Přeposlat Lexmark MB2442adwe: Kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností a dobrou vstupní kapacitou

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lexmark MB2442adwe: Kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností a dobrou vstupní kapacitou

20.03.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes si proklepneme laserovou multifunkční tiskárnu od společnosti Lexmark, a to model pojmenovaný MB2442adwe. Ten nabídne všechno, co je ve třídě kancelářských tiskáren třeba a potěší jak kvalitním tiskem, tak vysokou výtěžností.

Lexmark MB2442adwe: Kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností a dobrou vstupní kapacitou

Tento model je naprosto typickým zástupcem kategorie pracovních laserových tiskáren a jedná se o multifunkci typu 4v1. To znamená, že umí tisknout, kopírovat, skenovat a v její výbavě neschází ani jednotka faxu, což je věc v kancelářském prostředí čas od času pořád využívaná. Díky vyšší výtěžnosti budou s tímto modelem spokojeni i náročnější uživatelé, ale o tom si povíme až později. Kromě výše zmíněných vlastností zvládá tento model také dnes hojně rozšířený mobilní a online tisk, ačkoliv protokol, který by obstarával přímé spojení s mobilním telefonem či tabletem, bohužel schází. Na WiFi Direct, NFC nebo Bluetooth tedy můžete zapomenout a nejvíce práce v oblasti mobilního tisku udělá aplikace Lexmark Mobile Print, která je volně ke stažení na iTunes i Google Play. Kromě toho podporuje tiskárna také Apple AirPrint, Google Cloud Print a může se připojit i na populární cloudy, jako jsou třeba Box, Dropbox nebo OneDrive. Pokud by vám to bylo málo, tiskárna nabízí i kooperaci s USB flash diskem, ze kterého je možné tisknout nebo na něj skenovat. Kromě přímého spojení tiskárny s telefonem tedy v oblasti alternativních zdrojů tisku nic moc neschází.

Lexmark MB2442adwe: Kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností a dobrou vstupní kapacitou

Kancelářská tiskárna potřebuje také vysokou úrovní bezpečnosti a Lexmark MB2442adwe v tomto ohledu určitě nezklame. Je možné zaheslovat ji klasickým PIN kódem, a to přímo přes ovládací panel nebo přes webové rozhraní v prohlížeči a k disposici jsou i různé zajímavě věci, jako je třeba notifikace správci přes email při zadání špatného hesla. Tiskárna se dokonce umí sama po určitém počtu neúspěšných pokusů o přihlášení zamknout a odemkne se až po nastaveném čase. Bezpečnost je tedy na vysoké úrovni a v tomto ohledu toho jde opravdu hodně nastavit, takže správce sítě bude mít určitě radost. Ovládací panel je poměrně komplexní a skládá se z barevného dotykového displej o úhlopříčce 4.3 palce, který je doplněný o několik funkčních tlačítek a alfanumerickou klávesnici. Uživatelské rozhraní je graficky povedené, přehledné a rychle přejde do krve, takže v oblasti ovládání a nastavení nejsou žádné problémy. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 437.3 x 429.2 x 398.7 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 19.4 kg, takže je to ve své třídě vcelku kompaktní kousek. I tak to ale bude chtít spíše větší pracovní stůl a při manipulaci bude nutné si k sobě přizvat někoho na pomoc.

Lexmark MB2442adwe: Kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností a dobrou vstupní kapacitou

Základní vstupní kapacita tiskárny je 350 listů papíru a ta je rozdělena mezi 250 v hlavním a 100 ve víceúčelovém zásobníku. To ale není všechno a kapacitu je možné rozšířit, a to pomocí druhého zásobníku s kapacitou 250 nebo 550 listů. To znamená, že maximální kapacita může být až 900 listů papíru, což už je poměrně slušné a mělo by to stačit i náročnějším uživatelům. To ostatně platí také pro maximální měsíční výtěžnost čítající 100000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené maximum se pohybuje mezi 1000 a 10000 výtisky. Výstupní kapacita je 150 výtisků. Součástí výbavy je také automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk, tedy něco, co u tiskárny tohoto typu nesmí chybět a výrobce nezapomněl ani na automatický podavač (ADF) s kapacitou 50 listů. Tento podavač je duplexní, takže skenování či kopírování více oboustranných dokumentů zároveň je hračka. Konektivní výbava zahrnuje WiFi přijímač, USB port a rozhraní Ethernet, takže nic důležitého neschází a konektivita je kompletní. Uvedení tiskárny do provozu není nijak zvlášť obtížné, stačí najít vhodné místo, zapojit nezbytnou kabeláž, naplnit zásobník papírem a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce.

Lexmark MB2442adwe: Kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností a dobrou vstupní kapacitou

Spolu s tiskárnou dostanete nezbytný software, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme přímé stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Tiskárna si zaslouží velkou pochvalu za to, pod kolika různými operačními systémy umí běžet, a kromě Windows a Mac OS X si poradí i s Linuxem, Unixem, Citrixem a systémem Novell. Rychlost tisku je slušná a v této třídě patří k lehčímu nadprůměru. Dvanáctistránkový dokument ve Wordu zvládla tiskárna vytisknout průměrnou rychlostí 23.5 stránky za minutu (ppm) při oboustranném a 40.5 stránky za minutu při jednostranném tisku, přičemž defaultně je nastavený oboustranný tisk. To je nepatrně lepší výsledek, než co na svých stránkách uvádí výrobce (40 a 20 ppm) a při kombinovaném tisku se rychlost zhoršila na 18.5 ppm. Kvalita tisku je dobrá a nejlépe je na tom samozřejmě text, který je příkladně ostrý a jednotlivá písmenka jsou bez problémů čitelná i při použití fontu o velikosti okolo 5 bodů. Kvalita tisku grafiky je o trochu horší a tiskárna měla občasné problémy s tenkými linkami, které byly občas rozbité a nekompletní. Fotografie jsou pak víceméně standardní a odpovídají tomu, co v této třídě předvádí i ostatní (na zeď si je tedy nikdo věšet nebude).

Lexmark MB2442adwe: Kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností a dobrou vstupní kapacitou

Lexmark MB2442adwe je povedená laserová multifunkce, jejíž domovem je vytíženější kancelář či pracovní skupina. V tomto prostředí vynikne vysoká výtěžnost, dobrá vstupní kapacita, duplexní automatický podavač i kvalitní tisk textu. Rychlost je lehce nadprůměrná a mezi hlavní negativa řadíme absenci rozhraní WiFi Direct, horší kvalitu tisku grafiky a také vyšší provozní náklady. Na našem trhu tento model stojí od 6 500 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Lexmark MB2442adwe: Kancelářská tiskárna s vysokou výtěžností a dobrou vstupní kapacitou


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.