Přeposlat Epson Expression Premium XP-7100: Velmi dobrá inkoustová multifunkce 3v1

 

Sdílení článku na sociálních a jiných sítích

Rádi byste se podělili o tento článek s ostatními? Kliknutím na ikonky níže ho můžete sdílet na dané síti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Epson Expression Premium XP-7100: Velmi dobrá inkoustová multifunkce 3v1

06.03.2019 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenze | Komentářů: 0 |

Multifunkce Expression Premium XP-7100 od Epsonu je vstupním modelem do střední třídy inkoustových tiskáren typu 3v1. Nabídne skvělou kvalitu tisku, dobrou výbavu a slušné schopnosti, ale také vyšší provozní náklady.

Epson Expression Premium XP-7100: Velmi dobrá inkoustová multifunkce 3v1

Jedná se o klasickou inkoustovou tiskárnu typu 3v1, takže umí tisknout, kopírovat a skenovat, přičemž jednotka faxu ve výbavě schází. Je to tedy model určený spíše pro domácnosti nebo domácí pracovní skupiny, kde není fax potřeba. Tento model využívá pět oddělených náplní Claria a výsledkem toho je vskutku výtečná kvalita tisku, nicméně o tom si povíme až v závěru. Ze začátku si proklepneme funkčnost, která je u tohoto modelu výborná, a kromě již zmíněného tisku, kopírování a skenování si tento kousek poradí i s mobilním a online tiskem, bez kterého by to samozřejmě v dnešní době nešlo. Hlavním komunikačním prvkem mezi tiskárnou a chytrým telefonem je rozhraní WiFi Direct, které se stará o přímou komunikaci. Tiskárna dále podporuje i Apple AirPrint, Google Cloud Print, Fire OS a neschází certifikace Mopria pro snadný tisk z mobilních telefonů s Androidem. Samozřejmě zvládá také službu Epson Connect, která obsahuje moduly Email Print, Remote Print, Scan to Cloud, iPrint App, Print and Scan App a Creative Print. To ale není všechno, tiskárna umí tisknout z a skenovat do USB flash disku či paměťové karty, takže v oblasti alternativního tisku je všechno v nejlepším pořádku a víceméně si není na co stěžovat.

Epson Expression Premium XP-7100: Velmi dobrá inkoustová multifunkce 3v1

Zmínit bychom měli také schopnost potisku optických médií, což už se v dnešní době moc nevidí. Kompletní rozměry tohoto modelu jsou 596.9 x 436.9 x 205.7 mm a hmotnost se zastavila na hodnotě 9.7 kg, takže to není zrovna nejmenší model a je třeba poměrně výrazně větší než jeho levnější sourozenec XP-6000. Tyto rozdíly v rozměrech ale jdou na vrub přítomnosti automatického podavače u modelu XP-7100, ale o něm až později. Vzhledově se jedná o poměrně elegantní kousek a na přední straně se nachází ovládací panel, který je výklopný a nabídne tak za všech okolností dobrý přístup. Ovládací panel je zastoupený vlastně pouze barevným dotykovým displejem o úhlopříčce 4.3 palce, přes který se provádí úplně vše a jediným fyzickým tlačítkem na panelu je to, které slouží k zapnutí a vypnutí tiskárny. Uživatelské rozhraní je jednoduché a přejde rychle do krve, takže v oblasti nastavení a ovládání nejsou žádné větší problémy. Vstupní kapacita této tiskárny čítá 120 listů papíru a tato kapacita je rozdělena mezi 100 listů klasického papíru v hlavním a 20 listů fotopapíru v sekundárním zásobníku, který je ale součástí tohoto hlavního.

Epson Expression Premium XP-7100: Velmi dobrá inkoustová multifunkce 3v1

Vstupní kapacita je víceméně pouze průměrná, nicméně pro potřeby domácnosti či menší pracovní skupiny by to mělo bez problémů stačit a co se týče měsíční výtěžnosti, tak tu výrobce vůbec neuvádí. Součástí výbavy této tiskárny je automatický duplexer pro pohodlný oboustranný tisk a neschází ani již zmíněný automatický podavač (ADF), který zvládne pojmout 30 dokumentů, a navíc je i oboustranný. To znamená, že je možné kopírovat a skenovat více oboustranných dokumentů zároveň a o všechno se postará automatika, což je samozřejmě velmi příjemné. Konektivní výbava obsahuje klasiku v podobě USB portu, WiFi přijímače s WiFi Direct a neschází ani port Ethernet. Uvedení tiskárny do provozu je poměrně snadný a rychlý úkon, který zahrnuje nalezení vhodného místa, zapojení nezbytné kabeláže a prvotní nastavení. Spolu s tiskárnou pak dostanete i doprovodný software a ovladače, nicméně v případě ovladačů určitě doporučujeme stažení přímo z webu výrobce, díky čemuž budete mít jistotu, že máte ty aktuální. Co se týče operačních systémů, tak tato tiskárna si poradí s většinou dnes běžně používaných systémů, takže Windows Vista, 7, 8 / 8.1 a 10, přičemž tiskárna zvládne i systém Mac OS X od Applu (10.6.8 - 10.13.x).

Epson Expression Premium XP-7100: Velmi dobrá inkoustová multifunkce 3v1

Co se týče rychlosti tisku, tak přímo výrobce na svých stránkách uvádí nejvyšší rychlost tisku 15.8 stránek za minutu (ppm) pro monochromatický a 11 ppm pro barevný tisk, což jsou hodnoty, které jsou v reálu takřka dosažitelné. S 12 stránkovým dokumentem plným textu si tiskárna poradila průměrnou rychlostí 15 ppm, takže skoro stejně tak rychle, jako maximum od výrobce. To je v rámci řady takový průměr, a to ostatně platí také pro tisk kombinovaného obsahu (Acrobat, Excel a PowerPoint), který probíhal rychlostí 6.3 ppm. Jedné fotografie o rozměru 4x6 palce se pak dočkáte za 25 sekund, a to při nastavení nejvyšší kvality a při tisku bez okrajů, což je velmi dobrý výsledek. Kvalita tisku je pak výborná a vyniká jak text, tak grafika a pochopitelně i barevné fotografie. Text je příkladně ostrý, takže čitelnost je perfektní i při použití malého fontu a v oblasti grafiky si tiskárna dobře poradí i s tenkými linkami či jednobarevným pozadím. U fotografií pak vyniká jak podání barev, tak ostrost a výsledky disponují také spoustou detailů. Provozní náklady jsou spíše vyšší, nicméně není to žádná velká hrůza a v této třídě najdeme tiskárny i s dražším tiskem.

Epson Expression Premium XP-7100: Velmi dobrá inkoustová multifunkce 3v1

Epson Expression Premium XP-7100 je skvělá multifunkční tiskárna, která boduje hned v několika oblastech. Potěší velmi dobrou konektivitou, rozsáhlými možnostmi v oblasti mobilního a online tisku či povedeným ovládacím panelem. Pochválit musíme také přítomnost automatického oboustranného podavače a samozřejmě perfektní kvalitu tisku. Co se týče nevýhod, tak mezi ty hlavní řadíme nižší vstupní kapacitu papíru a vyšší provozní náklady. Na našem trhu se dá tato tiskárna sehnat za cca 4 300 Kč s DPH.

tisknout

Diskuze ke článku


Hodnocení:

hlasů: 0

Pozn.: čím větší číslo, tím lepší hodnocení

Diskuze

Diskuse ke článku Epson Expression Premium XP-7100: Velmi dobrá inkoustová multifunkce 3v1


počet příspěvků: 0

 

více

méně

méně značek

Již jednou jste hlasovali.

Odebrat možnost

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrat alespoň dva produkty k porovnání.