Přeposlat Canon Pixma TS702 Wireless: Jednoúčelová tiskárna, která umí kopírovat a skenovat přes mobil

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS702 Wireless: Jednoúčelová tiskárna, která umí kopírovat a skenovat přes mobil

22.05.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Pixma TS702 Wireless od společnosti Canon je naprosto typickým zástupcem třídy tiskáren určených do domácností. Je to zkrátka takový klasický konzumní model, který se pořizuje do rodiny kvůli tisku fotografií či školních dokumentů.

Canon Pixma TS702 Wireless: Jednoúčelová tiskárna, která umí kopírovat a skenovat přes mobil

Model Pixma TS702 Wireless je klasická barevná inkoustová jednoúčelová tiskárna, takže by se mohlo zdát, že umí jenom tisknout a tím to začíná i končí. To ale úplně pravda není, protože tento model podporuje, stejně jako třeba HP Tango X, kopírování a skenování prostřednictvím mobilního telefonu. Je to zajímavá vlastnost, která přidává do jednoúčelové tiskárny více funkcí, ale úplně nejpohodlnější to není. Třeba skenování vice dokumentů přes fotoaparát mobilního telefonu není zrovna dvakrát rychlé a výsledná kvalita je u klasické multifunkční tiskárny s dedikovaným skenerem prostě a jednoduše lepší. V oblasti kvality pak samozřejmě velmi záleží na kvalitě fotoaparátu používaného telefonu a také na tom, jakou budete mít trpělivost, protože vyfotografovat dobře a čitelně vícero dokumentů tak, aby bylo všechno skvěle čitelné, není nic jednoduchého. Kromě dodatečného skenování a kopírování pak tato tiskárna zvládá také mobilní a online tisk, a to prostřednictvím klasického rozhraní WiFi Direct (Canon tuto technologii nazývá Wireless Direct). Kromě toho podporuje také protokoly třetích stran, takže Apple AirPrint, Google Cloud Print a neschází ani certifikace Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem.

Canon Pixma TS702 Wireless: Jednoúčelová tiskárna, která umí kopírovat a skenovat přes mobil

Kromě toho si pak tiskárna poradí také s aplikacemi Canon Print a Pixma Cloud Link, takže v oblasti mobilního tisku toho tento model nabídne poměrně hodně. Je ale škoda, že nepodporuje tisk z USB flash disku nebo paměťových karet. Vzhled moc řešit nemusíme, jedná se o klasickou tiskárnu tradičního střihu, ale na chvíli se zastavíme u rozměrů. Ty čítají 373.3 x 365.7 x 160 mm, takže je to příjemně kompaktní model, který moc místa nepotřebuje a není tedy vůbec žádný problém s ním sdílet svůj pracovní stůl. I hmotnost 4.5 kg je nízká a manipulace je tedy naprosto bezproblémová. Ovládací panel je velmi jednoduchý a vlastně je to jeden z nejjednodušších ovládacích panelů vůbec. Na přední straně se nachází dvouřádkový displej doplněný o šest fyzických tlačítek. V menu se pohybuje pomocí dvou šipek, volba se potvrzuje tlačítkem OK a dotykové ovládací se tentokrát nekoná, ale to samozřejmě nemusí být nutně na škodu. Ovládání i nastavení je poměrně snadné, uživatelské rozhraní jednoduché a po chvilce přejde všechno dobře do krve. Vstupní kapacita této tiskárny je 350 listů papíru a ta je rozdělena mezi 250 listů v hlavním zásobníku vpředu a 100 listů v zadním zásobníku.

Canon Pixma TS702 Wireless: Jednoúčelová tiskárna, která umí kopírovat a skenovat přes mobil

Ve své třídě nabízí Pixma TS702 Wireless nejlepší kapacitu a zadní zásobník zvládne kromě klasického papíru pojmout také 20 listů fotopapíru o rozměru 4 x 6 palce nebo 10 listů o rozměru 5 x 7 palce. Canon u svých tiskáren většinou nezmiňuje maximální měsíční výtěžnost, ale u tohoto modelu ji uvádí a měsíční maximum je 15 tisíc výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 1000 výtisků. Obě tyto hodnoty jsou v rámci třídy nadprůměrné. Ve výbavě se nachází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a konektivní výbava zahrnuje USB port, vestavěný WiFi přijímač, port Ethernet, WiFi Direct a také rozhraní PictBridge, které umožňuje přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadné, stačí pro ni najít vhodné místo, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení a naplnění zásobníku papírem se můžete pustit do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je poměrně slušná a výrobce na svých stránkách zmiňuje nejvyšší rychlost čítající 15 stránek za minutu  (ppm).

Canon Pixma TS702 Wireless: Jednoúčelová tiskárna, která umí kopírovat a skenovat přes mobil

V reálném světě je rychlost sice o něco horší, ale 13.2 ppm je docela blízko papírovému výkonu a v této třídě se jedná o nadprůměrnou rychlost. Tento údaj samozřejmě platí pro tisk textu s minimálními úpravami, při náročnějším, kombinovaném tisku s výstupy z Excelu, PowerPointu a Acrobatu už byla rychlost horší a spadla na 4.8 ppm. V rámci třídy se jedná o takový normální výsledek. Co se týče rychlosti tisku fotografií, tak jednu fotku o velikosti 4 x 6 palce zvládne tiskárna za 21 sekund, tedy přesně za tu dobu, kterou na svých stránkách zmiňuje výrobce. Daleko důležitější než rychlost je ale samozřejmě celková kvalita tisku a ta je opravdu výborná. Hlavně fotografie jsou svou kvalitou perfektní, nabídnou precizní podání barev, nadprůměrnou ostrost a vysokou míru detailů. Text spadá také do nadprůměru a jednotlivá písmena jsou bez problémů čitelná i při použití malého fontu o velikosti okolo 6 bodů. Kvalita tisku grafiky je opět výtečná a jak už bývá železným pravidlem, co se týče výstupu tiskáren Pixma si není moc na co stěžovat. Náklady na jeden výtisk jsou vysoké, na tom nic nezmění ani použití XXL inkoustů a v oblasti nákladů na jeden výtisk patří Pixma TS702 Wireless ve své třídě mezi ty horší modely.

Canon Pixma TS702 Wireless: Jednoúčelová tiskárna, která umí kopírovat a skenovat přes mobil

Canon Pixma TS702 Wireless je povedená inkoustová tiskárna, která je určena hlavně do domácího prostředí a v něm vynikne v první řadě naprosto perfektní kvalita tisku. To platí obzvláště pro fotografie, ale i text a grafika jsou co se týče kvality vysoce nad průměrem. Tento model nás potěšil také kompaktními rozměry, dobrou vstupní kapacitou a robustní podporou mobilního tisku. Mezi nevýhody řadíme hlavně vysoké provozní náklady a absence možnosti tisku z USB flash disku.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS702 Wireless: Jednoúčelová tiskárna, která umí kopírovat a skenovat přes mobil


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.