Přeposlat Brother HL-L3290CDW: Základní laserová tiskárna, která umí tisknout rychle, kvalitně a vcelku levně

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Brother HL-L3290CDW: Základní laserová tiskárna, která umí tisknout rychle, kvalitně a vcelku levně

27.03.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Brother HL-L3290CDW je klasický zástupce laserových tiskáren určený pro použití v méně vytížených domácích pracovních skupinách či kancelářích. Tento kousek nabídne hlavně rychlý tisk výborné kvality, dobrou podporu mobilního tisku a relativně rozumnou cenu.

Brother HL-L3290CDW: Základní laserová tiskárna, která umí tisknout rychle, kvalitně a vcelku levně

Tato tiskárna spadá do kategorie barevných laserových multifunkcí, a kromě tisku zvládne také kopírovat a skenovat. Jednotka faxu ve výbavě schází, z čehož vyplývá, že výrobce tímto modelem cílí spíše na domácí pracovní skupiny nebo kanceláře, kde se nepoužívá fax. Samozřejmě ale nezůstalo u klasického tisku z počítače a sítě, tiskárna podporuje také dnes velmi používaný a víceméně nezbytný mobilní tisk, přičemž o přímé spojení mezi tiskárnou a telefonem či tabletem se stará rozhraní WiFi Direct. Kromě toho si tiskárna poradí také s klasikou v podobě Apple AirPrint, Google Cloud Print a disponuje také certifikací Mopria pro snadný přímý tisk z mobilních telefonů s operačním systémem Android. K dispozici je také mobilní aplikace iPrint&Scan přímo od Brotheru, která je k dispozici pro telefony se systémy Android a iOS a v oblasti mobilního tisku si u tohoto modelu tak není moc na co stěžovat. Možná na scházející rozhraní NFC, ale připojení přes WiFi Direct je dostatečně rychlé a snadné, takže to ani moc nevadí. Design moc řešit nemusíme, jedná se o naprosto klasikou kancelářskou tiskárnu tradičních tvarů a vzezření, ale na chvíli se zastavíme u rozměrů.

Brother HL-L3290CDW: Základní laserová tiskárna, která umí tisknout rychle, kvalitně a vcelku levně

Ty čítají 474.9 x 408.9 x 368.3 mm, takže to není úplně nejkompaktnější model a pro pohodlné usazení už to bude chtít větší pracovní stůl či nějakou samostatnou lavici. Hmotnost se zastavila na hodnotě 21.6 kg a při manipulaci tak bude nutné si k sobě někoho přizvat na pomoc. Ovládací panel je velmi jednoduchý a po pravdě, jednodušeji už to pravděpodobně ani nešlo. Tento panel se skládá z dvouřádkového monochromatického displeje, který je doplněný o několik funkčních tlačítek, a to je víceméně všechno. Nějaký modernější panel s barevným displejem bychom určitě uvítali, ale díky jednoduchému uživatelskému rozhraní je ovládání i nastavení velmi snadné a nekomplikované. Kromě tohoto panelu je možné tiskárnu nastavit a monitorovat i přes vestavěnou webovou stránku, což je praktičtější a pohodlnější. Vstupní zásobník je schopný pojmout 250 listů papíru, což je poměrně slušné a jedná se zároveň i o konečnou kapacitu, protože další rozšíření už není možné. Výstupní kapacita je 150 výtisků a maximální měsíční kapacita je až 30 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum je 1500 výtisků. To jsou v této třídě tiskáren naprosto standardní a z průměru nijak nevybočující čísla.

Brother HL-L3290CDW: Základní laserová tiskárna, která umí tisknout rychle, kvalitně a vcelku levně

Co se týče konektivní výbavy, tak ta obsahuje vestavěný WiFi přijímače s rozhraním WiFi Direct a klasický USB port, přičemž rozhraní Ethernet ve výbavě schází, a to je na laserovou kancelářskou tiskárnu trochu zvláštní. Automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk ve výbavě je, nicméně automatický podavač ne a skenovat či kopírovat více dokumentů najednou tedy není možné. To je sice trochu škoda, ale v této cenové relaci není absence ADF nic extra výjimečného. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadný a nekomplikovaný úkon, který moc času nezabere a po usazení na stůl, zapojení nezbytné kabeláže a prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete také doprovodný software a ovladače, přičemž minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče podporovaných operačních systémů, tak v tomto ohledu si není moc na co stěžovat a tiskárna umí pracovat jak pod Windows, tak pod Mac OS X a poradí si dokonce i s Linuxem a některými jeho distribucemi.

Brother HL-L3290CDW: Základní laserová tiskárna, která umí tisknout rychle, kvalitně a vcelku levně

Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je velmi dobrá a zcela jistě patří k největším výhodám této tiskárny. Výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost tisku 25 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický i barevný tisk a v reálném světě se výsledky této hodnotě docela blíží. Základní tisk textu zvládá tiskárna rychlostí 23.6 ppm a to patří v této třídě k tomu nejlepšímu. Při kombinovaném tisku z Acrobatu, Excelu a PowerPointu rychlost pochopitelně klesla, na 10.3 ppm a to pořád platí v této třídě za hezký nadprůměr. Tato tiskárna tedy v oblasti rychlosti tisku nezklamala a platí to i o jeho kvalitě. Nejlépe je na tom samozřejmě text, u kterého je čitelnost výtečná i při použití malého fontu a výsledky se naprosto bez problémů hodí i pro náročnější pracovní nasazení. Nadprůměrně je na tom také grafika, tiskárna zvládá dobře i tenké linky a výsledky se opět hodí i například pro prezentace zákazníkům. Fotografie jsou takové normální a víceméně odpovídají zaměření tiskárny. Spotřeba a náklady na jeden výtisk jsou vesměs průměrné a sice nejsou rekordně nízké, ale nejsou ani zbytečně vysoké.

Brother HL-L3290CDW: Základní laserová tiskárna, která umí tisknout rychle, kvalitně a vcelku levně

Brother HL-L3290CDW je povedená laserová barevná multifunkce, která vyniká v tom, v čem je v pracovním prostřední potřeba. Nabídne rychlý, dostatečně kvalitní tisk, dobrou podporu mobilního tisku a rozumné provozní náklady. Mezi nevýhody řadíme hlavně pouze základní, vesměs obyčejný ovládací panel a absenci rozhraní Ethernet, což je v této třídě docela zvláštní. Oficiální cena této tiskárny je 300 dolarů (cca 6 825 Kč bez DPH).

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Brother HL-L3290CDW: Základní laserová tiskárna, která umí tisknout rychle, kvalitně a vcelku levně


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.