Přeposlat Brother MFC-J5945DW: Dobře vybavená multifunkční tiskárna schopná tisknout ve formátu A3

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother MFC-J5945DW: Dobře vybavená multifunkční tiskárna schopná tisknout ve formátu A3

08.05.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna MFC-J5945DW od společnosti Brother spadá mezi klasické multifunkční přístroje, které míří v první řadě do kancelářského prostředí. Tento model toho nabídne opravdu hodně, tiskne rychle i kvalitně a navíc umí tisknout ve formátu A3.

Brother MFC-J5945DW: Dobře vybavená multifunkční tiskárna schopná tisknout ve formátu A3

Jedná se o inkoustovou barevnou multifunkční tiskárnu a je to model jako stvořený do menších pracovních skupin či kanceláří. Kromě klasického tisku umí také skenovat, kopírovat a je osazený i jednotkou faxu, takže na své si přijdou opravdu všichni. To ale není všechno, výrobce neopomněl ani mobilní a online tisk, což je v dnešní době víceméně samozřejmý prvek většiny tiskáren. O přímé spojení s mobilním telefonem se stará rozhraní WiFi Direct a tiskárna je osazena také čipem NFC, což komunikaci s mobilními přístroji ještě usnadňuje. Stačí se s mobilním telefonem dotknout na vyznačeném místě, které se nachází na levé straně ovládacího panelu a NFC se postará o spárování. K tomu je ale samozřejmě nutné mít mobilní telefon, který je NFC vybavený také. Tiskárna dále podporuje rozhraní Apple AirPrint, Google Cloud Print a disponuje certifikací Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů se systémem Android. Samozřejmě si pak poradí i s aplikací iPrint&Scan od Brotheru, která je k dispozici jak pro telefony s iOS, tak pro Android. Z online datových úložišť si tento model rozumí se službami Box, Dropbox, Evernote, Google Drive a Microsoft OneDrive a alternativní způsoby tisku uzavírá podpora USB flash disku, na který je možné také skenovat.

Brother MFC-J5945DW: Dobře vybavená multifunkční tiskárna schopná tisknout ve formátu A3

V tomto ohledu toho tiskárna zvládne opravdu hodně a víceméně si není na co stěžovat. Kompletní rozměry Brotheru MFC-J5945DW jsou 545 x 436 x 379 mm, takže je to poměrně rozměrný kousek a sdílet s ní pracovní stůl úplně ideální nebude. Mnohem lepší bude najít samostatný stůl nebo alespoň nějakou lavici. Hmotnost se zastavila na hodnotě 20.9 kg a při přenášení tak bude záhodno zajistit si nějakou pomoc. Ovládací panel se nachází na přední straně šasi a skládá se ze 3.7 palcového barevného dotykového displeje, který je doplněný o alfanumerickou klávesnici a trojici funkčních tlačítek. Uživatelské rozhraní je jednoduché, systém ovládání taktéž a tiskárna jde nastavovat a spravovat také prostřednictvím webového rozhraní. Kapacita papíru je nadprůměrná a tento model zvládne pojmout 600 listů papíru, které jsou rozděleny mezi dva zásobníky s kapacitou 250 listů každý a víceúčelový zásobník, který se vyklápí zezadu. Ten tedy zvládne pojmout dalších 100 listů a nadprůměrná je i maximální měsíční výtěžnost čítající až 30 000 výtisků (výrobcem doporučeném maximum je 2000 výtisků). Ve výbavě pak pochopitelně neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, což je u kancelářských tiskáren samozřejmostí.

Brother MFC-J5945DW: Dobře vybavená multifunkční tiskárna schopná tisknout ve formátu A3

Výrobce tento model dále osadil i automatickým oboustranným podavačem (ADF), který se nachází na horní části šasi a tento podavač je navíc oboustranný, takže skenování, kopírování a faxování oboustranných dokumentů je naprosto bez problémů. Konektivní výbava pak obsahuje vestavěný WiFi přijímač, již zmíněné rozhraní WiFi Direct, USB port a Ethernet. Uvedení do provozu není nijak zvlášť složité, stačí tiskárnu umístit na místo, zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Součástí balení je také doprovodný software a ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení přímo z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty nejnovější a zcela aktuální. Co se týče podporovaných operačních systémů, tak tiskárna si poradí s Windows 7, 8 / 8.1, 10, s pracovními verzemi Server (2008 a 2012), systémem Mac OS X od Applu a na své si přijdou i uživatelé Linuxu. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je nadprůměrná a v tomto ohledu patří MFC-J5945DW mezi nejlepší tiskárny své třídy.

Brother MFC-J5945DW: Dobře vybavená multifunkční tiskárna schopná tisknout ve formátu A3

Přímo výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost 22 stránek za minutu (ppm) v případě monochromatického a 20 ppm v případě barevného tisku. Při tisku textu s minimálními úpravami se rychlost pohybovala okolo 20 ppm a určitě bychom měli zmínit, že první stránka se objevila již po 6 sekundách, což je výborný výsledek. Při kombinovaném tisku výstupů z Excelu, PowerPointu a Acrobatu je rychlost tisku 11.9 ppm a to se opět řadí k nadprůměru. Kvalita tisku za jeho rychlostí nijak nezaostává a je po všech směrech výborná. Při tisku textu jsou jednotlivá písmena skvěle čitelná i při použití opravdu malého fontu a podobně dobře je na tom také text grafiky. Tiskárna si dobře poradil i s tenkými linkami a výsledky se bez problémů hodí i pro náročné pracovní nasazení. Fotografie jsou také bez připomínek, podání barev je výborné, ostrost také a výsledky jsou plné detailů. Velkým plusem tohoto modelu je fakt, že umí tisknout ve formátu A3, nicméně skenovat, kopírovat a faxovat už v něm neumí, což je na druhou stranu zase mírná nevýhoda. Provozní náklady jsou velmi nízké a ve své třídě platí Brother MFC-J5945DW za model s jedněmi nejnižších nákladů.

Brother MFC-J5945DW: Dobře vybavená multifunkční tiskárna schopná tisknout ve formátu A3

Brother MFC-J5945DW je opravdu povedená multifunkční tiskárna, která boduje hned v několika oblastech. Nabídne rychlý a kvalitní tisk, nadprůměrnou vstupní kapacitu, oboustranný automatický podavač, nízké náklady na provoz a tisk na papíry o velikosti A3. Co se týče nevýhod, tak ta je pouze jedna a máme na mysli neschopnost ve formátu A3 kopírovat, skenovat a faxovat. Co se týče ceny, tak ta se na našem trhu pohybuje okolo 10 390 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother MFC-J5945DW: Dobře vybavená multifunkční tiskárna schopná tisknout ve formátu A3


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.