Přeposlat Canon Pixma TS6220: Inkoustová multifunkční tiskárna jako stvořená do domácnosti

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Canon Pixma TS6220: Inkoustová multifunkční tiskárna jako stvořená do domácnosti

10.04.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Tiskárna Pixma TS6220 od společnosti Canon je základní inkoustová barevná multifunkce určená pro použití v domácnostech či menších pracovních skupinách. Kromě kvalitního tisku nabídne tento model také kompaktní rozměry a dva vstupní zásobníky.

Canon Pixma TS6220: Inkoustová multifunkční tiskárna jako stvořená do domácnosti

Tento model je typickým zástupcem základní multifunkce určené hlavně pro použití v domácnosti, takže není vybavený jednotkou faxu a umí pouze tisknout, kopírovat a skenovat. To ale samozřejmě není všechno, tiskárna pochopitelně podporuje také dnes velmi populární mobilní a online tisk, bez kterého by to v dnešní době nešlo. Postrádá ale dva velmi rozšířené prvky určené k přímé komunikaci mezi tiskárnou a mobilním telefonem, a to WiFi Direct a NFC. O komunikaci s mobilními přístroji se stará Bluetooth LE a tiskárna podporuje také protokoly třetích stran, a to Apple AirPrint, Google Cloud Print a tiskárna disponuje také certifikací Mopria pro snadný přímý tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android. Tiskárna dále podporuje mobilní aplikaci Canon Print App, Pixma Cloud Print a poradí si i se službou Creative Park Premium, což je vlastně online kolekce různých šablon a vzorů, třeba kalendářů nebo narozeninových a jiných přání. V oblasti alternativních zdrojů tisku je na tom tedy tento model dobře a umožňuje také přímý tisk fotografií z digitálního fotoaparátu, a to prostřednictvím rozhraní PictBridge. To je příjemné, ale na druhou stranu je škoda, že tiskárna neumí pracovat s USB flash diskem a nemá ani slota na paměťové karty.

Canon Pixma TS6220: Inkoustová multifunkční tiskárna jako stvořená do domácnosti

Design moc řešit nemusíme, jedná se o víceméně klasickou tiskárnu a díky černému šasi a zaobleným rohům i hranám působí docela elegantním dojmem. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 373.3 x 132.3 x 139.7 mm, takže se jedná o příjemně kompaktní kousek, který se dá pohodlně usadit i na menší pracovní stůl. Hmotnost čítající 6.1 kg je také velmi příjemná a manipulace je tak snadná a bezproblémová i pro jednoho člověka. Ovládací panel se nachází na přední straně a skládá se z třípalcového barevného dotykového displeje, který je doplněný o pět funkčních tlačítek a tlačítko pro zapnutí / vypnutí tiskárny. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché a vesměs moderní, takže s ovládáním a nastavením nejsou vůbec žádné problémy a všechno přejde rychle do krve. Tato tiskárna zvládne pojmout až 200 listů papíru, přičemž 100 listů se vejde do zadního a dalších 100 do předního zásobníku. Zadní zásobník zvládne mimo klasického papíru pojmout také 20 listů fotopapíru o rozměru 4 x 6 palce nebo 10 listů o rozměru 5 x 7 palce, takže v oblasti vstupní kapacity se jedná o nadprůměrný model.

Canon Pixma TS6220: Inkoustová multifunkční tiskárna jako stvořená do domácnosti

Stejně jako většina tiskáren z řady Pixma, i tato podporuje instagramové formáty papíru, a to 3.5 x 3.5 palce, 4 x 4 palce a 5 x 5 palce, což můžeme brát jako výhodu, protože moc tiskáren tyto formáty nepodporuje. Uvedení do provozu není nijak extra obtížné nebo náročné, stačí najít vhodné místo na stole, naplnit zásobník papírem a po připojení nezbytné kabeláže a prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanou majitelé také doprovodný software a pochopitelně i ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce a mít tak jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče podpory operačních systémů, tak tato tiskárna si poradí jak s klasickými Windows (7, 8 / 8.1 a 10), tak se systémem Mac OS X od Applu (v10.10.5 - v10.13). Z mobilních operačních systémů umí tiskárna spolupracovat iOS, Android, Windows 10 Mobile a Fire OS. Konektivní výbava zahrnuje port USB, vestavěný WiFi přijímač, Bluetooth a již zmíněné rozhraní PictBridge. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi slušná a výrobce na svých stránkách uvádí maximální rychlost čítající 15 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 10 ppm pro barevný tisk.

Canon Pixma TS6220: Inkoustová multifunkční tiskárna jako stvořená do domácnosti

V reálném světě jsou výsledky nepatrně horší, ale 12.9 ppm při tisku textu s minimálními úpravami se výrobcem udávanému maximu docela blíží. Při tisku kombinovaného obsahu, který zahrnoval výstupy z Excelu, PowerPointu a PDF soubory, se rychlost tisku samozřejmě zhoršila, nicméně výsledných 4.7 ppm není vyloženě špatných a je to takový lepší průměr. Jednu fotografii o rozměru 4 x 6 palce zvládla tiskárna za hezkých 22 sekund. Kvalita tisku je velmi dobrá a vyniká hlavně tisk fotografií, což ale není vzhledem k použití systému s pěti inkousty nic překvapivého. Výsledné fotografie disponují perfektním podáním barev, jsou příkladně ostré a nabídnou hromadu detailů, takže v tomto ohledu si není na co stěžovat. Dobrý je i tisk textu, jednotlivá písmena jsou příkladně ostrá a všechno je skvěle čitelné i při použití fontu kolo 6 bodů. S grafikou také není sebemenší problém a v oblasti kvality tisku je tedy všechno v nejlepším pořádku. Provozní náklady jsou sice vyšší, ale to je u základních inkoustových tiskáren víceméně normální a mají to tak víceméně všichni.

Canon Pixma TS6220: Inkoustová multifunkční tiskárna jako stvořená do domácnosti

Tiskárna Canon Pixma TS6220 se povedla a tato základní inkoustová multifunkce vyniká hlavně v oblasti rozměrů, rychlosti tisku a velkou pochvalu si zaslouží také kvalita tisku (hlavně fotografií). Dále potěší dobrá podpora mobilního tisku (ačkoliv WiFi Direct i NFC schází) i nadprůměrná vstupní kapacita, a pokud bychom chtěli tomuto modelu něco vytknout, byla by to absence automatického podavače (ADF), neschopnost pracovat s USB flash diskem i paměťovou kartou a také vyšší provozní náklady.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Canon Pixma TS6220: Inkoustová multifunkční tiskárna jako stvořená do domácnosti


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.