hodnoty 8000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 1000 výtisků.

HP LaserJet Pro M15w: Nejmenší laserová tiskárna ve své třídě

Konektivní výbava je spíše základní a obsahuje vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct a klasický USB port. Port Ethernet ve výbavě schází, což je v kategorii laserových tiskáren lehce netypické a moc modelů tohoto typu bez portu Ethernet není. Co se týče oboustranného tisku, tak ten je pochopitelně možný, ale pouze manuální, protože automatický duplexer ve výbavě bohužel schází. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadný, nekomplikovaný a rychlý úkon. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou samozřejmě dostanete doprovodný software i ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme stáhnout si je z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Tiskárna nepodporuje starší operační systémy Windows XP a Vista, ale novější verze 7, 8 / 8.1 a 10 zvládá a umí pracovat také pod systémem Mac OS X od Applu. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je lehce pod průměrem a víceméně odpovídá nižší pořizovací ceně. Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost tisku 19 stránek za minutu (ppm), čehož se dá v reálném světě bez jakýchkoliv problémů dosáhnout.

HP LaserJet Pro M15w: Nejmenší laserová tiskárna ve své třídě

Při kombinovaném tisku se rychlost pochopitelně zhorší a při tisku obsahu z Excelu, Acrobatu a PowerPointu se průměrná rychlost pohybovala okolo 12.2 ppm. Jen pro srovnání, výše zmíněný model Brother HL-L2370DW umí tisknout čistě text rychlostí 33 ppm, takže je výrazně lepší než LaserJet Pro M15w, nicméně v kombinovaném tisku spadne rychlost na 14.4 ppm, takže zhoršení oproti textu je u Brotheru výraznější. Maximální rozlišení tisku je sice relativně nízkých 600 x 600 dpi, nicméně kvalita je výborná a nejlépe je na tom samozřejmě tisk textu. Jednotlivá písmena jsou hezky ostrá, takže všechno je příjemně čitelné i při použití malého fontu a výsledky se hodí jak pro domácí, tak pracovní použití. Dobré výsledky tiskárna podávala i co se týče tisku grafiky a neměla žádné zásadnější problémy ani například s tenkými linkami. Ani fotografie nejsou špatné, výsledky nabídnou solidní detaily a dobrou ostrost, přičemž celkově hodnotíme kvalitu tisku jako nadprůměrnou. Provozní náklady jsou spíše vyšší, ale to je v kategorii levnějších tiskáren víceméně normální a je třeba brát to při koupi v potaz.

HP LaserJet Pro M15w: Nejmenší laserová tiskárna ve své třídě

Tiskárna HP LaserJet Pro M15w se opravdu povedla a jedná se malý, lehký, jednoduchý a nenáročný model. Mezi jeho hlavní přednosti, mimo kompaktní rozměry a nízkou hmotnost, patří také dobrý mobilní tisk, nízká pořizovací cena a celkově velmi dobrá kvalita tisku. Co se týče nedostatků, tak ten největší vidíme v absenci portu Ethernet a vyšších provozních nákladech, nicméně to je v této třídě normální. Na našem trhu se tato tiskárna prodává od 1999 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro M15w: Nejmenší laserová tiskárna ve své třídě


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.