HP


Přeposlat HP LaserJet Pro MFP M148fdw: Rychlá a dobře vybavená základní laserová multifunkce 4v1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP LaserJet Pro MFP M148fdw: Rychlá a dobře vybavená základní laserová multifunkce 4v1

13.03.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Dnes se trochu podrobněji podíváme na multifunkční tiskárnu od společnosti HP, a to na model s označením LaserJet Pro MFP M148fdw. Tento kousek spadá do základní kategorie a nabídne hlavně kompaktní rozměry, rychlý tisk a dobrou kvalitu tisku textu.

HP LaserJet Pro MFP M148fdw: Rychlá a dobře vybavená základní laserová multifunkce 4v1

Jedná se o klasickou monochromatickou laserovou multifunkci typu 4v1, takže kromě tisku zvládá tento model také kopírovat, skenovat a faxovat. Je to spíše základní tiskárna, takže je k dispozici za relativně rozumnou cenu a její zaměření je jasné, takže na domácí kanceláře nebo menší či střední pracovní skupiny. Nezůstalo ale samozřejmě jenom u tisku z počítače, s tím by v dnešní době už nikdo neuspěl a možnosti v oblasti mobilního tisku jsou v případě tohoto modelu dobré. O přímou komunikaci s mobilním telefonem se stará rozhraní WiFi Direct a tiskárna zvládá také rozhraní Apple AirPrint a Google Cloud Print. Tato multifunkce podporuje samozřejmě i proprietární řešení od HP, takže umí tisknout přes cloudovou službu HP ePrint a spolupracuje s aplikací HP Smart, která je k dispozici zdarma na Apple Store, Google Play a Microsoft Store. V oblasti mobilního tisku jsou tedy možnosti vcelku dobré a víceméně splňují požadavek na moderní multifunkční tiskárnu. Uvítali bychom také tisk z a skenování do USB flash disku a paměťovou kartu, ale vzhledem k relativně nízké ceně nelze čekat zázraky. Kompletní rozměry této tiskárny jsou 406.4 x 403.8 x 312.4 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 9.5 kg.

HP LaserJet Pro MFP M148fdw: Rychlá a dobře vybavená základní laserová multifunkce 4v1

To jsou na multifunkci 4v1 docela příjemné hodnoty a ve své třídě tento model patří určitě k těm menším a lehčím. S nalezením vhodného místa na stole tak nebudou žádné větší problémy a je možné i sdílet s ní středně velký pracovní stůl. Design moc řešit nemusíme, jedná se o standardní kancelářskou multifunkci klasických tvarů i barev, nicméně na chvíli se zastavíme u ovládacího panelu. Ten se nachází na levé straně šasi, je dobře přístupný a skládá se z dvouřádkového monochromatického displeje a několika funkčních tlačítek. Uživatelské rozhraní je velmi jednoduché, přejde rychle do krve a v otázce ovládání a nastavení tedy nejsou žádné větší problémy. Kapacita této tiskárny je 260 listů papíru a je rozdělena mezi 250 listů v hlavním 10 listů ve víceúčelovém zásobníku, což je velmi slušné a v kategorii základních tiskáren je to nadprůměrná hodnota. Výstupní kapacita čítá 150 listů a maximální měsíční výtěžnost je až 20 000 výtisků s tím, že výrobcem doporučené měsíční maximum je od 200 do 2000 výtisků. Konektivní výbava je velmi dobrá a zahrnuje vestavěný WiFi přijímač s rozhraním WiFi Direct, rozhraní Ethernet a klasický USB port.

HP LaserJet Pro MFP M148fdw: Rychlá a dobře vybavená základní laserová multifunkce 4v1

Ve výbavě samozřejmě neschází automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a ani praktický automatický podavač (ADF), takže je možné skenovat a kopírovat více dokumentů zároveň (kapacita podavače je 35 dokumentů). Automatický podavač bohužel není oboustranný, takže je v případě potřeby nutné otáčet stránky manuálně. Uvedení tiskárny do provozu je velmi snadné, nekomplikované a rychlé. Stačí najít vhodné místo na stole, zapojit nezbytnou kabeláž a po prvotním nastavení je možné pustit se do práce. Spolu s tiskárnou dostanete doprovodný software a ovladače, nicméně minimálně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tiskárna si poradí s klasickými Windows (XP, Vista, 7, 8 / 8.1 a 10), systémem Mac OS X od Applu a umí pracovat také pod Linuxem, takže si vyberou vskutku všichni. Nyní se můžeme přesunout k rychlosti tisku, která je určitě nadprůměrná a v tomto ohledu budou spokojeni i náročnější uživatelé. Přímo výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost 30 výtisků za minutu (ppm) a této hodnoty jde víceméně dosáhnout i v reálném světě.

HP LaserJet Pro MFP M148fdw: Rychlá a dobře vybavená základní laserová multifunkce 4v1

S 12 stránkovým dokumentem ve Wordu si tiskárna poradila rychlostí 29.9 ppm a moc rychlejších tiskáren tohoto typu na trhu není. Při tisku kombinovaného obsahu, který zahrnoval výstupy z Excelu, Acrobatu a PowerPointu, se rychlost samozřejmě zhoršila, ale výsledných 19.1 ppm je pořád vpravdě působivý výsledek. Co se týče fotografií, tak ty sice nejsou u monochromatické laserové tiskárny nějak zvlášť důležité, ale i v tomto ohledu si, co se týče rychlosti, vede tento model dobře a jednu fotografii o rozměru 4x6 palce zvládá za rovných 8 sekund. V oblasti kvality tisku je na tom nejlépe samozřejmě text, u kterého vynikne hlavně perfektní ostrost a skvělá čitelnost i při použití malého fontu o velikosti okolo 6 bodů. Grafika už tak ale dobrá není, spadá spíše do horšího průměru a tiskárna má problémy třeba se stálostí odstínu u jednobarevného pozadí. Také přechod mezi jednotlivými odstíny je dobře patrný a u tenkých linek jsou občas patrné mezery. Fotografie jsou víceméně průměrné a jsou takové, jaké se dají od kancelářské tiskárny čekat. Provozní náklady jsou lehce nad průměrem, ale to je v této kategorii víceméně normální.

HP LaserJet Pro MFP M148fdw: Rychlá a dobře vybavená základní laserová multifunkce 4v1

HP LaserJet Pro MFP M148fdw je povedená laserová tiskárna, která spadá do třídy základních modelů určených do menších kanceláří či domácích pracovních skupin. Mezi její největší výhody patří kompaktní rozměry, příznivá hmotnost, vcelku nízká pořizovací cena, dobrá rychlost tisku a nadprůměrná kvalita tisku textu. Mezi nevýhody řadíme horší kvalitu tisku grafiky, automatický podavač bez oboustranné funkčnosti a vyšší provozní náklady.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku HP LaserJet Pro MFP M148fdw: Rychlá a dobře vybavená základní laserová multifunkce 4v1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.